Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru cei interesaţi de istorie: astăzi se împlinesc 67 de ani de la abdicarea Regelui Mihai.

    Comment


    • Si acu' o faza amuzanta pe de-o parte si de kkt pe de-alta, vis-a-vis de ce "meserii" de soferi avem inclusiv prin copitala.
      Ajung acasa, in parcare (una d-aia mare de bloc, unde se parcheaza ortogonal la bordura si de-o parte si de alta, cu zona mediana f. lata ptr. o parcare, cam 3-4m.)
      Io cand am bagaj si "mult personal' in masina, parchez, "la blocaj", cum s-ar spune ca sa pot in voie sa descarc tot si sa nu ma incomodeze masinile din fiecare lateral. O las si la zero cat timp car juma de casa din masina sau in masina, da' oriocum ma cunosc cu aia pe care-i blochez.
      Zapada era o gluma ieri seara pe jos in B, in plus mai era si f. apoasa inca la ora aia, deci fara probleme chiar si ptr, un ursulet cu slikuri.

      La un moment dat vine un ins pe la 50+ (nu era locatar sau din zona) cu un astra classic si cica sa trag masina ca el nu se baga sa ma ocoleasca (avea loc kklau, da trebuia sa muste putin mai mult si din zapada bruta ) ca ramane in zapada.
      Initial am zis ca face mijto si l-am ignorat . Cand am vazut ca e panica de-abia, i-am zis sa se dea jos de la volan, ca-l trec io de "zona cu risc" .
      S-a imbufnat oleaca, a demarat si bineinteles ca a trecut fara nici cea mai mica problema.
      E nasol cu astia in perioada asta, sunt aia care nu le misca probabil iarna cand da neaua, dar in peioada asta e pkin de ei ca se duc la supermarchet.
      Last edited by Kojak; 30 December 2014, 11:28.

      Comment


      • Originally posted by Kojak View Post
        Si acu' o faza amuzanta pe de-o parte si de kkt pe de-alta, vis-a-vis de ce "meserii" de soferi avem inclusiv prin copitala.
        La un moment dat vine un ins pe la 50+ (nu era locatar sau din zona) cu un astra classic si cica sa trag masina ca el nu se baga sa ma ocoleasca (avea loc kklau, da trebuia sa muste putin mai mult si din zapada bruta ) ca ramane in zapada.
        Din păcate, genul acesta de "şoferi" nu vor fi niciodată o "specie pe cale de dispariţie."

        Comment


        • Io am si dealuri prin oras, iar ieri cobora unul cu un Logan 2 nou, nu exagerez, cu 10 km/h. Toti il depaseau pe linia de tramvai. Soseaua era curatata aproape de asfalt, avea gume de iarna, ESP, ASR. Numa' sofer nu avea.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Numa' sofer nu avea.
            Au uitat cei de la reprezentanţă să-l livreze o dată cu maşina.

            Comment


            • De sezon!

              "Sălciile energetice plantate în urmă cu un an pe marginea unui drum din judeţul Arad pentru a proteja şoseaua de zăpada viscolită au fost distruse în timpul lucrărilor agricole, fiind călcate cu utilaje şi date cu erbicide, CJ, care investise 500.000 de lei în proiect, depunând plângere la Poliţie."

              Sălciile energetice plantate în urmă cu un an pe marginea unui drum din judeţul Arad pentru a proteja şoseaua de zăpada viscolită au fost distruse în timpul lucrărilor agricole, fiind călcate cu utilaje şi date cu erbicide, CJ, care investise 500.000 de lei în proiect, depunând plângere la Poliţie.

              Comment


              • Duster 2 in proiect.

                Comment


                • m-as risca si eu la una, daca ar fi asa. in acest scop, pun pe bazar-donatii un rinichi si un ficat de consumator la schimb cu unul de abstinent plus diferenta. din partea abstinentului, desigur...
                  Last edited by B997NDL; 6 January 2015, 17:22.

                  Comment


                  • Dai tu marfa rezistenta la greu pe ceva netestat?

                    Comment


                    • adevarul e ca are rodajul facut, si nu consuma ulei. mai degraba, bere si vin.

                      Comment


                      • Pai unii pica la prima bere, ce schimb sa faci cu aia? Schimbi si tu macazul pe lapte si apa plata, apoi. Sau agheazma.

                        Mai tineti minte?
                        Premierul Victor Ponta a anunțat în primăvara acestui an că dacă în 2016 nu vor fi gata cei 58 de kilometri de autostradă între Comarnic și Brașov nu va mai candida pentru un loc în Parlamentul României.
                        Vedem daca se va tine de cuvant, ca autostrada 100% nu va fi construita/terminata pana in 2016.
                        Last edited by mr.K; 6 January 2015, 19:07. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • e treaba de antrenament. stii cum se spune: bautura e buna, dar sa te tii de ea.

                          s-a tinut ponta vreodata de cuvant ?!

                          Comment


                          • Originally posted by B997NDL View Post
                            s-a(u) tinut ponta vreodata de cuvant ?!
                            Întrebarea este valabilă pentru întreaga clasă politică din România.

                            Comment


                            • ...............
                              Attached Files

                              Comment


                              • Mie cel putin, imi par absolut stupide si lipsite de imaginatie reclamele Telekom difuzate la TV.
                                Gen: a fi sau a nu fi... tu vrei sa fii prietena mea?
                                Sau aia cu bunica Moga, daca esti 100% sigura, venim si maine cu colinda.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google