Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca merge cu loganu nu-i bine, daca merge cu limuzina iar nu-i bine.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Ziceam doar ca, la banii lui, eu nu ma riscam inutil la drum lung cu Loganu' doar pentru ca e gratis, de la parlament.
      Bine, in cazul asta problema e soferul, nu masina, oricare ar fi ea.

      Comment


      • ala-i varza ca sofer, nu conteaza cu ce merge

        Comment


        • Chiar dacă este mai vechi, merită (re)văzut!

          Comment




          • Stiu ca e chinezarie, da' isi merita banii oare?

            Comment


            • Originally posted by Ampt View Post
              Chiar dacă este mai vechi, merită (re)văzut!
              Simpatic.

              Honda avea o problema mare cu designul masinilor (exceptie Accord si Legend+NSX ), abia ultimul model de Civic nu mai seamana cu un biscuite umed strivit de un bocanc greu.
              Cred ca au oameni noi la design, se vede o schimbare in exprimare.

              Picatura de originalitate- Honda Element.
              Se vinde in USA, as fi luat-o in considerare daca locuiam acolo.
              Last edited by mr.K; 28 January 2015, 09:51.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Cred ca au oameni noi la design, se vede o schimbare in exprimare.
                Ultimul model Acura (Honda) NSX este desenat de o femeie.

                Comment


                • Am testat octavia cu 1.6 tdi zilele astea... se misca...insa nu e sprintena deloc...parca nu ar fi tdi, ci mpi.
                  Mult mai bine se preteaza un 2000.


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    .

                    Picatura de originalitate- .
                    Se vinde in USA, as fi luat-o in considerare daca locuiam acolo.
                    Originala my ass, ia de aici din europa o uratenie din asta ca semana
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Seamana dar nu rasare, n-o sa ai nimic de recoltat.
                      Nici portierele nu se deschid altfel.
                      Aaaaaaa, seamana ca are roti, faruri, oarecum patratoasa, dar prefer Element.

                      Din ce se vinde in Europa, la capitolul CUB prefer Skoda Yeti aia noua, cu botul redesenat, fara proiectoarele alea ochi de broasca.
                      Last edited by mr.K; 29 January 2015, 10:06.

                      Comment


                      • Originally posted by jonnie007 View Post
                        Am testat octavia cu 1.6 tdi zilele astea... se misca...insa nu e sprintena deloc...parca nu ar fi tdi, ci mpi.
                        Mult mai bine se preteaza un 2000.
                        Hai, bre Gioni, daca nici 1.6 TDI 105cp de la VAG nu e sprintena, atunci inseamna ca a ta (1.2 16v) nu se misca de pe loc.

                        Mie mi se pare un motor mult mai rafinat si mai placut de condus decat predecesorul sau, 1.9 TDI 105cp. Ca sa nu mai spun ca e si mai economic.

                        Din cate am inteles, 1.6 TDI nu mai are problema cu volanta la fiecare 100k, care, de altfel, era cam singura la motorul de 1.9TDI - in rest e tanc.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Am fost şi eu mai demult la un drive test cu Octavia 1,6 TDI 105 Cp şi feeling-ul a fost că se "mişcă" mai mult decât decent.
                          Nu mi-a dat nicio dată senzaţia că nu ar fi "sprintenă" (acum depinde foarte mult şi ce aşteptări are o persoană când spune..., sprintenă).

                          @vitriol: Ce s-a întâmplat cu avatar-ul tău?

                          Comment


                          • Masina e mare...nu are acel "zvac" precum 2.0 tdi. Motorul clar e mai rafinat....in a 5-a la 120 km/h era la 2000 de ture si abia daca se auzea dizalu'...


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Keep walking...

                            Comment


                            • hai bre ca seamana ca Sandero 2 cu polo. Si usile se deschid normal la ambele, doar ca element are manerul ascuns in spate.
                              In fine.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Chiar ieri am condus un x-trail 2litri si ceva dci, o caruta, tractor... Quasqai-ul de 2 litri benzina fuge de rupe pe langa asta.

                                Dar sa zici ca 1.6 diesel nu trage deloc...depinde cu ce il compari.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google