Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • gata...si-ki-shor! (o cu umlaut)

    pe romaneste: "baiete, o sighisor!", sau o "sighisoreana!"
    Last edited by Kojak; 5 February 2015, 12:15.

    Comment


    • Originally posted by vitriol View Post
      Pai iti spun eu, ca m-a invatat profu' de medicina legala. Daca mananci bine si bei o bere, la o greutate de 80kg si o inaltime de 1.80m, o sa ai ~0.15 mg/l alcool pur în aerul expirat, deci, fix dupa ce bei berea. Apoi, pe masura ce trece timpul alcoolemia scade treptat, iar intr-o ora nu mai ai nimic. Daca tragi de berea aia timp de-o ora, nici nu ajungi la 0.05.
      La 3 beri baute, o sa ai ~0.5 mg/l alcool pur în aerul expirat si o sa dispara in ~5 ore.
      eu fac cercetari si o sa revin cu rezultatele.

      Comment


      • Originally posted by Kojak View Post
        gata...si-ki-shor! (o cu umlaut)

        pe romaneste: "baiete, o sighisor!", sau o "sighisoreana!"
        Daca poti pronunta cizmar, sarlota, poti pronunta asa: Ci(de la cizma)kiS(s de la soseta)or
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Berile autohtone nu mai sunt ce au fost odata... nici alde heineken...stella... am baut odata un becks...si apoi un ciuc romanesc....avea gust de Ariel.

          Gosser o bere buna...insa a disparut de pe piata.
          Holsten nefiltrata mai e bunicica...carlsberg draft si in general astea la draft sunt net superioare...au parca alt gust! ... si ma rog...artileria grea gen...Paulaner...konig ludwig...maisel`s weisse...erdinger...flieger quell...hofbrau...bischofshof...etc etc
          Keep walking...

          Comment


          • Nefiltrata...nici asta nu se lipeste de mine.
            Eu tot am incercat, ultima e Edelweiss, ca imi placea paharul.
            Mai am niste sticle ramase pe acasa si nu stiu cum sa scap de ele.

            Comment


            • Originally posted by jonnie007 View Post
              [...]avea gust de Ariel.
              Cum e gustul de Ariel?

              Paulaner nu mi-a placut. Parca beam apa dintr-o sticla de Silva bruna, nespalata.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • e o metafora ... Nishikori!

                s-au coclit mai toate berile ce se fac pe la noi!
                Keep walking...

                Comment


                • Te-ai saturat tu de toate.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Bericile alea cu 3% alcool ar trebui interzise prin lege, exista apa strict pentru hidratare.

                    Cantece de pahar, la suparare.
                    Cel mai tare duet. Si cu blond si cu brunet! Laura Codruta Kovesi feat Elena - Nu plange Leana.Versuri: Bubanu PrahoveanuVoce:Eva BlajVoce 2: Adrian BlajMont...
                    Last edited by mr.K; 5 February 2015, 14:28. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Mumusache pune si mie 2 navete la curier!


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Momentam am lada goala sunt vreo 10 zile pe antibiotice, dar dupa aia, umplem, si daca vii prin bv/sacele, te invit la mine la o bere. Pana acum toti care au baut au zis ca e super, sper sa nu strice astia reteta dupa un timp...
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • La nivel de bere nu discut la singular!


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Keep walking...

                          Comment


                          • 10 zile fara bere....

                            toarna, toarna Leano toarna ....toarna vin , toarna pelin ...ca amare zile vin....
                            Last edited by mr.K; 5 February 2015, 16:18. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • )


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Nu sunt alcolic, rezist... De 2 zile , seara beau cate o carafa mare de ceai de fructe am observat ca de la ceai nu ies asa des la pipi ca de la bere, desi cantitatea e aceiasi, sau chiar mai mare, si imi este foame, berea ma si hranea pe semne, ca seara nu mananc.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google