Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am si poze, dar multe sunt pe "analog". mai sub'ire pe atunci cu digitalele.
    am fost si in golful ( in bora bora) unde s-a filmat laguna albastra.

    Comment


    • baie ai facut prin apele alea?
      care sunt cele mai calde, in ce zona?..ca sa stiu unde-mi iau bilet la vara.

      Comment


      • am facut in bora bora, in bahamas, in mexic si in miami.
        cred ca in bora bora a fost cea mai calda, dupa care in cancun, mexic,

        Comment


        • aveati o zi din 7 libera, asa-i?

          Comment


          • nu. faceam cu randul. prindeai cam 2 pe saptamana. era in functie de cat de grea era ziua, dar cand aveam port erau usoare, fiindca pasagerii ieseau. mancau afara. dar nu erau chiar toata ziua. munnceai la cina.

            Comment


            • cum erau traseele, se naviga pe langa tarm/coasta sau se iesea si in larg la sute de km de tarm?
              vreo furtuna d-aia napraznica ai prins?

              Comment


              • se iesea in larg. am facut si traversari cu vaporasul. europa- usa, asia-africa...

                am fost acolo cand s-a intamplat. plecasem din montego bay, jamaica, pe la 17 si la 3 noaptea s-a dat alarma. eu eram "bine". m-am dus la muster station, dupa care m-am dus in lido, la et 12 ca mai aveam niste vin care ma ingrijora. mi-era sa nu se incalzeasca, ca se oprise ac-ul.
                ne-au trimis acasa din nassau, bahamas si ne-am reimbarcat in bremerhaven, germanica.
                Last edited by B997NDL; 20 February 2015, 01:36.

                Comment


                • Guten mornin'

                  @Kojak, nu-i nimeni in garaj la mine... Da stau la panda cand ies din curte
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • A folosit careva filtru de aer Filtron ?
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Originally posted by mumus View Post
                      Guten mornin'
                      corect se spune "gutu-vă-n morgăn".

                      Comment


                      • S-a trezit si Nedelescu. Ascundeti bautura si femeile!
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Asa sa fie de acu incolo

                          Vreo cerere de vreun fel de filmulet aveti?
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Originally posted by vitriol View Post
                            S-a trezit si Nedelescu. Ascundeti bautura si femeile!
                            bautura e mai fidela si nu face scandal.
                            m-am trezit de la 8:45.

                            Comment


                            • Io la 6.30...

                              Mamaaa am ajuns acasa si mi-am adus aminte ca azi am primit de la un cunoscut o sticla de palinca de prune, dublurafinata mi-am pus acu un paharel, am luat doua guri, mamaaa ce deliciu, am gura plina de aroma de prune, si cica e total fara zahar.

                              Mi-am luat si un vin bun, diseara scriem pana tarziu
                              Last edited by mumus; 20 February 2015, 20:50. Reason: Automerged Doublepost
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • vezi ca nu mai voie sa-i zici palinca.
                                adica tu ai, ca esti ungur.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google