Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pana atunci iti iei alt logan...poate dau astia drumu' la 1.2TCe, te-ai baga?

    Comment


    • da crezi ca ma duc cu Ligheanu?! ce sunt sinucigas?! n-are ac, n-are muzica, n-are tempomat!
      nu m-as baga...raman fidel pe varianta cheala si ieftina! eu iau masina pentru tavaleala...si o vand repede!
      Keep walking...

      Comment


      • si cu ce masina vrei sa mergi?

        Comment


        • Ceva cu muzica si aer... Ori astra ...ori un c'eed...dar suntem in faza de tatonari. Mai e pana in iulie...deci e timp de socoteli



          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Keep walking...

          Comment


          • e perfect. iti iei masina sh si pleci doua saptamani prin europa. asa ai ocazia sa vezi daca cade ceva de pe ea.

            Comment


            • nu-mi iau...au in dotare tovarasii de eurotrip!
              eu si kia baba si mitraliera!
              Keep walking...

              Comment


              • Originally posted by jonnie007 View Post
                Revin cu intrebarea de aseara!
                Vitrioale???!!! Unde deschid un topic de biciclete pe logan club ?
                Ai impresia ca eu lucrez la "informatii clienti"?

                Eu sunt modelator, deci, treaba functioneaza cam asa: tu deschizi unde crezi ca ar trebui -> eu iti dau cartonas pentru ca nu deschizi unde trebuie, apoi iti arat unde ar fi trebuit.

                Originally posted by mumus View Post
                Era si un banc.

                Victor poanta se hotarste sa faca o noua lege, sa puna un nou bir.
                Taxa pe făcut.


                Omul nostru Jan Pendula cetatean de rand dar...ipotent, se supara si scrie o scrisoare lu' puie monta...
                Ea suna asa.

                Stimate Puie Monta, eu, cetateanul Jan Pendula, om al tarii fara trasură, rog sa nu platesc tribut, pentru ca nu pot sa stranut...


                Puie citeste scrisoare, se scarpina la oo si ii raspunde asa :
                Preastimate Jan Pendula, om al tarii fara trasură.
                Inteleg ca nu mai stranuți, dar, cu regret te informez:
                Cata vreme ai deget, limba legea tarii nu se schimba.
                De data asta ti-am corectat eu, dar data viitoare nu te mai iert. Ce dreacu', mai bajeti, nu puteti fi si voi mai plastici si mai enigmatici in eSprimare?
                Last edited by vitriol; 3 March 2015, 19:58.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Ia masina noua ma biciclistule, nu te incurca cu sh-uri in care sau basit altii inaintea ta.

                  IAr daca te decizi totusi sa iei sh, ia opel.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Discutii despre orice va trece prin cap

                    Nu-mi iau mumusache masina...n-ai prins ideea! Masinile alea 2 sunt in posesia unor tovarasi...nu e vreun troc!
                    Io ma uit dupa o octavia de 2.0 tdi...insa sunt rarute...si din cele rarute...majoritatea sunt masluite! Asta ca sa nu las in voia sortii postul tau!
                    Io ziceam ca posibil sa mergem in eurotrip cu una din tigaile alea...astra sau c'eed!
                    Nu-mi iau eu nici opel...si cu atat mai putin kia! :O


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Pentru eurotrip, 100 euro/zi de cetatean e un minim.
                      Daca ne raportam la bere , o halba in Norvegia/Suedia e 8-9 euro, in Danemarca e 4-5 euro.
                      Cazarea cea mai scumpa e in Suedia, apoi Norvegia.
                      Nu mai bine cautati o rulota de inchiriat? Cazarea pe cont propriu e scumpa rau.

                      Comment


                      • pe ce s-ar duce 100? exceptand gazu`... care e alta socoteala. 700-1000km/full.
                        Keep walking...

                        Comment


                        • pai, eu ziceam ca dorm in masina, ca altfel nu prea ai ce face cu 100 pe zi de om. mancarea e vreo 30 pe zi, daca mananci in puburi. cazarea la fata locului nu mai zic... nu e ca si cum ai merge cu bilet pentru 7-14 zile.

                          Comment


                          • Originally posted by jonnie007 View Post
                            pe ce s-ar duce 100? exceptand gazu`... care e alta socoteala. 700-1000km/full.
                            -Taxe de autostrada/roviniete, taxe de parcare.
                            -Vizite la ce te pasioneaza: un muzeu, un stadion, un turn prin Paris, o cafea la bulivar, un parc de distractii.
                            Daca intr-o zi ai sa cheltui doar 50 de euro, in alta ai sa lasi 150 de euro.
                            Adica daca ajungi in Barcelona sau Madrid, nu vezi macar Camp Nou sau Bernabeu, asta pe langa muzee ?
                            Daca ajungi la Roma/Paris-ai de vizitat.
                            Numai cate castele sunt de vazut In Franta si Germania, pivinite cu vinuri, berarii.
                            In Cehia sa treci prin Pilsen.
                            Suvenirurile costa si astea.

                            Haleala si beutura, fiecare cum crede.
                            Last edited by mr.K; 3 March 2015, 22:17.

                            Comment


                            • ca sa dormi intr-o masina compacta 14 nopti la rand sau cate or fi...in 4 insi, deja e boschetarela.
                              ...mai rau ca backpakersii

                              deci am zis bine ca de la 1500euro / sejur / om, deja incepi sa te simti confortabil.
                              cca. 1000e, sunt sub buget.
                              Last edited by Kojak; 3 March 2015, 22:16.

                              Comment


                              • o intrare la stadion e undeva intre 10 si 20 jda euro...pe da luz a fost 10 euro asta iarna...iar pe bernabeu a fost 15 acum vreo 8 ani... acum am inteles ca e 18. pe emirates a fost in jur de 12 lire parca...asta prin 2010.
                                de muzee e greu sa-ti faci timp intr-un eurotrip...
                                la nivel de taxe si roviniete...daca o arzi pe autostrada pe franta/italia e rupere! in Austria e doar rovinieta...Hu la fel...in D era moaca acum 4 ani... insa pe autostrada nu vezi mare scofala!

                                nu in masina ma...ce dreaq...in 3 zile esti zombi!
                                Last edited by jonnie007; 3 March 2015, 22:22.
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google