Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci o dusă si-o venită, fara muzee, monumente, eroi cazuti la datorie.
    La ce mai pleci?
    Da o fuga in Lefkada si vii odihnit si bronzat, plimbarica prin Europa te rupe cu oboseala.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Da o fuga in Lefkada si vii odihnit si bronzat, plimbarica prin Europa te rupe cu oboseala.
      14 zile ptr. cate tari a enumerat jony ca vrea sa vada, sunt putine.
      am mai zis, o sa fie un maraton, o sa fiti tot pe fuga si trageti doar bife.
      aloca-ti 3 saptamani si 2000+ euro, ce s-o mai lungim atat.
      obosit oricum o sa fii si dupa 2 si dupa 4 sapt. de exemplu...da' e o oboseala mijto, nu ca aia de munca (fi-mi-ar greata )

      Comment


      • in germania e bine ca sunt şaormării, dar ce faci în austria unde şniţălul vienez e "pricey" ?

        Comment


        • Am o oferta la Real-Schalke 04 peste o saptamana, de la 295 euro beletu'. Cu pretul de pe cateva bilete iti faci echipa in Romania.

          Comment


          • ...si sa mananci la peco pe autobanda te costa cat la un local mediu de la noi.
            pai de-aia zic, io unu' decat sa manac din punga, mai bine nu ma duc, sau ma duc sa fac o cura la amara si-o ard like a bo$

            Comment


            • Eu n-am vazut nicio shaormerie in Germania. Peste tot au doar Döner, inclusiv in Austria.

              Kojak, pateurile sunt in cuptor.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • ba si 3 e ok in atatea zile...evident ca daca ne intinem la n tari...nu ne ajunge timpul nici pentru drum
                da` daca ramane B, D, Nl, A si F nord si centru tot e ceva... la Franta si Germania e deranj ca sunt ditai` hectarele fara scandinavia, pensinsula iberica si cizma.
                Belgia si Olanda sunt relativ "mici"...Austria e medie.
                Da na...in drum spre...Berlin...par example...poti sa-ti faci drum prin Praga... o innadita d`asta
                Keep walking...

                Comment


                • Originally posted by vitriol View Post
                  Kojak, pateurile sunt in cuptor.
                  in cazu' asta imi desfac o bere in cinstea ta!
                  vezi sa nu uiti de ele...20 min, da

                  Originally posted by jonnie007 View Post
                  Germania e deranj ca sunt ditai` hectarele
                  pai da si ca sa vezi si tu ceva, tre' s-o iei pe Landstraße, nu pe autobenzi, altfel cum ziceam = maraton.
                  Last edited by Kojak; 3 March 2015, 22:39. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by vitriol View Post
                    Eu n-am vazut nicio shaormerie in Germania. Peste tot au doar Döner, inclusiv in Austria.
                    da, doner kebab, ca sunt turci. dar noi suntem romani si ii spunem shaorma.
                    "Marhaba ! Che falăk ?" Insh Allah ! cum spunem noi romanii.
                    Last edited by B997NDL; 3 March 2015, 22:49.

                    Comment


                    • Nu prea are treaba cu shaorma pe care o stim noi din Romania. E altceva (nu neaparat in sensul bun, sau in sensul rau).
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        sunt turci
                        ...si nu putini, deja sunt la a 2-a chiar a 3-a generatie.
                        Jermania s-a simtit vinovata dupa genocidul din WWII asa ca e printre tarile vest europene cu cei mai multi emigranti...si asta de mult timp, inainte sa ia romanasii si romulanii cu asalt Reichul

                        Comment


                        • In Germania in 2005 am dat pe un doner 6 euro, dar era gigant, plin de carne si putina salata, fara cartofi sau alte magarii

                          Eu care aici suflam 2 daca era nevoie, acolo am mancat un sfert, am desfacut cureaua, am mai mancat pana la jumatate, si restul peste vreo 3 ore...

                          Si a fost foarte gustos.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Originally posted by vitriol View Post
                            Nu prea are treaba cu shaorma pe care o stim noi din Romania. E altceva (nu neaparat in sensul bun, sau in sensul rau).
                            am mancat la ei. dupa mine e la fel. eu mai iau in militari de la derya kebab, care e turc si il stiu de cand era la intersectia timisoara cu brasov. nu stiu care de la care a luat reteta, cert e ca arabii au fost mult timp sub turci.
                            si gyrosul grecesc tot de la turci este.

                            Comment


                            • Si gyrosul e bun, dar prea mic, prea sarac, lipia parca-i gogoasa...
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • normal ca mai exista diferente in functie de zona. nu e lipie, e pita greceasca.
                                la noi sarmalele se fac cu varza murata, la turci si la polonezi se fac cu varza dulce.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google