Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bai ce smyluri marfa avem

    sigpic

    Comment


    • bravo mouseinpas bun mi a placut sa aveti un an nou plin de bucurii si impliniri si sa aveti grija de voi si de masini sa ne duca unde avem nevoie.apropo ce a avut situ ieri de nu mergea v am salutat

      Comment


      • Au fost ceva probleme cu hostul, dar s-au rezolvat.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • bag p**a in ele de sarbatori , urasc frate omu fals hai sa aruncam cate un zambet fals ca asa e la moda frate cas sarbatorile , nu pot nu pot sa fiu fals ma aia in ele de sarbatori de 2ani in coace nu le mai simt...
          PS. scuzatima cas nervos...

          sigpic

          Comment


          • m-am calmat , ma uit pe geam imi admir ``campioana`` si ma uit la astia cu capra cu ursu ce dracu e aici dansu ploii ei stiu... tza tza tza capritza tza

            sigpic

            Comment


            • La MuLtI aNi!!! TuTuRoR lOgAnIsTiLoR
              sigpic

              Comment


              • sony, tata, fii calm...
                in alta ordine de idei, va dorersc tuturor "La Multi Ani !".
                apropo de poezii...
                "mos craciun, mos craciun,
                pe la noi sa nu mai vii,
                ca te bag in 3,14... ma-tii
                si ma pish pe jucarii !"
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • m-am calmat de mult , mai nou mi-am primit si prima de sarbatori asa ca sunt calm am bani deci o sa-i bag in masina ...

                  ps am dormit continu vreo 16-17ore inca ma macina gandu asta , nu mi vine sa credd

                  sigpic

                  Comment


                  • Daca stiti pe cineva in cautare de Seria 5 E60 foarte foarte frumos(kit de M5), 530d mai exact, din 2005 astept un PM. Mersi! V-am pupat!
                    numar secundele

                    Comment


                    • Intreb aici. Referitor la normele de poluare (deh paralel cu chimia): emisia de CO2 sau CO. Din cate stiu monoxidul este cu mult mai daunator sanatatii iar CO2-ul este procesat de copaci pe cand CO nu. De altfel CO2 emite orice motor cu ardere interna inclusiv gaz caz in care masinile pe gaz sunt si ele poluante. Si din cate stiu diesel-ul era considerat poluant si pentru negrul de fum emis. Asta nu se mai urmareste.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • diselul este mai poluat ptr ca contine mai mult ``sulf`` mai nou sa descoperit ca sulful e mai poluant deci diselu polueaza mai mult , stiam ceva de genu ca benzina scoate mai mult co2 decat motorina dar motorina scoate mai mult sulf decat benzina...
                        oricum nu le am cu chimia asa ca sa nu ma trageti de urechi

                        sigpic

                        Comment


                        • Chiar este. Bioxidul de sulf in combinatie cu apa da acid sulfuric. De aia apar ploi acide.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • da dar stiu ca multi considera masinile disel biologice ...

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Rocri View Post
                              Intreb aici. Referitor la normele de poluare (deh paralel cu chimia): emisia de CO2 sau CO. Din cate stiu monoxidul este cu mult mai daunator sanatatii iar CO2-ul este procesat de copaci pe cand CO nu. De altfel CO2 emite orice motor cu ardere interna inclusiv gaz caz in care masinile pe gaz sunt si ele poluante. Si din cate stiu diesel-ul era considerat poluant si pentru negrul de fum emis. Asta nu se mai urmareste.
                              motoarele diesel actuale au emisii CO2 cu mult mai mici fata de un benzinar,ma refer la astea euro4(si cred ca in urmatori ani motorina nu va mai avea pic de sulf in ea,mai nou cu plantatiile astea de floarea soarelui sau din ce se mai nou motorina ecologica biodiesel).

                              Comment


                              • eu stiam ca din contra motorina euro 4 are si mai mult sulf decat euro3...

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google