Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu computerul conteaza prea mult, ci modalitatea de extragere a bilelor.
    Cu computerul poti alege doar o varianta nejucata inca, restul il fac bilele.
    Gasesti apoi un "castigator", ii dai si aluia cativa bani si gata.
    Grosul banilor merge cu directie exacta.

    Comment


    • Pai fara computer cum puteau ei sa gaseasca varianta nejucata asa repede? Pe vremuri din cate tin minte duminica nu se juca, sa fie timp sa colecteze biletele. Acu poti pune si duminica, in 2 minute afla ei variantele nepuse, si cu bilele... legumele alea sunt convins ca-s numa de forma... Parerea mea.

      Mai tineti minte cand se castiga cu o bautura racoritoare, multi bani sub capac? Era vorba de 50000 dolari parca.

      La o petrecere mai selecta, a venit cineva la cineva cunoscut mie, ia dat un dop in mana, si ia zis asa, vii cu dopul, il arati la tv, si ai 3000 sau 5000$ cadou, nu mai tin minte suma exacta...

      Oricum, asta a refuzat, ca avea datorii la cineva mai mari decat suma care i se promisese, si daca aparea la tv ca a castigat o groaza de bani, ala ce ia dat banii imprumut, sigur ii voia inapoi... si asta nu avea de unde sa ii dea

      Deci credeti voi in mos craciun daca vreti
      Last edited by mumus; 8 March 2015, 16:47. Reason: Automerged Doublepost
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Computerul ar fi inutil, degeaba gasesti in juma' de secunda o varianta nejucata, daca nu ai posibilitatea sa extragi fix acea varianta. Lucru posibil cu 6 bile diferite de celelalte.

        Daca ar fi o cuşca din plasa metalica cu o coarba si niste bile, ar fi mai greu de extras acele 6 bile care iti trebuie pentru varianta nejucata si bagata in computer dupa inchiderea programului.

        Comment


        • Mai cred doar copii mici si aia mari fara minte. Jocul loto (si nu numai) e masluit grav. Pe vremea impuscatului castigau doar securistii. Atunci era mai greu de manarit, acum computerul gaseste imediat varianta necastigatoare. Si se gașeste cate unul care sa isi asume castigul pentru o suma modica. Ar trebui sa fie casele deschise pana in ultimul minut, nu sa le inchida cu 5-6 ore inainte
          LE: exista diferite metode de a controla bilele in timpul unei extrageri.chiar daca aparent bilele sunt identice ca greutate si marime
          Last edited by Madutzu25; 8 March 2015, 16:59.
          My Ride sigpic

          Comment


          • Stiu eu unul de pe langa Iasi, n-a primit chiar o suma modica, si-a luat omu' Q7 alb, si-a deschis firma de constructii...in faliment acum.
            Castigul oficial era 3.8 milioane euro impozabili, probabil ca i-au dat vreo 200.000 de euro lui.
            I-a tocat in vreo 2 ani, de oameni prosti banii nu se tin.

            Comment


            • Corect. Ma, daca nu te duce capul, macar baga-i in 2-3 banci si cheltuieste numa dobanda, da daca esti prost si viata-i grea

              Originally posted by Madutzu25 View Post
              Mai cred doar copii mici si aia mari fara minte. Jocul loto (si nu numai) e masluit grav. Pe vremea impuscatului castigau doar securistii. Atunci era mai greu de manarit, acum computerul gaseste imediat varianta necastigatoare. Si se gașeste cate unul care sa isi asume castigul pentru o suma modica. Ar trebui sa fie casele deschise pana in ultimul minut, nu sa le inchida cu 5-6 ore inainte
              LE: exista diferite metode de a controla bilele in timpul unei extrageri.chiar daca aparent bilele sunt identice ca greutate si marime
              Corect!
              Last edited by mumus; 8 March 2015, 17:23. Reason: Automerged Doublepost
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Acuma' nici la banca nu mai renteaza la sume mici... ii bagi in perna...si perna o legi de cap


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Keep walking...

                Comment


                • Am 1 litru de lichid parbriz(de iarna) , are ceva daca-l amestec cu apa demineralizata ?
                  Nu mai este nevoie, defapt lichidul de parbriz este alcatuit cu apa demineralizata
                  Last edited by prometheus; 8 March 2015, 18:24.
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • ???????????????????????
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Nu stiam daca pot combina lichid de parbriz cu apa dedurizata/demineralizata/distilata , am aflat in cele din urma ca se pot "contopi" fara probleme.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Poti pune si votca daca vrei
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Am un bidon de 5 l de apa demineralizata care nu am ce sa fac cu el momentan si decat sa-l arunc am zis sa-l combin cu lichid de parbriz.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Pui apa peste lichidul de iarna si faci lichid de vara.

                            Comment


                            • Chuck Norris de fapt a fost nascut de o matusa ... nimeni n-a avut curaj s-o 'felicite' pe ma-sa!
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Hai cu paharelele!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google