Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Profilul difera oricum functie de producator, la anvelope pentru destinatii identice.

    Comment


    • Are einstein dreptate.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Avand in vedere ca Nokian sunt finlandezi, poate or fi facut anvelopele pentru verile din Finlanda, ca e mai aproape zona de testare.

        Comment


        • Eu mai curand asi lua nokian decat michelin, ma refer la clima mea din Brasov.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Pai de ce? Nokian stau mai prost per ansamblu decat Michelin. La orice tip de anvelopa.

            Comment


            • Same thing.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Mr K, dupa poze, michelin par mai mult de vara, bineinteles nu imi pot sustine parerea doar cu faptul ca pe nokian se vad acele mici rizuri ce fac sa fie anvelopa buna iarna, la michin par mai mult dungi...

                Oricum am spus clar ca eu asta asi alege.

                Iar peste 4-5 ani, posibil ca si fabricantii de automobile, sa le puna stock.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Ma poate ajuta cineva cu o serie caroserie Dacia Duster an 2012+? Multumesc frumos
                  sigpic
                  Ca sa stii incotro te indrepti trebuie sa stii de unde ai venit. Richard Burns

                  Comment


                  • Cum au influentat nemtii viata in Europa pe aproape un secol prin sprijinirea lui Lenin.

                    Comment


                    • Primăria capitalei Franței a decis că de săptămâna viitoare în Paris și în împrejurimi se va circula alternativ, în funcţie de numerele de înmatriculare ale maşinilor, din cauza nivelului ridicat al poluării din oraș, potrivit Digi 24.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • S-au luat și ăștia după Ceaușescu. )))
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • Poate baga si in micul Paris, sa mai mearga lumea si cu bicicleta, metrou, etc )
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • in brasov am auzit ca vor sa bage, ca sa ocroteasca floarea de colt si pe aia de la palele tâmpei.

                            arata bine de tot.
                            scoateti voi pauzele (2) dintre 4 si tuning.

                            http://www.4 tuning.ro/masini-noi/galerie-foto-noua-skoda-superb-isi-etaleaza-formele-pe-strazile-cehiei-25615.html?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_216226
                            Last edited by B997NDL; 23 March 2015, 22:20. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Daca stau bine sa ma gandesc, am si cu sot si fara. nu ar fi o problema.

                              Pe vremea lu ceasca, tata la un moment dat a devenit trabantist din cauza combustibilului greu de procurat, mai aveam un vecin trabantist, si ei doi se intelegeau perfect , in weekenduri, cand se aplica treaba cu sot si fara, ei imparteau masinile, adica daca tata avea treaba , si a noastra nu putea fi folosita, o lua pe a lu ala, si invers.

                              Tin minte ca tata baga un amestec de benzina ,ulei, petroxin, ulei din nou, dar alt tip, diluant, si cine stie mai ce. Trabantul oricum isi facea ungerea direct prin benzina, deci bagai uleiul in rezervor cu benzina, si ca sa vezi cata benzina ai, exista o rigla, care o imersai, si se umezea, si vedeai cati litri mai ai, din cei 20 posibili, sa nu mai zic de robinetul cu care dadeai drumu sa curga benzinei, ca nu avea pompa de benzina, curgea asa, la vale Si acel schimbator sublim, la mana. Si modul misto in care opreai trabantul.

                              Noi am avut varinata combi 601S

                              si faza cea mai misto, pe el a dat un aro 10, de export. Ca aro mergea doar cu benzina si multa...

                              M-am abatut de la subiect, motorul trabantului in 2 ore era dat jos, curatat, inlocuit daca era stricat ceva in el si montat la loc. Vecinul il demonta la maxim 2 saptamani, nici nu vreau sa stiu cu ce mergea, era complet negru mereu inauntru.

                              Ce vremuri... Sa mai zic si ca am stat in masina 9 insi, 4 adulti si 5 copii... si tata avea cate o lamela sau doua mai multe la arcuri, era gipan

                              Acu vreo 10 ani am avut ocazia sa stau in trabant din nou. Desi imi aminteam ca era o masina spatioasa, m-am pus in spate singur, si ma simteam claustrofobic, parca nu aveam loc, ma simteam ca un urias intr-o masinuta de jucarie.

                              Si cand am vandut-o in '90 a luat-o un cioban, tin minte ca tata mergea deobicei la drum lung cu vreo 60 in general, o data parca ia dat 90... si ciobanul care a luat-o la test ia dat cat arata acul, adica 120... si io si tata eram cacati pe noi, la finalul testului am rasuflat usurati, ala a scos lovelele si gata, toti fericiti.

                              Sa nu mai zic ca in 90 am luat o dacie 1310 de ungaria, cu 400000 lei, si peste vreo 2 ani cu aceiasi suma, mi-a luat tata bicicleta smechera, cu frane pe tamburi, schimbator foarte performant si precis, bicla era pe rulmenti... ma rog, o minune ptr vremea aia. Franele erau sachs. Tin minte cand o legam de vreun gard cat aveam treaba, ca pustan, cand ma intorceam la ea, imi crestea sufletul ca mereu era vreun mos lipit de ea si se minuna. Si eu o dezlegam falos si o intindeam in viteza/ viteze/ ca aveam mai multe, si nu in butuc

                              Amintiri.. si nici nu am baut nimic...
                              Last edited by mumus; 23 March 2015, 22:39.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • si nici nu am baut nimic...
                                Cand bei, probabil nu te limitezi la juma' de pagina, scrii macar o nuvela.

                                Cei trei agenţi de la Inspectoratul de Poliţie Judeţean Vaslui care îi păzeau basarabenii fugari de la Curtea de Apel Iaşi riscă să facă puşcărie.
                                Cum au evadat doi deţinuţi de sub nasul poliţiştilor la Iaşi. Aflaţi amănunte de AICI: http://www.ziaruldeiasi.ro/stiri/exclusiv-film-cu-prosti-la-iasi-polit...


                                Femeia de servici e sarea si piperul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google