Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by einstein1984 View Post
    911 996 cabrio parcat la universitate, numere de bulgaria.... Asa am ajuns!
    Poate proprietarul era bulgar .



    Edit: daca este modelul 997 cabrio gri metalizat parcat aproape de fantana de la Universitate, atunci da, masina este parcata majoritatea timpului acolo.
    Last edited by Niki; 6 April 2015, 17:23. Reason: Automerged Doublepost
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • @ Cezar & prometheus: nevă evă să nu mai ziceti Seriei 1M, respectiv lui M135i, M1! M1 este reprezenta supercar pentru vremea respectiva (anii '80), nascut dupa un acord esuat intre BMW si Lamborghini.
      Legenda spune ca nemtii au ales sa monteze doua sigle, in extremitatile capotei motorului / hayon, pentru a nu fi confundata cu vreo "italianca" a acelor vremuri.
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • Langa fantana era, acuma la cum semana astea intre ele posibil sa fi fost si 997, din spate nu-mi dau seama de diferenta si din fata cu greu.
        Daca e bulgar si sta asa mult aici sa o inmatriculeze!
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • La mine azi e pastele, saracul iepuras....
          Attached Files
          Last edited by 77sky; 6 April 2015, 19:04.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Originally posted by Niki View Post
            @ Cezar & prometheus: nevă evă să nu mai ziceti Seriei 1M, respectiv lui M135i, M1! M1 este reprezenta supercar pentru vremea respectiva (anii '80), nascut dupa un acord esuat intre BMW si Lamborghini.
            Legenda spune ca nemtii au ales sa monteze doua sigle, in extremitatile capotei motorului / hayon, pentru a nu fi confundata cu vreo "italianca" a acelor vremuri.
            1M cif, gata, ne-am corectat .

            Legat de porsche, tot de rahat e.. Mai ales daca e 997.
            Trist.

            Comment


            • el e Brushy One String, fiindca are nevoie doar de o coarda.
              ce canta astia, "ai dreacu'" de la "Jamaica got talent".))

              Sign up for Brushy's newsletter to instantly receive his song "RisingUp": https://www.brushyonestring.com/subscribeThis is the original, uncut, never seen be...


              Sign up for Brushy's newsletter to instantly receive his song "RisingUp": https://www.brushyonestring.com/subscribeBrushy One String | No Man Stop Me (Good M...


              Sign up for Brushy's newsletter to instantly receive his song "RisingUp": https://www.brushyonestring.com/subscribeBrushy One String | Destiny Please visit C...


              Sign up for Brushy's newsletter to instantly receive his song "RisingUp": https://www.brushyonestring.com/subscribeBrushy One String | One Bourbon, One Scotc...









              ai dreacu'
              Last edited by B997NDL; 7 April 2015, 02:05.

              Comment


              • O intrebare din aria politica:
                De ce a avut nevoie Romania de imprumut de la FMI, pe vremea lui Ceausescu?
                In conditiile in care in 48 a luat totul cu japca, in 50-55 iar a luat cladiri cu japca, iar in 62 a inceput sa ia de la tarani cu japca.
                De ce a trebuit sa se imprumute la FMI daca era asa productiva?

                Comment


                • Ptr ca nu producea suficient, toti munceau, dar nu cu cap... Stil rusesc, influente clare.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Nu aveau cash.
                    Numai in uzina de la Craiova a bagat un kilometru cub de $$ si a scos ciuciu.

                    In aia de la Mioveni a bagat, dar a mai si scos ceva din exporturi.

                    Aseara, mi-au taiat faţa printr-un giratoriu, o coloana de TAB-uri, cred mergeau sa ocupe niste pozitii pe langa granita.
                    Nu m-am simtit demult asa de neajutorat ca naţie, pai cu alea nu rezisti nici 5 minute in fata unui tun autopropulsat modern.
                    Last edited by mr.K; 7 April 2015, 10:26.

                    Comment


                    • si fiindca a facut multe "ctitorii" si baga multi bani in fabricile de armament.

                      Comment


                      • Ce treaba are TAbul cu SPGul? Unu e pe front in spatele tancului si altu la 30 de km in spate???????
                        Asa nici Mowag Piranha nu are ce face daca se pune un baraj de 155mm pe ele decat sa se tireze urgent.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Noi cam atata avem, niste TAB-uri, ca sprijin pentru cateva tancuri, pe zona de est. Artilerie cam lipsa, oricum sunt tunuri cu sisteme de ochire depasite, cu raza de tragere inferioara fata de armamentul modern.

                          In afara de parade n-ai vazut de aproape ceva armament, este? De folosit, nu te mai intreb.
                          Last edited by mr.K; 7 April 2015, 12:09.

                          Comment


                          • Stai calm, la noi la bucuresti e si muzeu militar (contine si tehncia "actuala" a MAPN de prin anii 80). Acuma ca nu am facut eu armata e alta problema, eram cam inalt pentru blindate oricum.
                            Da-mi explici si mie cand ajunge tabul sa lupte cu SPGul? Ca vad ca te pricepi.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Mergi la Academie, ca te invata aia.

                              Comment


                              • Armata romana la capitolul Antiaeriana e prastie... Pe terestru nu mai conteaza...
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google