Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Astea-s cocalarisme romanesti...
    Voi vorbiti din ce scriu tabloidele. Eu stiu exact cum sta treaba in linia asta si va asigur ca majoritatea sunt povesti! In special legate de penal.

    @ndl: sa o ia spre drept comercial. Asta o sa creasca mereu.

    Comment


    • Multumesc ! Ai dreptate.

      "jmecheri da jmecheri"
      http://www.4 tuning.ro/filme-masini/view/OfW9i0Qvd98?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_234932
      Last edited by B997NDL; 9 June 2015, 19:21. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by Cezar View Post
        Astea-s cocalarisme romanesti...
        Voi vorbiti din ce scriu tabloidele. Eu stiu exact cum sta treaba in linia asta si va asigur ca majoritatea sunt povesti! In special legate de penal.

        @ndl: sa o ia spre drept comercial. Asta o sa creasca mereu.
        Ai aparat vreunul din astia? Ai fost vreodata pe la DNA in calitate de aparator?
        De curiozitate te intreb.
        Cocalarisme sau nu, reprezinta fix ce se intampla in societatea romaneasca, Striblea are drept client acum primarul Iasului.
        Seful Cordunenilor a fost eliberat datorita lui, si pe langa toate astea a facut cerere pentru despagubiri din partea statului, ca un infractor cinstit ce este, ca deh, i-au fost lezate drepturile.
        Banii pe care i-a luat Striblea probabil ca sunt castigati intr-o singura noapte cand prostituatele stau la strada in Europa, cand dealerii vand droguri, de aia se dau asa usor.

        Nu ca ar fi de admirat ca avocat, el doar profita de lipsurile din dosare, procedura incorecta... dar la bani ii merge bine.

        Pavel Abraham cati bani o fi luat?
        Last edited by mr.K; 10 June 2015, 08:53.

        Comment


        • Daca la o trecere de pietoni traverseaza unul pe bicicleta (scrie pe undeva in cod ca nu are voie) si il lovesti cu masina, cine e de vina? El ca era vehicul si nu pieton sau tu ca nu ai redus viteza la limita evitari...
          Mi-a trecut unul noaptea prin fata, fara lumini, imbracat in negru. Daca eram cu 10 m mai in fata ma conecatm cu el grupa mare, trotuarule ra in intuneric pe ambele parti.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Vinovat e ala de pe bicicleta, clar. Zebra e pentru pietoni, nu pentru biciclisti.
            Doar ca fara martori, el va declara ca traversa zebra impingand bicicleta, pe jos.

            Comment


            • Vizionati si va distrati , mie unul mi-a facut ziua mai frumoasa.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • ainstaine, cumva ai o yamaha albastra?

                Comment


                • Originally posted by prometheus View Post
                  Vizionati si va distrati , mie unul mi-a facut ziua mai frumoasa.
                  http://www.trafictube.ro/mirat-dintre-pamanteni/
                  pai, in bucuresti nu mai ajungea ala acasa. facea lectii cu toti.
                  vine cu amanunte d'astea nesimnificative. auzi... semnalizare... aia e pusa acolo doar ca sa treci itp-ul, nu ca sa descarci bateria.

                  Comment


                  • Ca sa aiba unde sa se roage viitorii teroristi...


                    „Vom construi cea mai mare moschee dintr-o capitala europeana”
                    Daca nu e cea mai mare, nu suntem in Romania... la noi totul e mare, incepand cu prostia si mizeria.

                    Fondurile pentru ridicarea centrului cultural vor fi asigurate de statul turc, in vreme ce Guvernul Romaniei a contribuit cu terenul, care pana acum se afla in administrarea RA-APPS.
                    Cum da guvernul aiurea teren.
                    Tampiti mai sunt si europenii, ar trebuie sa-si deschida si ei biserici in capitalele tarilor musulmane, cu sprijinul guvernelor europene. Sa vedem daca-i lasa Erdogan...
                    Last edited by mr.K; 10 June 2015, 12:33.

                    Comment


                    • Originally posted by skd_ozenel View Post
                      ainstaine, cumva ai o yamaha albastra?
                      Albastra este.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Ai aparat vreunul din astia? Ai fost vreodata pe la DNA in calitate de aparator?
                        De curiozitate te intreb.
                        Cocalarisme sau nu, reprezinta fix ce se intampla in societatea romaneasca, Striblea are drept client acum primarul Iasului.
                        Seful Cordunenilor a fost eliberat datorita lui, si pe langa toate astea a facut cerere pentru despagubiri din partea statului, ca un infractor cinstit ce este, ca deh, i-au fost lezate drepturile.
                        Banii pe care i-a luat Striblea probabil ca sunt castigati intr-o singura noapte cand prostituatele stau la strada in Europa, cand dealerii vand droguri, de aia se dau asa usor.

                        Nu ca ar fi de admirat ca avocat, el doar profita de lipsurile din dosare, procedura incorecta... dar la bani ii merge bine.

                        Pavel Abraham cati bani o fi luat?
                        Poate am fost, nu-mi mai aduc aminte
                        Banii in avocatura nu se fac pe penal. Faci cand ai 50 de ani si daca ai vremea propice. Si vor face 2-3 din cateva mii de avocati. Adica faci 100.000 euro cand ai 50+ ani. Pt ca la 25 de ani nu te vrea nimeni sa-l reprezinti.
                        Faci bani daca faci lucruri mici marunte, insa in cantitate mare si de buna calitate.
                        Si doar pe drept comercial.
                        Pe scurt: prefer sa reprezint 50 de firme de au de recuperat cate 10.000 lei, decat o singura firma ce are de recuperat 500.000 lei.

                        Daca este sa discutam despre hotii, oare cati bani ia Bostina pentru mizeriile pe care le face? Ca acolo vorbim de o gramada de milioane de euro. Asta nu-l face vreun mega competent in ceea ce priveste linia de business, ci doar "Descurcaret".

                        Diferenta este ce vrei sa faci: Sa fii descurcaret, sau sa faci plus valoare in serviciul tau.
                        Eu aleg varianta a doua. E mai sanatoasa, e de lunga durata si stai linistit. Nu ajungi multi milionar in 2 ani, dar ai premise sa o duci bine.

                        Comment


                        • aviz amatorilor care inca cred ma mai au vreun drept.

                          http://www.4 tuning.ro/ghidul-soferului/drepturile-pe-care-credeam-ca-le-avem-in-fata-politistului-rutier-sunt-basme-26498.html

                          Comment


                          • Hmm, si daca stau cu radarul pe banda de urgenta a autostrazii (scrie prin normele lor de utilizare ca NU AU VOIE SA STEA ACOLO, ci doar pe bretea catre spatii de servicii) ce fac? Ca la 112 cica sun degeaba.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Mergi incet si aia este... Pana la urma daca sta pe banda de urgenta te prinde cand mergi cu 110 sau cand mergi cu peste 130?
                              Faptul ca sta pe banda de urgenta nu anuleaza faptul ca tu mergi cu viteza crescuta.

                              Originally posted by B997NDL View Post
                              aviz amatorilor care inca cred ma mai au vreun drept.

                              http://www.4 tuning.ro/ghidul-soferului/drepturile-pe-care-credeam-ca-le-avem-in-fata-politistului-rutier-sunt-basme-26498.html
                              Hahaha... un articol pertinent din partea shittuning.
                              Toate acele informatii sunt din lege, insa cine-i puturos si crede ca le stie, si-o poate lua in freza linistit.
                              La noi inca e vendeta intre cetatean si politist, vazut ca fostul militian.
                              Singura modalitate prin care nu iei amenzi este sa respecti legea! Eu unul n-am mai luat amezi de ceva timp, cu exceptia uneia de viteza. Mergeti legal si totul e ok. Doar ca ne-a invatat sistemul cu toleranta si cu "drepturi".
                              Last edited by Cezar; 12 June 2015, 09:31. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Întotdeauna drepturile nasc obligaţii...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google