Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ce as putea sa-i fac unei berline ca sa-i iasa noxele ?
    De obicei faci noxele pe alta masina.
    Doar ca la statia RAR nu cred ca merge chestia asta.

    Comment


    • Originally posted by micutzu666 View Post
      E injectie sau carburatie?
      e injectie, 2001.

      sunt intr-un cerc vicios si parca ma vad platind impozit pentru coaja asta vreo 20 de ani, pe numele unui mort/

      Comment


      • Poate fi de la catalizator..E doar 600 ron unul nou..
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • si pe ea nu iau nici 200 de lei la remat.

          Comment


          • iese. am facut la una. fise , bujii , sonda lambda noi. benzina 99 , turata spre rosu 5 minute, apoi lasata spre 2200 ture. daca in relanti hc sare de 100 papa ulei si tre sa faci motorul.
            desigur tobe etanse , adica pui carpa si tre s o arunce nu sa sufle pe la imbinari.

            mai bine o radiezi. :P
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • pai, n-auzi ca nu pot s-o radiez ?! e pe numele socrului si trebuie sa fac succesiune pe numele lui fi-miu, ca s- pot radia. si n-am talonul, care e la RAR.

              Comment


              • ca sa dovedesti ca masina exista CIV ul e cheia nu certificatul. in plus ai dovada ca ai talonul retinut. nu intreba la rar ca aia nu au habar de succesiuni etc , intreaba un avocat.
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • pai, am fost la notarul la care merg de obicei, si mi-a zis ca nu se poate fara talon. cica talonul e mai important decat cartea masinii.

                  Comment


                  • rar-ul bate dna-ul oricand. puneti pariu? maine daca li se scoala se duc la garajul DNA-ului si iau toate masinile la verificat, le cauta nod in papaura si ii lasa pe aia la ratb/metrou.
                    jigodii mai mari decat rar-ul nu am vazut.

                    Comment


                    • misto asta cu rar-ul si dna-ul , dar cam asa e.
                      oricum, prefer sa am probleme cu rar-ul decat cu dna-ul.
                      eu ma mir ca mi-am luat itp-ul pe bune. dar asa procedez fiindca vreau sa aflu daca am ceva probleme.
                      am luat noxele si n-am curatat niciun egr, sau ce naiba se mai curata la dci.
                      masina are 86 de mii si sase ani. in schimb o alerg mai turat prin oras.
                      si de fapt, ce ar trebui sa curat la diesel ?

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        ... in schimb o alerg mai turat prin oras.
                        Cel mai bun tratament de curăţare pentru Diesel, însă din când în când merită să-l aplici şi în afara oraşului.

                        Comment


                        • asa fac. merg saptamanal pe langa Snagov, la parintii femeii.
                          dar am vazut ca se si curata nu stiu ce pipe...

                          Comment


                          • Vrei să spui conducta în formă de J.
                            De marţi vine canicula peste noi.

                            Comment


                            • Originally posted by B997NDL View Post
                              pai, n-auzi ca nu pot s-o radiez ?! e pe numele socrului si trebuie sa fac succesiune pe numele lui fi-miu, ca s- pot radia. si n-am talonul, care e la RAR.
                              Abandoneaz-o pe spatiul public, nu plati niciun leu impozit, baga si niste iarba in ea, poate ti-o radiaza din oficiu.
                              Last edited by mr.K; 6 July 2015, 16:42.

                              Comment


                              • ar fi o idee. poate plantez niste flori pe ea ca sa iau vreun premiu de la Rares Manescu. daca tot si-a batut joc de parcul moghioros...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google