Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Teoretic si ptr un briceag e problema se poate considera arma alba...
    eu altceva vreau sa va intreb ...
    sprayul paralizant sau pistoalele electrice sunt legale? Ca ma bate gandu sa-mi cumpar asa ceva ptr autoaparare...
    si alta chesti ... am un vecin care renoveaza din nou apartamentu a enshpeamia oara... si simt ca inebunesc ... exist ceva legal sun la politie le zic ca ma deranjeaza care-s orele in care trebuie mentiunta linistea??? Sau vreun sfat... si nu ma luati cu dalea zidestei usa da-i foc la usa scoatei sigurantele de la panou de curent etc...

    sigpic

    Comment


    • Pai chiar mai inainte imi trecea prin cap Sonykel... nu stiam ce face ca e tot mai rar online (sau mi se pare mie) si ete-l ca-l vad online...

      Comment


      • Nu stiu... ce sa-ti raspund...

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by SoNyKeL View Post
          Teoretic si ptr un briceag e problema se poate considera arma alba...
          eu altceva vreau sa va intreb ...
          sprayul paralizant sau pistoalele electrice sunt legale? Ca ma bate gandu sa-mi cumpar asa ceva ptr autoaparare...
          si alta chesti ... am un vecin care renoveaza din nou apartamentu a enshpeamia oara... si simt ca inebunesc ... exist ceva legal sun la politie le zic ca ma deranjeaza care-s orele in care trebuie mentiunta linistea??? Sau vreun sfat... si nu ma luati cu dalea zidestei usa da-i foc la usa scoatei sigurantele de la panou de curent etc...
          de paralizant nu e nicio problema, cu pistolul stiu ca iti trebuie permis de arma(intreaba la magazin de unde vrei sa iti cumperi pistolul si iti spun ei exact pt ce fel de pistoale iti trebuie permis). eu te sfatuiesc sa ai grija cu auto apararea ca e cam groasa, nu te prea scoate nimeni si asta o stiu de la mama unei prietene care e judecatoare; mai bine cu paralizant, nu te incurca cu pistol.
          cat despre vecin, incearca o discutie amiabila si daca nu da rezultate chemi politia pentru tulburarea linistii publice. interval orar nu stiu sa iti spun, dar daca bubuie pe la 22:00, atunci e chiar nesimtit si cred ca ai castig de cauza cu politia, dar ai grija dupa aia sa nu ti-l pui in cap pe vecin.

          Comment


          • Cioby, cutitul si toporul nu ridica probleme politistilor. acu doua sapt am fost in ungaria si s-au uitat si ai nostri ai ungurii la toporul din portbagaj si n-au zis nimica. nici de lampa de miner n-au zis nimic spray paralizant n-am...
            sony, ti-am mai spus, noaptea zideste-i usa apartamentului lu nebunu ala si dimineata ia-ti vecinii si cateva lazi de bere si uitati-va linistiti la spectacol
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Seba ori ai citit pe la niste forumuri auto concurente? Hai recunoaste.
              Si un link care sper ca va fi aprobat: http://www.spikedhumor.com/articles/...i_Traffic.html
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • Cioby pistol e impropriu zis e un device , care electrocuteaza
                seba lasama nene cu ziditu nu mere ... sparg de pe la 7 dimineat pana la 17 continu... grav nu ar fi doar zgomotu e si rezistenta blocului... in fine e poveste lunga , pe scurt anu trecut au scos si grinzi

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by SoNyKeL View Post
                  Cioby pistol e impropriu zis e un device , care electrocuteaza
                  seba lasama nene cu ziditu nu mere ... sparg de pe la 7 dimineat pana la 17 continu... grav nu ar fi doar zgomotu e si rezistenta blocului... in fine e poveste lunga , pe scurt anu trecut au scos si grinzi
                  cu arma nu stiu ce sa iti spun. ti-am zis: ar fi mai bine sa te informezi la o persoana autorizata care iti poate da toate detaliile.
                  cu vecinul tau, orele de lucrusunt legale, dar e groasa treaba cu grinzile. poti sa incerci o reclamatie pe la primarie, la serviciul ala de autorizatii pentru constructii. el, teoretic, pt orice modificari in apartament ar trebui sa aiba o autorizatie. daca nu o are si l-ai prins in flagrant, i-ai dat la capatana baiatului. bafta multa.

                  Comment


                  • Rocri, n-am citi pe la forumuri concurente, mi-am adus aminte faza de pe vremea studentiei cand umbla un link prin camin cu unu de i-a zidit usa vecinului manelist
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Hai ca-ti trimit un pm.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • Bai bucurestenilor ce ciori sau ce pasari aveti la bucuresti, cac*ciose rau zau, 5 ganieti aveam pe masina si imi umpluse masina , ce greu s-au luat ziceai ca au mancat numai caramida ) ) )... sau am avut eu noroc de unele constipate ) ) ...
                        sigpic

                        Comment


                        • Mi-ai adus aminte de rahatei. Duminica am spalat masina. Si au inceput sa apara unul dupa altul din aia de insecte. Niste "liniute" mici si verzi. Le stergeam dupa 5 min. apareau in alt loc. Parca ma luasera la ochit.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • ) ) da ma da sa vezi la mine niste rahatoi de toata frumusetea
                            sigpic

                            Comment


                            • Azi am fost la vulcanizare sa fac si eu presiunea la roti ptr a doua oara de cand o am... si surprise surprise , pe fata capacele erau rotite adica decupatura ptr venti era deplasa si ventilele erau sub capac... care e problema? Nu a umbalt nimeni la capace ... deci ce-i de facut? E normal asa ceva?

                              sigpic

                              Comment


                              • No comment ...
                                Attached Files

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google