Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
    Last edited by Ruud; 31 May 2008, 02:20.
    Martinel rules!

    Comment


    • Sunt in SUA de doua saptamani. Tot intreb in dreapta si in stanga daca au auzit de Logan si se uita astia la mine ca la ET...


      E greu peste ocean
      Departe de Logan

      (Nu radeti, inca n-am luat-o razna)
      Martinel rules!

      Comment


      • Originally posted by Ruud View Post
        (Nu radeti, inca n-am luat-o razna)
        Parerea ta....

        sigpic

        Comment


        • Va duceti sa votati duminica ? Ca eu nu . Prefer sa plec la peste , sa votez acolo . Oricum de la 18 la 31 ani am votata doar de doua ori si nici nu voi mai vota vreodata .

          Ruud , vino acasa frate . Ce cauti printre boii aia care nu auzit de Logan ? Pai se poate , tocmai de Logan , sa le fie rusine 5 minute . Apropo , te-a angajat Dacia sa-i promovezi acolo ?

          ::dirol
          B -X X - DDF x 2

          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

          Comment


          • @RUUD- Pai bine frate, vrei sa auda americanii de Logan cand ei conduc camioanele alea de le zic masini? Cu motoare uriase, consum de 2-3 galeti de benzina la suta si dupa aia se plang ca e criza mondiala de petrol?
            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

            Comment


            • Ehe , Gusi americanii E smecheri , consuma petrolul arabilor si pe al lor il pastreaza .
              B -X X - DDF x 2

              :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

              Comment


              • Asa au facut mereu tarile astea mai dezvoltate,Anglia era unde-i acum daca nu-i freca pe indieni sau Franta,Spania,Germania.Toti astia au furat zeci,sute de ani de la altii si acum nu le mai ajungi la nas.

                ...Si acum ne vorbesc de drepturile omului,sa-i FAC la gura...
                Last edited by SoNyKeL; 31 May 2008, 08:34.
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • @D-FENS- Pai nu stii cand ai matzul plin si buzunarul la fel, vorbesti de drepturile infractorilor, aperi drepturile animaleleor- ca pe ale oamenilor cica le-au rezolvat!...Ce vrei sa faca, daca n-au ce face?!
                  LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                  Comment


                  • Sa-i bombardeze si mai tare pe arabi, sa scada preturile la petrol ca m*****i aia din OPEC chiar nu vor sa mareasca productia. Pt ca nu vor si gata!
                    iar americanii, ce-au cautat, aia au gasit. Au consumat cu camioanele lor jumate din benzina consumata de restul lumii si au ajuns la 4$ galonul. Acum se c**a pe ei, ca tre sa mearga cate 4-5 in masini la serviciu, ca nu le ajung salariile la cat beau dinozaurii aia de le zic ei autoturisme.
                    citat de la un tuner american: "the american way of building cars: bigger is better". Ha? Cum ziceai, yo' nigga' bro': "better"? Acu va ganditi inclusiv la motoare de 2litri, diesel...
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • @Florin: Astia e incultzi, dom'le, nu stiu ce e aia masina. Asa ca de aia le mai povestesc despre Logan

                      @gusi: fereasca Dzeu ce masinoace au aici!
                      Cand apare cate o Toyota Tundra, zici ca vine Cristofor Columb cu corabia. Am urcat la volan si am avut o impresie foarte neplacuta: esti undeva sus si nu stii daca ai de condus autobuz, camion sau un dulap. Acuma nu ca dulapul respectiv nu ar fi el manevrabil ...

                      Cu criza petrolului sunt opariti de tot oamenii pe aici. Acum cinci ani galonul (aprox. 3 litri) costa 1,20 usd. Acum costa 3,89 si e in crestere aproape saptamanal.

                      Masinile europene n-am vazut decat VW, Mercedes, Audi, Ferrari si Volvo. Dar sunt mai masiv facute si putin modificate fata de echivalentul european. De exemplu, am vazut multe Bora - dar aici le zice GTI si majoritatea sunt pe Diesel. E rentabil dieselul, caci au distante mari de facut, masinoacele lor consuma mult si e mai ieftina motorina decat benzina.

                      Am vazut si cateva masini-test care merg pe hidrogen lichid. Poti aplica pentru ele, insa se face o selectie a aplicantilor, nu se da la oricine. O cumperi, la un pret special si esti cobaiul care testeaza noua motorizare.
                      Sunt multe alte masini hibrid, cu motor care merge jumi-juma benzina si electricitate. In felul acesta economisesc 100 de mile de combustibil la fiecare plin (parca, n-am retinut precis).
                      Last edited by Ruud; 31 May 2008, 20:20.
                      Martinel rules!

                      Comment


                      • Is curios cat polueaza si cat consuma in plus motorul cu combustie, ca in timp ce misca masina, mai tre sa incarce si bateriile. Plus, cat petrol se arde si cat se polueaza ca sa se produca electricitatea cu care se incarca masina de la priza? Se stie ca fiecare proces are un anumit randament si tare mi-e teama ca de fapt masinile astea hibride consuma si polueaza mai mult decat una normala, doar ca nimeni nu se uita la costurile totale. Si-s si scumpe ca dracu...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Nu stiu daca postez unde trebuie insa vreau sa va anunt ca in Mioveni, la Giramex se gasesc tobe sport pentru logan cu numai 40 de lei...

                          Comment


                          • Apropo de americani si consumul de benzina,nu stiu daca are vreo legatura dar vad ca General Motors s-a hotarat sa inchida niste fabrici.Catava zeci de mii bune de muncitori vor ramane fara munca.Celebrul Hummer nu se va mai fabrica!
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • Este usor de discutat despre un sistem de valori cand esti in afara luiIti garantez ca si europenii au sistemul lor de logica!Logica functioneaza ca un sistem de operare pe baza unui set de instructiuni!Definitia mea despre logica este: Un set de prejudecati cu ajutorul caruia se observa realitatea!
                              Am inceput cam ocolit pentru ca vroiam sa ajung la urmatoarea idee: America e o tara noua ca si natiune si idei!Americanii sunt tot fosti europeni doar ca ne desparte un ocean iar diferenta de mentalitate este enorma!Poate o sa credeti ca tot ce se intampla acum cu pretul petrolului are o explicatie logica si usoara insa adevarul este ca razboiul dus actualmente depaseste sistemul de logica al unui om normal iar mecanismul nu poate fi explicat si inteles daca nu renuntam la prejudecati!Adevarul nu este nici de partea noastra nici de partea lor si nu are legatura cu oficialitatea!Totul este perfect gandit exact ca un film iar singurul lucru "vizibil" pentru noi la ora actuala este CONSECINTA!
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Nu e frumos sa te bucuri de raul altuia, dar...O merita. Si-au cautat-o in ultimii ani cu lumanarea...Ce i-as mai invita la o excursie in partidul liberal muncitoresc
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google