Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • astia nu sunt sanatosi. cred ca nici ei nu stiu ce vor sa faca.

    http://www.4 tuning.ro/filme-masini/view/HuDF7wln3sH?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_261235

    Comment


    • Originally posted by Niki View Post
      Ce-mi place mie forumul asta!
      Dupa ce ca toti sunt cei mai buni soferi de pe planeta, se pricep la fotbal si politica (ca orice roman ce se respecta, de altminteri...), agricultura, cauciucuri, uleiuri de toate felurile, economie si psihologie... acum exceleaza si in ceea ce priveste PSI si tot ce-i legat de ISU.
      Voi va mai suportati, mah?
      Pai , membrii forumului, posesori de Logan, unde crezi ca isi desfasoara activitatea? Unde crezi ca muncesc zi de zi? Raspund tot eu.
      Transporturi coletarie, ambulante dializa, sunt obligati sa fie cei mai buni soferi, ii cara pe sefi - se pricep la politica si economie, nivelul de trai te obliga sa repari singur masina, etc

      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Discutii despre orice va trece prin cap

        Ce spaga ma frate?! Pai astia de la ISU ar trebui sa verifice de 2 ori pe zi fiecare carciuma. Dupa ce pleaca astia de au venit in control...aia fac ce vor...inclusiv dusuri cu benzina! Prinde orbu'...scoate-i ochii. (Samurache ia lectii de la tata...cu 2 de i )


        Sent from mobile
        Keep walking...

        Comment


        • Nu mai rezist, o spun. Vine nevasta intr-o zi, fericita, i-mi zice: sunt sefa PSI pe institutie, are punctaj mai mare, in caz de reducere personal , are sanse sa scape....O intreb : macar stii deespre ce este vorba, responsabilitati, unde sunt hidrantii, stingatoarele, planul de evacuare.....cine ce... si cum....dupa ce s-a interesat bine de responsabilitati, daca se intapla ceva, era vinovatul de serviciu, dupa 3 zile a renuntat la functie.....
          Am spus asta, ca sa stiti ca sunt persoane total inafara , aeriene si ocupa functii cu importanta vitala.

          Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Originally posted by jonnie007 View Post
            Ce spaga ma frate?! Pai astia de la ISU ar trebui sa verifice de 2 ori pe zi fiecare carciuma. Dupa ce pleaca astia de au venit in control...aia fac ce vor...inclusiv dusuri cu benzina! Prinde orbu'...scoate-i ochii. (Samurache ia lectii de la tata...cu 2 de i )


            Sent from mobile
            Nu mai bine stau aia de la ISU sa joace fotbal in timpul asta (rogram), cum fac la mine la Iasi? E pacat sa se puna rau cu careva, ca-i da afara, si pierd salariul bunicel+norma de hrana.
            Pe compromisuri din astea e construita tara.


            UPDATE: Patronul altui club din incinta Pionierul arată cum mint reprezentanţii ISU şi Raed Arafat. În 2015 ISU a făcut inspecţie pe platformă, spune proprietarul clubului Animal Kindom care funcţionează lângă cluburile Salsa şi Colectiv. Nu numai că inspectorii ISU ştiau de Colectiv, ci fiseseră informaţi despre toate cluburile din incinta. Mai mult chiar, inspectorii ISU au întrebat expres de patronii de la Colectiv. În ciuda acestor noi declaraţii, reprezentanţii ISU spun, în continuare, că s-a făcut un singur control pe platforma Pionierul, în septembrie 2014 şi că "nu s-a găsit niciun agent economic acolo".
            Pompierii de la Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă din Bucureşti au intrat în şedinţă de urgenţă, după publicarea referatului procurorilor, după audierile patronilor de la clubul Colectiv, din care rezultă că pompierii au făcut trei controale în localul în care şi-au pierdut viaţa 32 de persoane, după incendiul de vineri seară.

            De asemenea, Prim-adjunctul şefului ISU pe ţară, colonelul Daniel Marian Dragnea a declarat în exclusivitate pentru EVZ că s-a făcut o inspecţie pe platforma Pionierul, dar rapoartele oficiale au consemnat că nu exista acolo niciun "agent economic".
            Cine este șeful ISU?
            Colonelul Nicolae Cornea este șeful Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) din ianuarie 2014. Acesta a fost propunerea lui Gabriel Oprea, ministrul interimar de la Interne, și numit de premierul Ponta, după demisia lui Ion Burlui, care a renunțat la funcție în urma scandalului privind accidentul aviatic din Apuseni.
            Ala dinaintea lui a demisionat dupa cativa morti in Apuseni. Asta mai sta. Ca-l tine in brate Oprea. Da nah, Oprea nu se stie cat mai sta.

            Inca din toamna lui 2014 la club fusesera controale pe linie de PSI.
            Last edited by mr.K; 5 November 2015, 09:08.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Nu mai bine stau aia de la ISU sa joace fotbal in timpul asta (rogram), cum fac la mine la Iasi? E pacat sa se puna rau cu careva, ca-i da afara, si pierd salariul bunicel+norma de hrana.
              Pe compromisuri din astea e construita tara.






              [...]
              Aia pe care-i vezi tu ca joaca fotbal, nu au atributii de control si/sau prevenire.

              Tu nu cumva esti la serviciu acum?! Asta apropo de compromisuri si alte activitati in timpul programului.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • Nu. Tu esti?
                Aia de joca fotbal asteapta un incediu.

                Comment


                • Eu nu sunt, dar am impresia ca tu esti. Nu conteaza ca nu am dreptate, eu sunt sigur ca nu ma-nsel.
                  Cam asta faci si tu: vorbesti despre orice, habar nu ai, dar crezi ca ai dreptate.


                  Da, aia asteapta o interventie (fie incendiu, accident, salvare de la inaltime etc). Pregatirea fizica face parte din programul de lucru.
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • Pe acelasi principiu, eu zic sa te ocupi de ce te pregatesti, ca ISU are avocati.
                    Avocat nu e ala de face facultatea de drept.
                    Pregatirea fizica face parte din programul de lucru.
                    Fotbalul e pregatire fizica?
                    Sa nu-si rupa careva vreun picior la fotbalul ala, ca e accident de munca, deh, in timpul programului.

                    K-ule, nu stii multe lucruri, crede-ma.
                    Ca-mi plac astia de genul tau, care lasa impresia ca stiu multe si nu spun.
                    Last edited by mr.K; 5 November 2015, 10:02.

                    Comment


                    • Da, sportul e pregatire fizica. Nu doar motiv de barfa pe forumuri.

                      Cand nu ai argumente, o dai in avocatii ISU ori flame-uri. Esti genial, ce sa zic!

                      A te face pe tine sa intelegi un lucru elementar e ca si cum ai incerca sa-i explici orbului ce e galbenul. Cu toate astea, ai impresia ca le stii si te pricepi la toate. Stii parerea mea despre tipul asta de persoane...
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • Flame-ul l-ai inceput dumneata.
                        Daca vrei sa participi la discutie, ok.
                        Cu toate astea, ai impresia ca le stii si te pricepi la toate.
                        Acelasi lucru il poti spune si eu despre tine.


                        A te face pe tine sa intelegi un lucru elementar
                        Ia incearca, dar fara figuri de stil gen K-ule, nu stii tu multe, crede-ma! Ca nu suntem 2 pustani de 14 ani la coltul blocului.

                        Comment


                        • Ati baut apa la caine amandoi ?
                          Noroc ca nu va vedeti ca v-ati lua la bataie...
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Mai bine ma duc sa joc un fotbal, ca e frumos afara.
                            Las treburile tarii pe mana altora care se pricep.
                            Last edited by mr.K; 5 November 2015, 10:18.

                            Comment


                            • Nea K, apartii de ISU ca sa joci fotbal ?
                              Pai dupa mine (deh, sunt roman si ma pricep la politica) calitatea principala a unui functionar public trebuie sa fie onestitatea, oricat de prost ar fi, daca nu fura, tot se fac mai multe in Ro decat fac idiotii astia acum
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Nu ne luam, ma. Eu sunt pasnic de fel. Tu sigur esti la munca, nu ma face sa vin sa-ti bat in geam!


                                K, cand vii cu axiome de genul "Sper sa urmeze aia de la ISU-principalii vinovati.", asteapta-te sa primesti raspunsuri pe masura!

                                Acelasi lucru il poti spune si eu despre tine.
                                Il poti spune, dar nu o faci. Sau daca o faci, vino cu argumente!


                                Mai bine ma duc sa joc un fotbal, ca e frumos afara.
                                Las treburile tarii pe mana altora care se pricep.
                                Perfect, da-i a treia! Ai grija sa nu te accidentezi!
                                Cat despre ironia cu problemele tarii, iti sugerez s-o pastrezi pentru tine.
                                Last edited by Niki; 5 November 2015, 10:21.
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google