Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema interesanta e ca ne afecteaza pe toti pentru ca cei care au lumea in maini, nu tin cont de conationali sau ceilalti!Din cate m-am documentat anul asta va fi anul marilor schimbari si schimbarile vor fi tot mai mult vizibile!Este un fel de inceput...
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Pai normal ca ne afecteaza pe toti, dar pare ca-n razboiul asta economic mondial, americanii sunt momentan in dezavantaj. Ma rog, stau cel mai rau dintre "marii" implicati.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Eeee....Sunt panicati datorita pretului la combustibili in rest nu-i vaita ca are balta pesteOricum au mai fost in trecut probleme cu petrolul si pana la urma s-au dovedit care a fost si strategia!Orice are un motiv!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Era un banc nu mai stiu exact ceva de genul: Cand America stranuta restul lumii i-a aspirina.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • Ia pe dracu. Daca restul lumii isi pune-n cap sa le intoarca toti dolarii in tara si sa nu-i mai accepte, in maxim 3 luni america-i in razboi civil, inapoi in timp cu 200 de ani. Asa ca nu iau toti aspirina cand stranuta ei. Vorba e sa vrea astialalati sa le-o coaca. Dar cum "gentlemanii" de englezi (ca sa nu le zic "curve") nu tin cu europenii, ca ei au ceva cu nemtii si cu francezii, ii tot tin in palma pe aia de peste ocean. Dar nu-i bai, arabii si mama rusia vegheaza, china deja incepe sa-si arate coltii...Cine stie cum s-o termina povestea...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Mai era un banc :"Cum se simte un om inteligent in America?...Turist!"Revenind la subiect, stai linistit ca, chinezii au avut statut de natiune privilegiata din partea USA, si daca stai sa verifici tot avantul asta al Chinei exact de cand s-a dat legea respectiva in USA o sa avem parte de o coincidentaLa nivel de servicii secrete USA si Rusia colaboreaza excelent sa nu mai aduc in discutie faptul ca un eventual conflict armat inseamna cantitati uriase de bani pentru sistemul monetar American nefiind important cate vieti se pierd!Orice razboi dureaza atat cat este necesar iar in momentul cand dai bani celor 2 tabere aflate in conflict doar TU catstigiCuvantul "America" vine din limba sumeriana "Amaraki" care inseamna Taramul Serpilor!
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Da China a fost ajutata pentru a stopa avantul economic al Japoniei si influenta ei economica. Acum grija lor este sa nu lase cele 3 state CHINA, JAPONIA si INDIA(tara cu cei mai multi milionari in dolari) sa se inteleaga. Pentru ca se pare ca in planurile acestor tari ar exista o uniune economica ce ar pune monopol pe tot.
                Tarile arabe sunt marii cumparatori de arme(locul 2 in economia mondiala) si locul de testare a noilor arme. Si bineinteles sunt furnizorii principali de Oil.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • Originally posted by darksid3 View Post
                  ...Cuvantul "America" vine din limba sumeriana "Amaraki" care inseamna Taramul Serpilor! ...
                  ...Sau de la Amerigo Vespucci... Care este!

                  Succese!
                  sigpicLaureate 2007 GPL

                  Comment


                  • Asta zice istoria cea oficiala si incompleta si oricum nu asta era numele sau real!Am ajuns la sumerieni pentru ca sigiliul folosit de Guvernul American si Rezerva Federala are legaturi ample cu civilizatiile mai vechi egiptenilor!Daca te iei dupa istoria din scoli o sa te invarti intr-un cerc vicios doar! Ca sa nu mai aduc iar in discutie celebra Statuia Libertatii de unde vine si ce simbolizeaza ca iar ne intoarcem la egipteni!
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Sper sa castige Massa poimane

                      Comment


                      • @toti cei interesati de petrol si politica- Din cate mai stiu/vad/citesc si eu, in afara de treaba cu acum scumpita benzina si motorina, pe americani nu-i doare nici in ...Dos de altele! Alimentele, hainele, electronicele sunt mult mai ieftine decat prin coana Europa! Spunea cineva mai inainte ca ne desparte un ocean. La propriu si la figurat zic eu. Pe langa Oceanul Atlantic, cel cultural e imens. Nu in avantajul lor, ci al nostru, al europenilor, dar americanii au putere...Care supa ei, compenseaza aproape orice...
                        LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                        Comment


                        • Originally posted by darksid3 View Post
                          Asta zice istoria cea oficiala si incompleta ...
                          Si eu ma uit la documentare cu mare interes si sunt de acord ca istoria este scrisa tot de oameni, dar pana una alta, asta este varianta oficiala cunoscuta. Cat despre piramide si ochi pe la americani, asta e cu totul altceva.
                          Succese!
                          sigpicLaureate 2007 GPL

                          Comment


                          • Viata e intr-adevar ieftina de cealalta parte a oceanului.
                            Mancarea e ieftina - trebuie numai sa ai grija sa faci sport, ca altfel te ingrasi ca un porc.
                            Cu 15ooo dolari iti iei lejer o masina foarte buna. Ceva echivalent Loganului nu ar costa aici mai mult de 8000 para.
                            Sincer, nu ma mir ca sunt primii batausi ai lumii. Pentru ca aici de mici copii sunt educati militar. Cand sunt Scout, au ierarhie de tip militar (a propos, va mai amintiti de imbecilitatea situatiei in care ajunsesera soimii patriei si pionierii sa nu aiba alt scop in viata decat sa recite poezii lui Ciocio si la tovarasa?). Cand se joaca ceva sporturi organizate in extraordinarele centre sportive si de recreere de pe aici, totul are reguli prestabilite pe care oamenii le respecta: durata meciului, organizarea, rezolvarea conflictelor etc.).
                            La fotbalul american, este o strategie complexa: fiecare jucator are locul lui prestabilit, au o groaza de scheme si de variante, e ca un joc de sah. Cred ca de aia si un meci are un milion de intreruperi si dureaza de te plcitisesti. Poti sa iesi de pe stadion sa mananci ceva, sa discuti cu o gagica, sa tragi un fum, dupa care te intorci si nu pierzi prea mult din meci .

                            ... Dar eu tot ma bucur ca maine vin acasa ...
                            Martinel rules!

                            Comment


                            • Adevarul e mai spinos cu cat te afunzi in elSi nu te increde prea mult in ce vezi la TV, ai fi uimit sa vezi in cate chestii murdare sunt bagati toti mogulii de massmedia, banci si energie!Ideea de baza e ca atata timp cat cunosti o informatie la care ceilalti nu au acces, ai controlul lor!Nu ma refer la piramida cu ochi in frunte ci la sigiliul din dreapta!Sau la fasciile din Congres...Exemplele sunt prea multe!Exista un fel de limbaj care in momentul in care il inveti poti distinge multe!Ai vazut cum se facea pe vremea Romanilor :Paine si circ!
                              Apropos: Nu ti se pare ciudat faptul ca actuala famile regala Windsor este de origine germana, nicidecum engleza si in istoria recenta practic omenirea e condusa de aceleasi linii de sange?Pana sa vina in Anglia aceasta famile regala se numea Saxe_Coburg_Gotha!Ia sa fi atent sa vezi cum englezii le canta in struna americanilor...sau invers...sau mai bine zis oare de ce se vorbeste engleza in USA???Ai auzit de Clubul de la Roma?Sau G8?Sau Bilderberg?Un mebru Bilderberg a fos recent la noi..Henry Kissinger!Tony Blair, Gordon Brown sunt mebri Bilderberg!Astia si cei deasupra lor trag sforile, nu indicele bursei sau Bush ori Guvernul american!
                              Last edited by darksid3; 6 June 2008, 23:40.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Asa o fi ca prea zici cu foc. Nu contest chestiile astea caci, dupa cum am zis, imi place sa vad documentare dar originea familiei Regale nu ma prea ajuta sa imi platesc ratele. Poate daca as avea mai mult timp liber as aprofunda si asa ceva dar momentan am altele probleme ce nu tin de domeniul "macro" sau "teoria conspiratiei". Repet, nu te contrazic.
                                Succese!
                                sigpicLaureate 2007 GPL

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google