Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu are varsta nici o relevanta. Pana nu se va intelege ca nu politica face legea ci "subteranul", nu poti decat sa te invarti in jurul cozii, sa crezi ca schimbi ceva votand apoi sa dai cu pietre, patru-cinci ani si apoi o iei de la capat. Generatii intregi, cu ochelari d cal la ochi
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • @nenea Iancu
      daaa... si o sa vina exact un jeg din generatia noastra care vrea sa-si faca batranetile in caraibe. suntem o generatie condamnata.
      nu zic ca nu exista meseriasi, dar ca tocmai aia fura mai eficient.
      cand eram mici, invatam sa dam o gaura unei fise de 25 de bani, ca s-o legam cu sfoara si sa vorbim cat vrem noi la telefoanele publice.
      si mergeam in parcul moghioros cu magnetul ca sa luam banii pe care ii aruncau unii, crezand ca aia e fontana di trevi.
      nu ne puneam niciodata problema cum sa dam un produs mai bun sau sa fim mai eficienti, ci cautam breshele ca sa putem fura mai eficient. eu pot sa recunosc ca asa era, dar multi se dau acum drept ingeri si descoperitorii corectitudinii.
      atunci s-a "inventat" incarcarea facturii de la service cu multe ore de manopera.
      nu cred ca exista vreo metoda de a fura, care sa nu-si aiba radacinile din vremea aceea. si mai vrem sa se intample o minune in tara...

      Comment


      • NDL-ule, eu daca m-as duce la spital si vine la mine un chirurg de 28 de ani, plec in pijamale de acolo. Abia pe la 40 de ani un chirurg ajunge la pregatire satisfacatoare, daca a fost student eminent si apoi a umat stagii de pregatire continua.

        Asa e in orice domeniu, nu inveti este noapte, trebuie sa acumulezi.
        Dar cel mai important e cum lucrezi cu oamenii. Pai, la 28 de ani cam toti am avut aroganta noastra, ne-am crezut cei mai buni, n-am ascultat alte pareri.

        Dar nu conteaza, Ciolos e doar un pion, asa cum a fost si cand era comisar european.
        Securistii conduc in continuare tara asta, in colaborare cu agentiile straine.

        Comment


        • Originally posted by darksid3 View Post
          Nu are varsta nici o relevanta.
          Eu zic ca are. Sunt etape ale vietii in care te desavarsesti profesional; ca unii o fac mai repede, e alta poveste dar asa cum am spus, ai terminat o facultate, rezidentiat, un curs (platit) de manageriat si dupa aia ajungi ministru sanatatii in Guvernul Romaniei. Experienta manageriala???. Sa-i spui lui ...Ciolos asta.
          Sa fim seriosi.
          Last edited by IancuMIC; 15 November 2015, 22:46.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Securistii conduc in continuare tara asta, in colaborare cu agentiile straine.
            cine iti place mai mult de la antena3, gadea sau altii, cum naiba i-o chema (ca nu mi-a venit niciunul in minte) ?

            Comment


            • Dintre posturile de stiri intotdeauna aleg un canal al opozitiei.

              Comment


              • da, dar nu antena 3. aia sunt..... nici nu am cuvinte.

                Comment


                • Originally posted by IancuMIC View Post
                  Eu zic ca are. Sunt etape ale vietii in care te desavarsesti profesional; ca unii o fac mai repede, e alta poveste dar asa cum am spus, ai terminat o facultate, rezidentiat, un curs (platit) de manageriat si dupa aia ajungi ministru sanatatii in Guvernul Romaniei. Experienta manageriala???. Sa-i spui lui ...Ciolos asta.
                  Sa fim seriosi.
                  In contextul Romaniei, nu are relevanta. Teoretic, chiar si un elev de liceu poate conduce mai competent, o institutie, din moment ce institutia a functionat cu un incompetent mai inaintat in varsta dar cu vioaie metode de furt si rapt.

                  ...sau daca nu Stiati ca la nivelul asta de prost, functioneaza aparatul de stat, atunci, Buna Dimineata!
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Cu Ciolos...fara Ciolos...tot dreaq ala e!
                    Parlamentul e buba Romaniei. Aia pot face orice...au imunitate...au ce vor! Nu raspund in fata nimanui.



                    Sent from mobile
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Deci onorabilul Ciolos vrea sa le dea mandat de 5 ani parlamentarilor. Bun asa!
                      Realizarea unui proiect de comasare a alegerilor prin uniformizarea tuturor mandatelor la cinci ani și alinierea datelor pentru alegerile prezidențiale, parlamentare, europarlamentare și locale în scopul minimizării impactului negativ al proceselor electorale asupra vieții economice și sociale a țării.

                      Comment


                      • Sa le dea mandat de 10ani, cine mai ramane in tara?, ultimul stinge lumina.

                        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Ideea in sine de comasare a alegerilor trebuie apreciata; cu alegeri din 2 in doi ani, ajungem la sapa de lemn. Despre selectia parlamentarilor ar trebui sa ne facem oarecari probleme; cine si cum ajunge.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • chiar daca le da sau nu 5 ani, nici nu mai conteaza. aia stau pe viata acolo, fiindca listele sunt mereu aceleasi si procentele partidelor,
                            ca psd, pnl, unpr, le asigura locurile in parlament.
                            eu cred ca astia nici nu mai transpira de omotie. stiu sigur cati vor avea in parlament. procentele variaza foarte putin.

                            Comment


                            • Corect, mandat pe 10 ani, daca asta inseamna sa faci economie.

                              Eu as face alegeri anual, s-ar cheltui cateva zeci de milioane dar s-ar economisi miliarde, poate.
                              Asa, astia se simt cu imunitate 5 ani, liber la furat.
                              Last edited by mr.K; 16 November 2015, 14:32.

                              Comment


                              • Ciclul economiei raportat la mandatul pe 4 ani: anul electoral - "pomeni", doi ani dupa - platim ratele, decontam, urmeaza un an de normalitate si din nou un an de pomeni. Pe un mandat de 10 ani o sa fie mai "dragut", 5 ani de rate, 4 de normalitate si un an de pomeni.

                                Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google