Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by einstein1984 View Post
    Bine , schimba tu distributia (pe curea )la passat cu motor longitudinal cu demontat bara si trager la marginea drumului... alea nemtesti or fi tancuri proiectate sa schimbi motorul in 20 de minute folosind 2 craci si un lant de bicicleta.
    Si cum mare diferenta nu-i intre schimbatul distributiei si schimbatul unui bec de far, mai ales ca se si schimba cu aceeasi frecventa...

    Comment


    • Civic 2006, volvo V70, Audi B6 S4 ca sa mai dau exemple de becuri de far greu de schimbat...
      si nici becurile de far la pasatul ala nu se schimbau repede
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Originally posted by einstein1984 View Post
        Bine , schimba tu distributia (pe curea )la passat cu motor longitudinal cu demontat bara si trager la marginea drumului... alea nemtesti or fi tancuri proiectate sa schimbi motorul in 20 de minute folosind 2 craci si un lant de bicicleta.
        atat de frumos se umbla la alea... atat de usor se dau toate jos si se pun inapoi incat exemplul tau e foarte concludent. nu pe marginea drumului , ca rar se rupe distributia in drum , dar in orice garaj , fara scule dichisite si totul e foarte accesibil.
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Corect!! de ex filtru de motorina cat de facil se poate ajunge la el in grupul vag fara sa demontezi x piese in plus in schimb la renault trebuie sa dai roata+ carenajul jos, de ce s-a facut un desgin atat de tampit ? doar , doar sa ajung in reprezentante/service-uri care cer cat nu face operatiunea de inlocuire ?
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Ca sa decartezi la reprezentanta, la nivel de clasa premium
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Adrian Severin condamnat la 3 ani si 3 luni cu executare, poate avem sanse sa scapam de o lepra politica.
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • E definitiva sentinta?


                Sent from mobile
                Keep walking...

                Comment


                • Nu. Este in prima instanta.

                  Comment


                  • Mai bate si Halep pe cineva anu' asta?

                    Comment


                    • Cred ca e momentul sa puna mana pe coada tigaii si sa io traga lu barbatsu, nu-si face " treaba", e gata, sa faca un copchil si sa-l creasca.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Vai de capul ei...e super slaba si pe langa asta nici nu mai are chef sa joace , mai bine nu mai juca ,trebuia sa o dea iar cu "tendonul" dar faza asta deja nu prea mai tine.
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • Cât pot economisi românii prin instalarea unei centrale termice de apartament

                          În ceea ce priveşte costurile, Cătălin Drăguleanu a mai afirmat, de asemenea, că în funcţie de oraş, românii care aleg instalarea unei centrale termice pe gaz pot face economii majore. Astfel, dacă la nivel naţional preţul mediu al gigacaloriei facturate către populaţie este de 225 de lei, cea produsă de o centrală termică în condensare ajunge la aproximativ 175 de lei. Conform normativelor europene introduse în toamna acestui an, în acest moment pe piaţa locală se comercializează doar centrale termice cu o eficienţă superioară şi cu un impact redus asupra mediului înconjurător. Astfel, la nivel naţional, în medie, un român poate face o economie de cca. 20% la costurile de încălzire şi producere a apei calde menajere, dacă alege instalarea unei centrale termice în condensare”, a adăugat reprezentantul companiei.

                          Însă, dincolo de media naţională, conform datelor ANRSC, există şi oraşe unde gigacaloria produsă în sistem centralizat este chiar şi mai mare, iar economiile prin instalarea unei centrale termice în condensare pot ajunge şi la cca. 55%.



                          In mod normal, gigaloria produsa la gramada, la CET, ar trebui sa fie mai ieftina decat cea produsa cu centrala pe gaz. Dar nu este.
                          Ca sa va dati seama de nivelul furtului practicat la scara nationala.

                          Comment


                          • Cu o centrala conventionala de apartament, nu faci economie, in schimb ai confortul dorit la orice ora din zi si din noapte. Poate cu aia in condensatie, eu am conventionala, de aia zic.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • faci si economie. eu n-am platit gazul mai mult de 160 de lei iarna asta.
                              vezi cat costa intretinerea la 3 camere...
                              am centrala din 2001. cred ca s-a amortizat de mult.
                              @mr.K
                              nu e neaparat vorba de furt. dai prea mult credit romanilor.
                              e incompetenta si prostie, scurt.

                              Comment


                              • Faci economie, in sensul ca stai in frig?
                                Daca ai platit 160 de lei, inseamna ca ai avut putin peste 100 de mc. Iar la 3 camere, nu prea iese socoteala; sau iese, daca nu deschizi robinetii peste tot.
                                Eu am platit pe luna trecuta 230 lei gazele; adica peste 150mc.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google