Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacă la altii se poate, de ce nu s-ar aplica și la noi pentru vitezomani pe autostrada și drumuri europene.

    Ştirile de ultimă oră, disponibile online. Mediafax.ro iti ofera ştiri interne si externe în timp real, ştiri politice, ştiri economice, mondene, sociale si din sport

    Comment


    • Originally posted by IancuMIC View Post
      Box a facut prometeu; treaba ta Cezare, sa nu spui ca nu ti-am zis,
      Box am facut si eu, 6 ani. Tadam...

      Originally posted by prometheus View Post
      Educatie precara ? serios ?
      Vad ca pe forumul asta omul nu-si mai poate expune opinia proprie.

      Si da am facut performanta in sport .
      Ce rezultate ai, nu te supara... Si cu sursa
      Da, educatie precara, la modul general. Asa ne purtam noi oamenii. Avem memorie scurta si suntem rai.
      Last edited by Cezar; 26 February 2016, 01:00. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Salutari. Ce ulei sa aleg pentru un mercedes e200 2.2 cdi din 2006.? Din ce am citit pe internet baraca ar avea filtru de particule. Pentru filtre m-am gandit sa cumpar mann.
        sigpic
        !

        Comment


        • Nu ma supar stai linistit am facut performanta in Canotaj .
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Bulgaria: Autoritățile închid benzinăriile care vând combustibil de calitate scăzută

            Autoritățile din Bulgaria au efectuat inspecții la benzinării la finele săptămânii trecute, reușind până duminică să prevină distribuirea a 29.000 de litri de combustibil de calitate scăzută, a anunțat luni Ministerul de Interne de la Sofia, transmite Novinite.
            Inspecțiile vin după ce joi Comisia pentru Protecția Concurenței din Bulgaria (CPC) a lansat o procedură pentru a stabili infracțiunile legate de abuzul de poziție dominantă și înțelegeri de cartel pe piața vânzării de combustibil și a acceptat o analiză sectorială a mediului concurențial și comercializarea combustibililor pe piața bulgară.
            Studiul arată că există o asemănare sigură în politica de stabilire a prețurilor pe piața de retail aplicată de companiile Shell Bulgaria RAD, Rompetrol Bulgaria EAD, Eco Bulgaria OOD, OMV Bulgaria OOD, Petrol AD, NIS Petrol EOOD și Lukoil Bulgaria EOOD.
            Studiul scoate în evidență prețurile ridicate la comercializarea combustibililor, lipsa unei reacții adecvate la declinul prețului țițeiului pe plan global și a prețurilor de producție, care ar fi putut avea ca rezultat practici anticoncurențiale sub forma unor înțelegeri de cartel.
            Benzinării din Sofia, Varna, Burgas, Pleven și Harmanli au fost închise pentru că vindeau combustibil de calitate scăzută. Inspectorii au descoperit dispozitive folosite pentru manipularea datelor trimise de companiile petroliere către Agenția Națională a Veniturilor din Bulgaria (NAP).
            Inspecțiile s-au desfășurat în Sofia și în alte 15 centre regionale: Pernik, Varna, Burgas, Plovdiv, Ruse, Pleven, Vratsa, Montana, Stara Zagora, Gabrovo, Sliven, Dobrich, Razgrad, Pazardzhik și Haskovo.
            Rompetrol și Lukoil au o prezență importantă pe piața din România.

            Sofia, 29 feb /Agerpres/ - Autorităţile din Bulgaria au efectuat inspecţii la benzinării la finele săptămânii trecute, reuşind până duminică să prevină distribuirea a 29

            Comment


            • Si-n Germania legea e alta pentru bogati.

              Ştiri de ultimă oră, disponibile online. Gândul iti ofera ştiri externe si interne în timp real, ştiri politice, ştiri economice, mondene, sociale si din sport.

              Uli Hoeness, fostul preşedinte al clubului Bayern Munchen, a fost eliberat, luni, din închisoare după ce a ispăşit jumătate din condamnarea de trei ani şi jumătate pronunţată în martie 2014.
              Hoeness (64 de ani) beneficia de la începutul lui 2015 de un regim de semi-libertate care îi permitea să nu petreacă decât nopţile în interiorul închisorii Landsberg. Ziua, fostul preşedinte al clubului bavarez se ocupa de echipele de tineret de la Bayern Munchen.
              (sa tot faci asa parnaie, zic io )
              Campion mondial cu Germania de Vest în 1974, Hoeness a fost condamnat în 13 martie 2014 după ce a recunoscut în faţa judecătorilor că a fentat Fiscul german la suma totală de 28,5 milioane de euro. Evaziunea fiscală, care a produs un prejudiciu estimat de procurori între 3,2 şi 7 milioane de euro, era săvârşită prin intermediul unui cont bancar din Elveţia. Hoeness a fost nevoit să-şi dea demisia din funcţiile de preşedinte al clubului şi al Consiliului de Administraţie la Bayern Munchen.
              Clasamentul adevarului:


              Se ingroasa gluma pentru Simona Halep: A ajuns pe locul 76 in clasamentul WTA Race
              Startul slab de sezon pe care Simona Halep il are se resimte tot mai puternic in clasamentul WTA Race, ce conteaza pentru calificarea la Turneul Campioanelor din Singapore.
              Last edited by mr.K; 1 March 2016, 11:26. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • oare cat o costa asta prin programul rabla ?

                Comment


                • Rad aia de tine , adica vrei aston martin prin program rabla ?! wtf !! bogatul care face pe saracul!!
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • esti ardelean ? vad ca "prinzi" imediat glumele.

                    Comment


                    • E mai fac si eu haz de necaz.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Deocamdata, doar proiect.

                        Proiect: Pedepse cu închisoarea de la 2 la 5 ani pentru "samsarii" care falsifică actele maşinilor
                        Ştirile de ultimă oră, disponibile online. Mediafax.ro iti ofera ştiri interne si externe în timp real, ştiri politice, ştiri economice, mondene, sociale si din sport

                        Comment


                        • Mai dureaza cateva decenii...
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Cine isi mai aminteste?

                            "Inainte de 1989 nu existau statii de alimentare cu carburant OMV, MOL, LUK sau Rompetrol. Pentru ca Ceausescu a avut grija ca automobilele autohtone sa se alimenteze din produsele proprii, nationale, obtinute din petrol scos din pamant romanesc, nu importat. Pe vremuri, masinile opreau doar in benzinariile PECO. Iata povestea acestui brand disparut si transformat acum in porecla universala."


                            http://www.*******.ro/istorie-auto/s...-90-29748.html

                            stelutele inlocuiesc "4 tuning".
                            Last edited by Fanez; 11 March 2016, 18:24.

                            Comment


                            • Pentru ca Ceausescu a avut grija ca automobilele autohtone sa se alimenteze din produsele proprii, nationale, obtinute din petrol scos din pamant romanesc, nu importat.
                              Petromidia a fost construita pentru a rafina petrol importat din Iraq.
                              Iar la PECO oprea degeaba lumea, ori n-aveau benzina, ori luasera deja "cota".
                              Nostalgia asta nu e buna, atunci eram in fundul gol ca populatie, degeaba avea tara de toate, ca noi nu beneficiam de mai nimic.
                              Cand stateau la rand la paine sau pentru o cutie de pate, cred ca-i durea pe cetatenii tarii fix in cot de realizarile marete ale tarii.
                              Last edited by mr.K; 11 March 2016, 18:44.

                              Comment


                              • Eu am pus ghilimele ca sa se vada ca citez pe cineva. Asa a zis ala care a scris.
                                Si dupa '90 au fost "momente grele" cu benzina. Nu stiu cum era prin anii '60-70.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google