Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai si daca a facut reclamatie, ce? Si eu pot sa fac reclamatie ca tu mi-ai furat actul meu de proprietate pe casa poporului. Asa, si?

    Fiecare e liber sa faca ce reclamatie vrea.

    Noi fumam fix in acelasi loc in care fumam si inainte de lege. Singurii care se agita ca Sprite-ul sunt nefumatorii. Iar asta in conditiile in care pe ei nu-i afecteaza "nici deloc" fumul de tigara...
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Nefumatorii astia niste insensibili. Stiu ei cat ne chinuim noi fumand? Eu zic ca nefumatorii astia care au "fumuri" sa fie reclamati pentru discriminare

      Cand a fost scandalul ala cu biserica, sa plateasca taxe, bla-bla, s-au gasit cativa care sa strige: "DA!!! sa se dea bon fiscal pentru lumanarile care se vand la biserica!" Binenteles ca ei n-au cumparat in viata lor o lumanare de la biserica si tot ce au cumparat/vandut in viata lor, au cumparat/vandut numai cu bon fiscal. Pana si pentru spagile pe care le-au dat/luat au luat/dat bon fiscal. Asa si acum cu fumatul: "sa se interzica fumatul peste tot dom'le, ca ne polueaza aerul, din cauza lor ne bolnavim noi ". Sau alti cretinei care ziceau: "sa se scumpeasca benzina, ca eu n-am masina, oricum sunt prea multe masini pe strazi si nu pot eu sa merg pe strada ca boul pe islaz".

      Anul acest, Rusia va interzice fumatul în toate barurile şi restaurantele, iar China în orice loc public. Aceste două ţări sunt cele mai populate şi cu cel mai mare număr de fumători.
      http://semneletimpului.ro/sanatate/i...e-publice.html

      Curtea Constituțională a stabilit că legislația care interzice fumatul în spațiile publice închise este conformă cu legea supremă. Care sunt însă efectele pentru afacerile care se desfășoară în spațiile închise?


      „Nu atât industria tutunului, cât mai degrabã sectorul HoReCa (hoteluri, restaurante, catering – n.r.) va fi cel afectat”, a declarat pentru EurActiv.ro Gilda Lazăr, Director Corporate Affairs & Communications, JTI Romania, Moldova și Bulgaria. Declarația a fost făcută în decembrie, după ce Parlamentul a votat legea, care a fost miercuri validată de Curtea Constituțională. „Reprezentanții HoReCa din Bulgaria susțin că interdicția a adus pierderi statului, sectorului HoReCa și pieței muncii (114 milioane de euro și pierderea a 30.000 de locuri de muncă)”.
      Last edited by Fanez; 18 March 2016, 22:19. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by vitriol View Post
        Noi fumam fix in acelasi loc in care fumam si inainte de lege. Singurii care se agita ca Sprite-ul sunt nefumatorii. Iar asta in conditiile in care pe ei nu-i afecteaza "nici deloc" fumul de tigara...
        unde dau "like" ?

        Comment


        • pe tapatalk. Acolo merge

          Comment


          • Originally posted by B997NDL View Post
            unde dau "like" ?
            Pe butonul de ...REPORT.
            Originally posted by B997NDL View Post
            te-ai uitat la tv ? in bucuresti nu se aplica inca fiindca nu exista reglementari.
            Mugur Mihaescu care e patron la Jos Palaria, la Universitate, in buricul targului, a spus clar la tv ca el nu interzice fumatul pana nu apar reglementari.
            ei inca nu stiu cine trebuie sa faca controale.
            daca se bazeaza numai pe reclamatii, cum spuneau la tv, au de asteptat.
            Cine-i Mugur Mihaescu? De fapt nici nu ma intereseaza sa aflu.
            Daca te gasesti cu el spune-i sa-si canalizeze efortul spre acte mai nobile, decat ala de a indemna la incalcarea unei legi adoptata, a carei constitutionaliate a fost confirmata de CCR. Si inca ceva; legea trebuie respectata, chiar daca nu convine cuiva.
            ...
            Astept ca si in alte ocazii, gen subscriptie publica in vederea achizitiei operei "Cumintenia Pamantului", un anumit segment de populatie sa depuna aceiasi abnegatie, pe forumurile publice, pe care au depus-o in cazul legii impotriva fumatului in spatiile publice.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Originally posted by IancuMIC View Post
              Cine-i Mugur Mihaescu? De fapt nici nu ma intereseaza sa aflu.
              e ala de vacanta mare, leana si costel, garcea... etc. sa nu-mi spui ca n-ai vazut nimic din astea...

              Comment


              • Si alt..."model", n-ai gasit in tara asta, ca sa merite efortul?
                De aia suntem ce suntem.
                ...
                Am auzit si pareri in legatura cu legea in discutie, din partea unor persoane publice demne de luat in seama, culmea fumatori, dar si administratori sau patroni ai unor localuri; pareri echilibrate, care nu indeamna la a face pe prostu, cum ca ii lipseste ceva legii asteia, ca sa poata fi aplicata.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Originally posted by IancuMIC View Post
                  Cine-i Mugur Mihaescu? (...)
                  Iata raspunsul:

                  Originally posted by B997NDL View Post
                  (...)
                  Mugur Mihaescu care e patron la Jos Palaria, la Universitate, in buricul targului(...)

                  Comment


                  • Asa, si...?
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Da, bine ca punem botul la antene

                      Comment


                      • in bucuresti a inceput sa ninga. ma rog, mai mult lapovita.
                        asteptam craciunul.

                        Comment


                        • Originally posted by IancuMIC View Post
                          Asa, si...?
                          Adica e patron, e boss, lumea trebuie sa il urmeze .
                          Last edited by vdmihai; 19 March 2016, 21:36. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic
                          !

                          Comment


                          • Originally posted by IancuMIC View Post
                            Asa, si...?
                            Si-a spus si el parerea de patron de carciuma.

                            Comment


                            • Originally posted by skd_ozenel View Post
                              Da, bine ca punem botul la antene
                              Puneti, cine va opreste? Sunteti mai multi, sau reprezinti privitorii antenelor, de stii ce se vorbeste acolo .


                              ...
                              Pentru linistea tuturor; chiar si a trollilor.
                              Sunt in campanie agricola de marti si nu ascult decat...Radio Romania Actualitati. De televizor, chiar n-am timp si oricum, nu-l car in vie dupa mine. Nici de forum, dupa cum s-a putut vedea.
                              Last edited by IancuMIC; 19 March 2016, 21:45.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Bun raspuns. Spor la treaba cu muncile agricole!

                                2,7 miliarde de euro anual castiga statul de pe urma fumatului. 80% din pretul unui pachet de tigari reprezinta diverse taxe.
                                Last edited by Fanez; 19 March 2016, 21:44. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google