Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In ambele meciuri, daca in primele 30 min nu dam gol, primii, sansele de victorie scad exponential, proportional cu ratarile.
    Din pacate nu avem echipa, fotbalisti in figuri, da; sanse f mici sa jucam la fel de bine, ca in meciul cu Franta, gata, am atins potentialul maxim, urmeaza perioada de cadere. Daca Elvetia si Albania joaca in ziua proasta, cu ghinion, poate avem noroc.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Cred ca le-o dam elvetienilor
      cand vreodata ?!

      eram sigur ca favoritii mei, italienii le-o trag belgienilor, atat de umflati de media. sper "sa luam" campionatul.

      Originally posted by vitriol View Post
      Eu cred ca daca nu ne dadeau franceJii doo goluri, ii bateam cu 1-0.

      Miercuri, cu Elvetia, daca ei nu ne dau niciun gol, iar noi reusim sa dam cel putin unu', sunt sanse sa-i batem...
      super tare ! big like !
      de ce nu participi la "iumor" ?
      Last edited by B997NDL; 14 June 2016, 14:58. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • cand vreodata ?!
        Din 12 meciuri contra Elvetiei, am castigat 5, sunt 4 infrangeri si 3 remize.

        Maine vine a 6-a victorie.

        Ce nume de elvetieni au si astia: Mehmedi, Rodríguez, Xhaka, Embolo. Numa' in nationala Frantei mai gasesti o asa diversitate.
        Last edited by mr.K; 14 June 2016, 15:09.

        Comment


        • om fi castigat 5 cand aveam echipa, cu hagi, balint, raducioiu, belodedici, ducadam...etc
          atunci eram ca barca, daca nu juca hagi, eram mancati.

          Comment


          • Tocmai, ca atunci cu Hagi ne-au dat 4-1.

            Agaricii astia de acum i-au batut in 2012 acasa la ei, cu 1-0.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post

              Ce nume de elvetieni au si astia: Mehmedi, Rodríguez, Xhaka, Embolo. Numa' in nationala Frantei mai gasesti o asa diversitate.
              dar de elvetienii vavrinka si bacinski (tiganca unguroaica cu tac'su tigan ungur din romania ) eu nu suport globalizarea asta. cum sa fie elvetianca o cioara ?!
              ii inteleg pe cei din fratia ariana din sua. ce mai inseamna a fi american ? cum hitler se rascoleste cand aude de mesut ozil.

              Comment


              • Ceva comentarii despre meci? Are cineva curaj? Cred ca o sa regretam ocaziile pierdute cu Elvetia, astia de la Pro spuneau ca au in echipa cativa albanezi cu dubla cetatenie, au avut de ales pt cine sa joace....oare cum o sa joace albanezii pt tara lor....?
                Ai nostri dupa 30min nu mai aveau aer, in repriza a doua nu mai vedeau mingea.
                Oricum, respect pt ce au facut pana acum, asta e...situatia. Ne rugam sa joace fotbal Franta. Sa nu faca blat cu Elvetia.
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Io spun ca am iesit onorabil.
                  Daca intra bara lui Sapunaru sau ajungea mingea la Keseru in fata portii cand a agatat-o un elevetian cu 1 mm de bocanc, acum eram pe cai mari.

                  3 pct cu Albania si Elvetia s-o ia la 2 goluri de la Franta si avem locul 2.
                  Daca batem Albania, avem macar locul 3 si sanse mari de calificare cu 4 puncte, daca ailalti fac blat in celalalt meci.

                  Daca nu batem Albania-pai daca nu bati pe nimeni, iti iei jucarelele si pleci acasa, ca nu e de tine.

                  Daca o luam de la Albania, baietii ar merita sa vina in tara cu autostopu', sa mai vada si ei frumusetile Europei pe indelete.
                  Last edited by mr.K; 16 June 2016, 08:26.

                  Comment


                  • Daca o furam de la Albania...sa nu se mai intoarca in tara. Sa ramana dreaq acolo!


                    Sent from mobile
                    Keep walking...

                    Comment


                    • OlandeJii ce sa mai spuna...iar aia au fotbalisti, nene. Vorba lui Dragomir.

                      Comment


                      • la olandezi le-a'nchis gura islanda. si aia joaca fotbal, cum s-a putut vedea in meciul cu portugalia. daca picam in grupa cu islanda, se mai trecea pe lista celor care-au dat gol romaniei inca o tara cu populatie cat un judet de-al nostru, care are 3 stadioane pe 2 dealuri si la care juma' de echipa sunt bucatari, pescari, macelari si instalatori.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Exact. Macar pe noi ne-ar bate Albania, care are totusi cateva milioane populatie si cu ceva timp liber, avand in vedere ca toti se ocupa cu traficul de arme/curve/droguri.



                          Sadiq Khan: There are too many white men on Transport for London

                          London's transport authority is far too dominated by white men, Labour's mayoral candidate Sadiq Khan said today.

                          There are currently 13 white men on the Transport for London board and just three women. Khan said he would ensure the board better reflected the "diversity" of Londoners if he becomes mayor.
                          Adica sa mai angajeze niste pakistanezi, ca-s prea multi albi sefi la transporturi.
                          Last edited by mr.K; 16 June 2016, 15:42. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Cel mai slab campionat, a ajuns generatia facebuci sa joace fotbal. Daca aveam acum in echipa Rom, doi jucatori de nivelul lui Dan Petrescu, Ilie Dumitrecu luam campionatul.
                            Cred ca este momentul sa se faca o schimbare, de la nivelul selectiei juniorilor, sa intre si acolo DNA, ca se dau spagi la greu. Nu se poate ca dupa 30 min sa-si piarda suflul, sa lase d..cului tigara, iarba si bauturile ca nu-s de nivelul lui Bumbescu, Camataru....(scuze daca am gresit...am uitat betivanii echipelor)
                            Last edited by Oti; 16 June 2016, 15:52.
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • i-auzi "ce zice" baietii astia...

                              http://www.4 tuning.ro/asigurari-auto/adio-rca-uri-sub-1000-de-lei-pe-an-carpatica-falimenteaza-soferii-au-de-suferit-30887.html?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_307169

                              Comment


                              • era de asteptat...acu prevad ca iar or sa sara toti priceputii ca statul tre' sa dea mai intai salarii, abia apoi sa bage taxele din ue. fail! statul nu da salarii, firmele private dau. iar la aia daca vrei mai mult, isi muta cortul in maroc, ucraina, india si ramai policalificat in doua meserii: somer si cersetor. vedem ce-o fi...
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google