Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by jonnie007 View Post
    De rachete facute bucati nu mai discutam.
    da' macar aia isi permite. dupa stirile din seara asta eu as da-o afara din tara, proasta dracului.
    i-a zis lu' ma-sa mare ca nu-si dezamageste tatal maritandu-se cu un roman.
    normal, daca suntem prosti si tinem toti tzantzarii, toti bozgorii si toate ciorile in tara....
    sieg heil !
    Last edited by B997NDL; 2 August 2016, 22:56.

    Comment


    • eu pe raikkonen l-as lasa pe ferrari, dar as pune un inginer pisalog sa discute cu el prin radio...asta-i fain la f1, ca locurile 1-2 se cam stiu, ce-i drept. poate acum pe final de sezon, sa vina redbul sa le mai scuipe in ciorba celor de la Mercedes...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • intrebare... am 10441 km de la ultima revizie.
        mai rabda masina vreo 2000 ?
        vreau sa plec in ardeal si nu prea am fonduri de revizie,
        ca trebuie sa schimb si amorizoarele.

        Comment


        • Ce ulei este in motor ?
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • elf evo sxr 5w40

            Comment


            • rabda oricum. eu am uitat o data sa schimb uleiul si-am facut vreo 37000 km
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • mama !!! ala da "long life".

                Comment


                • B997NDL relitatea este urmatoare: uleiul, isi pastreaza proprietatea de ungere si 40.000 km. Dar totul depinde cum o fo exploatata masina. Problema la uleiuri este in filtru. Filtrul nu poate filtra chiar tot (particulele extrem de mici nu le filtreaza). Si practic din cauza asta trebuie schimbat uleiul.
                  Daca mergi constant pe autostrada cu 110 km...uleiul/motorul rezista lejer 40.000 km cu 0 efecte secundre. Dar daca mergi 10.000 km prin centrul orasului non-stop. Unde mergi doar cu tr-a I-a si a II-a...si mergi 5 m...te opresti...etc 10.000 km inseamna destul de mult.

                  Comment


                  • Originally posted by Seba View Post
                    eu pe raikkonen l-as lasa pe ferrari, dar as pune un inginer pisalog sa discute cu el prin radio...asta-i fain la f1, ca locurile 1-2 se cam stiu, ce-i drept. poate acum pe final de sezon, sa vina redbul sa le mai scuipe in ciorba celor de la Mercedes...
                    Nasol e ca regulamentul interzice schimbul de informatii tehnice pe comunicarea radio boxa-masina.

                    Dupa vacanta asta cateva saptamani, poate vin echipele din urma Mercedes cu ceva update-uri si se mai strange ecartul.

                    Comment


                    • Originally posted by bolovan View Post
                      Dar daca mergi 10.000 km prin centrul orasului non-stop. Unde mergi doar cu tr-a I-a si a II-a...si mergi 5 m...te opresti...etc 10.000 km inseamna destul de mult.
                      am mers destul de mult si prin oras, dar nu cu a'ntaia, a doua. i-am dat si a cincea pe podul lui base, pe petricani, pe timisoara... etc.

                      Comment


                      • Daca ai mers prin oras mai mult se cam cere a fi schimbat uleiul.
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • B997NDL norocosule. Eu in TM cred ca apuc sa bag tr-a IV-a de maxim 2-3 ori /zi. Iar la cate semafoare sunt...si la cate se dau drumul...posibil ca IV-a in oras sa devna istorie.

                          Comment


                          • depinde de traseu, eu ii dau chiar si-a 5-a si traversez zilnic orasul nord-sud.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • mi-a pierdut vaca de soacra-mea un rulment de sarcina.
                              aveam totul complet, luate de la colegul Mihai din Buzau.
                              si acum tronane ca naiba pe spate. nu cred ca fie altceva.
                              si daca tot schimb, schimb totul.
                              acum imi trebuie doar rulmentul. asta o fi bun ?

                              Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.

                              Comment


                              • Nu te suapra B997NDL ...dar ce soacra ai?
                                Soacra-i inca in masina? Poate asta troncane.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google