Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Avand in vedere la ce nivel e tenisul in Romania, in frunte cu infrastructura...acest argint poate fi incadrat la miracole.


    Sent from mobile
    Keep walking...

    Comment




    • Au trecut băieții la atac pe A2...

      Comment


      • dispozitivul care creeaza neplaceri vitezomanilor, a fost pus pe o autospeciala neinscripionata
        Nu cumva chestia asta era ilegala? Parca a fost un scandal in legatura cu asta cu ceva timp in urma.

        Cica nu e. M-am mai uitat pe net.
        Last edited by Fanez; 14 August 2016, 07:34. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Si bine fac. Din nefericire actiunea asta este unica. Probabil ideal era sa fie permanenta...si nu doar pe petecul de autostrada

          Comment


          • Stie cineva cati oameni mor anual pe autostrazi in Romania, am cautat dar nu am gasit o asemenea statistica. Tind sa cred ca foarte putini, asa ca radare pe autostrazi nu prea isi au locul din pmdv.Ar fi mai bine sa puna radare pe drumurile unde se petrec cele mai multe accidente.

            Comment


            • Alinn28 din cate am inteles, ne incadram la numarul mediu de accidente pe uniunea europeana. Doar ca noi avem 3 petece de autostrada...

              Comment


              • Amenzi tot sa fie , cred ca depasim mult media pe ue !

                IN SCHIMB DACA FACI 500 km in tara si ai noroc sa nu gasesti autostrada , ai o medie de 50km/h adormi la volan in 10 ore. cum naiba sa nu fie accidente ?
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • Originally posted by bolovan View Post
                  Alinn28 din cate am inteles, ne incadram la numarul mediu de accidente pe uniunea europeana. Doar ca noi avem 3 petece de autostrada...
                  Tocmai de-asta.


                  Originally posted by Costi-bc View Post
                  ...ai o medie de 50km/h adormi la volan in 10 ore. cum naiba sa nu fie accidente ?
                  Foarte corect.
                  Mergi pe Bucuresti -Alexandria. De cand iesi din Bucuresti, ai ditamai soseaua si limita de 50/ora zeci de kilometri, normal ca te ia somnul. Ar fi putut sa puna limita de 70.

                  Comment


                  • N-am inteles, de incadram la media numarului mediu de accidente din UE pt autostrada, sau la media accidentelor in general.
                    Iar legat de limita in localitati, nu stiu cum este drumul intre Buc-Alexandria dar in schimb intre Buc-Giurgiu soseaua este perfecta (are si 2 benzi pe sens) ceea ce ce iarasi este o prostie sa mergi cu 50 Km in localiatte mai ales ca mai multe localitati au si gard despartitor intre sensusrile de mers in localitate.

                    Comment


                    • Pe Bucuresti - Alexandria, nu prea sunt radare, decât accidental prin rotație în aceleași puncte: Mihailesti (frecvent duminica), Stalpu (2km de localitate, inclusiv la 6:30), Copaciu (vineri deobicei), Prunaru, Bujoreni (vineri, duminica), Draganesti (la intersecție cu Videle sau la calea ferata), Alexandria (centru sau lângă stadion). Rar se mai întâmplă să găsești pe la Furculesti, Turnu-Magurele, Corabia, Bechet, Teasc și apoi în Craiova.

                      Comment


                      • Originally posted by alinn28 View Post
                        ... nu stiu cum este drumul intre Buc-Alexandria dar in schimb intre Buc-Giurgiu soseaua este perfecta (are si 2 benzi pe sens)...
                        Daca o iei pe Bucuresti -Alexandria si faci stanga la Ghimpati, ajungi la Giurgiu.

                        Comment


                        • Originally posted by aris86 View Post

                          Au trecut băieții la atac pe A2...
                          Eu le dau dreptate. Ar trebui „atacuri” cât mai dese și pe toate șoselele, că e o demență în țara asta. Circulă dezaxații de parcă România ar fi o imensă pistă de curse auto.
                          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                          Comment


                          • Originally posted by Fanez View Post
                            Daca o iei pe Bucuresti -Alexandria si faci stanga la Ghimpati, ajungi la Giurgiu.
                            Da dar in loc sa faci 69Km de la Buc-Giurgiu, faci cel putin dublu

                            Am zis ca nu stiu cum e pe acolo pt ca nu am fost, dar din cat am vazut se pare ca nu am motive sa ma plang de radare, pe traseul acesta pe care-l folosesc eu sunt in maxim 3 locuri: Calugareni 99%( o solenza alba neinscriptionata) , Daia si intrare in Giurgiu

                            Comment


                            • Cred ca dacă am avea autostrada, ar creste numărul de accidente, ca șoferii romani, nu prea știu ce înseamnă păstrarea distantei intre mașini și nici respectul fata de celalalt, dacă vede ca este aglomerata banda 2, și este putina distanta intre și celalalt, da flash-uri sa te dai la o parte, chiar dacă la 120 km/h exista riscul sa tamponezi pe alții la încadrarea pe banda 1. Numai anul acesta a fost carambol de cateva ori pe A2, îți dai seama ce s-ar întâmpla, dacă s-ar circula zilnic. Tot asa nu înțeleg, de ce unii merg cu 70 km/h în afara (mașini bgs de paza și altele) în afara localității pe drum drept sau când trec pe lângă politie sau 30-40 km/h în localități când vad iar politie. Daca mai ai noroc sa mai prinzi și un tir pe serpentine, București - Satu Mare ajungi la un timp asemănător cu cel parcurs de CFR.

                              Comment


                              • eu as zice exact contrariul.
                                daca am avea autostrazi , sa te "urci" pe autostrada la 10 si la 12 sa te dai jos dupa 200 de km ar fi ceva normal si nu ne-am alerga ca nebuniii pe DJ cu limite de 50 . poate chiar s-ar respecta lmitele alea de viteza , dar e mai usor sa dai amenzi decat sa faci autostrazi si/sau drumuri de viteza.
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google