Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stiu mah, pe vagoane.

    nu, sunt in ardeal de aproape o luna.
    Deci e adevarat ca acolo si netu' e mai lent, dupa oameni?

    Comment


    • pai, aici nu dai enter, dai "no, entăr", simultan cu tastele no şi entăr. durează o ţâră mai mult.
      Last edited by B997NDL; 4 September 2016, 15:31.

      Comment


      • Originally posted by IancuMIC View Post
        Harsova, poate.
        Da , asa este , nu Orsova am scris gresit.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Pai ce, nu poti sa te duci la mare prin Orsova?

          Comment


          • Da; la Marea Adriatica.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Originally posted by Fanez View Post
              Pai ce, nu poti sa te duci la mare prin Orsova?
              Io de la mine din Petroșani pot să ajung la Marea Neagră și prin Rădăuți-Prut dacă așa vrea neuronul meu stingher .
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • Sau prin Deva - Oradea - Satu Mare - Baia Mare - Suceava - Iași - Huși - Galați - Hârșova - Constanța, ca sa fie un ocol frumos al țării.

                Comment


                • De ce sa va rezumati la ocolul tarii? De exemplu, la Radauti Prut treceti granita in R. Moldova, de acolo in Ucraina si puneti cap compas Marea Neagra->Sevastopol. Cazarea e in ruble.

                  Comment


                  • Corect, mr.K!
                    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                    Comment


                    • Camera Deputaţilor aşteaptă, la 20, respectiv 27 septembrie, avizele de la Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi şi de la Comisia pentru Sănătate Publică, in vederea rediscutarii Legii nr.15/2016.

                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Din martie pana acum a fost vreme buna. Dar, se face urat afara, nu-i mai pot lasa pe fumatori in frig si ploaie.
                        Sunt sigur ca industria tutunului a pus deoparte niste spagi pentru campania electorala, asa ca, legea va fi modificata in favoarea fumatorilor.

                        Comment


                        • De aia nu mai pot ei, zi mai bine ca nu se mai pot lasa pe ei in frig si ploaie )

                          Comment


                          • Pai vezi ca stii? Pe ei in ploaie si fara parale.

                            Comment


                            • Presimt că se va alege praful de o lege care era foarte bună. Pentru mine, în calitatea pe care o am de inspector SSM și cadru tehnic PSI, asta va însemna că-mi vor râde în nas toate specimenele pe care le-am „vânat” lunile astea să nu fumeze în spațiile publice închise ale instituției în care „prestez”.
                              Pentru țară, vorbind la modul general, va fi din nou o ratare a unui moment în care să se facă „ordine” (că tot românul vrea această „ordine” în toate domeniile, dar ordinea să nu înceapă cu el, ci cu vecinul său).
                              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                              Comment


                              • In mod normal n-ar fi motive ca legea sa sufere modificari importante. Sa nu uitam. CC a respins in unanimitate, o incercare de blocare a legii prin intermediul unei sesizari de neconstitutionalitate depusa de un numar de 33 de senatori.
                                Dar, ca de obicei unii parlamentari nu vor scapa ocazia sa se dea in spectacol, beneficiind de suportul unei parti a presei care a categorisit ca discriminatorie aceasta lege.
                                Eu n-am citit undeva, ca aceasta lege interzice fumatul, ci doar faptul ca se stabileste un cadru legal pentru aceasta activitate.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google