Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Fanez View Post

    Scuze, la mine în tapatalk nu aparuse postul asta.
    Nu-i problema, le mut eu oricum, da' daca tot avem topic despre tenis, zic sa discutam acolo, mai organizat.
    ...
    Ideea, pentru care tin sa concentram discutiile cu un subiect bine precizat pe topcurile dedicate, tine nu de un moft al unui moderator, ci de o oarecare organizare, pentru ca informatiile dorite sa poata fi accesate mai usor, de catre internauti.
    Last edited by IancuMIC; 9 September 2016, 14:32.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • IancuMIC

      Cu tot respectul, despre tenis am mai discutat și cu câteva zile în urmă, pentru simplul motiv că asta aveam în cap la acel moment. Parcă topicul ăsta era cu discuții despre ceea ce ne trece prin cap și, dat fiind că tocmai se desfășoară ultimul Grand Slam al anului, e normal ca și „loganiștii” (sau mă rog, unii dintre ei) să aibă acest subiect în cap. Să nu fie cu supărare, dar dacă mie îmi trece acum prin cap să discut despre acidul dezoxiribonucleic o să primesc și un avertisment?
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • nu primesti. pe undeva iti dau dreptate, ca sunt discutii temporare, pe de alta parte are dreptate si Iancu. eu mai mult nu ma bag, ca nu-s pasionat de timpi care nu fac nimic pentru restul lumii, dar se imbogatesc de pe seama mea impotriva vointei mele (platesc abonament ca eurosprot sa-mi transmita tenis pe care eu nu-l vreau, ca sport.ro sa-mi bage doar fotbal pe care eu nu-l vreau, dar pe care tre' sa le am in grila ca sa vad discovery, de exemplu) si sper ca o sa ajungeti la un punct comun de vedere, fara sa avem iar parte de ironii si intepaturi gratuite...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Putea sa creeze un topic dedicat sportului in general :"Stiri din sport" daca tot vrea sa creeze ceva legat de sport si avem toate informatiile din acest domeniu la un loc.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Originally posted by Cherubino View Post
            IancuMIC

            Cu tot respectul, despre tenis am mai discutat și cu câteva zile în urmă, pentru simplul motiv că asta aveam în cap la acel moment. Parcă topicul ăsta era cu discuții despre ceea ce ne trece prin cap și, dat fiind că tocmai se desfășoară ultimul Grand Slam al anului, e normal ca și „loganiștii” (sau mă rog, unii dintre ei) să aibă acest subiect în cap. Să nu fie cu supărare, dar dacă mie îmi trece acum prin cap să discut despre acidul dezoxiribonucleic o să primesc și un avertisment?
            Nu iti iei avertisment dar ne face nenea Iancu topic separat.
            Captain of the black pearl

            Comment


            • Originally posted by prometheus View Post
              Putea sa creeze un topic dedicat sportului in general :"Stiri din sport"....
              Si tu puteai crea un topic "stiri din sport". Eu daca vedeam titlul asta ma gandeam: "iar cu fotbal, iar cu
              ce a mai cumparat blonda nu stiu carui fotbalist?" Ca la tv asa e. =)

              Comment


              • Ma bucur sincer cand vad preocuparea voastra pentru mersul acestui forum; foarte putin pusa in evidenta in ultima perioada.
                Prin urmare, crearea un topic atat de general cu titlul "stiri din sport" nu mi se pare o idee prea inspirata, dar nu se va sterge daca cineva tine sa avem si asa ceva, datorita faptului ca avem peste 100 de sporturi cunoscute; e posibil sa fie mult mai multe.
                Cum credeti ca se va descurca cineva care va dori sa citeasca despre, un anume sport; tenis in cazul nostru?
                Un forum bine structurat pe arii si subiecte, va fi mai usor de parcurs si cercetat si daca vreti un respect pentru cititori.
                D.l. Cherubino
                Pe topicul acesta nu exista off topic; astept subiectul despre acidul dezo...m-ai pierdut
                Last edited by IancuMIC; 9 September 2016, 18:20.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Pai atunci sa facem Stiri din tenis / stiri din fotbal / stiri din handball / Stiri din sah/ stiri din inot/Stiri din te miri ce sport si o sa facem 1000 de threaduri numai pentru sport.Asa e bine ?
                  E totusi un forum auto daca vreau sa caut ceva de tenis sau sport in general ma duc pe forumul Softpedia de exemplu. Eu nu prea le vad rostul la nici unul din aceste thread-uri pe teme mult prea indepartate de zona auto (Dacia )cum este acest forum.
                  Last edited by prometheus; 9 September 2016, 17:59.
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • Sa n-o dam in extreme.
                    Oricare membru al forumului poate deschide un topic, daca acesta respecta pasii care trebuie facuti si implicit Regulamentul. Aici apare o mica problema pentru ca multi sar peste momentul in care ti se cere sa verifici daca subiectul nu a mai fost discutat, situatie in care numarul topicurilor s-ar reduce, iar discutiile ar fi mai concentrate.
                    Din curiozitate, te-ai uitat sa vezi cate sectiuni are acest forum? Toate aceste sectiuni, inclusiv cea dedicata sporturilor, sunt facilitati, de care orice membru se poate folosi; un forum deschis, as spune eu, care ofera o platforma vasta de discutii. Nu toata lumea vrea sa se duca pe Softpedia, sa discute despre...Simona Halep. Ce facem, ii gonim pe alte forumuri pe cei care doresc si alte discutii, in afara de ...inlocuirea placutelor de frana la Logan?

                    Ca membru, poti alege sa urmaresti sau sa participi la discutii, doar de pe topicurile care iti prezinta interes.
                    Last edited by IancuMIC; 9 September 2016, 18:59.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Originally posted by IancuMIC View Post
                      ... astept subiectul despre acidul dezo...m-ai pierdut
                      He-he, întrebarea mea era retorică, și eu sunt praf la capitolul acid dezo... atât știu că este denumirea întreagă a ADN-ului (Acid DezoxiriboNucleic).
                      Pe de altă parte, n-am știut că există un topic special dedicat tenisului. Forumul ăsta este extrem de stufos (ceea ce e foarte bine, există extrem de multă informație care este binevenită), motiv pentru care sunt o grămadă de topicuri de a căror existență n-am habar și nici nu am timpul necesar să le caut.
                      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                      Comment


                      • Pe de altă parte, n-am știut că există un topic special dedicat tenisului.
                        Printre altele, de aia suntem aici.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Originally posted by IancuMIC View Post
                          ... ti se cere sa verifici daca subiectul nu a mai fost discutat, situatie in care numarul topicurilor s-ar reduce, iar discutiile ar fi mai concentrate....
                          Nu toata lumea vrea sa se duca pe Softpedia, sa discute despre...Simona Halep. Ce facem, ii gonim pe alte forumuri pe cei care doresc si alte discutii, in afara de ...inlocuirea placutelor de frana la Logan?....
                          Bine punctat. În prima parte, am întâlnit situatia în care am vrut sa deschid un topic si nu am gasit altul asemanator. Am deschis topicul, iar dupa câteva zile am descoperit intamplator ca era deschis altul cu acelasi subiect si aceeasi denumire, cu un an înainte (sau cât timp o fi fost, zic de topicul "Despre amortizoare").
                          În partea a doua: unii dintre noi vor sa discute despre orice subiect cu colegi de aici. Ce facem, ne dam întâlnire pe alte forumuri?

                          Cineva mi-a zis pe aici despre gps-ul Here we go. E bun dar nu mai gasesc acum setarea tipului de ruta. Adica economica, rapida, scurta. Ma poate ajuta cineva?
                          Last edited by Fanez; 10 September 2016, 10:41. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment




                          • Peste 800 de gradinite din Republica Moldova au fost renovate cu bani din Romania.

                            E vorba despre 832 de institutii prescolare modernizate printr-un grant in valoare de 20 de milioane de euro oferit de Guvernul de la Bucuresti, in cadrul Proiectului de asistenta financiara pentru gradinite, pe care Romania a decis sa il suplimenteze cu trei milioane de euro in acest an, relateaza Unimedia
                            Bun asa. La noi scolile se naruiesc, dar pregatim viitorul unor cetateni rusi.
                            Le-am mai dat si imprumuturi nerambursabile, energie electrica moca, pasapoarte, cetatenie. Iar astia suspina tot dupa URSS.
                            Ca unirea e imposibila, teritoriile pierdute dupa un razboi se pot recastiga dupa alt razboi. Nu da Rusia nimic inapoi de bunavoie.

                            Bine, noi ca cetateni de rand nu intelegem politica de nivel inalt, dar nici aia de fac politica de nivel inalt nu inteleg problemele reale ale cetatenilor de rand. Cum ar fi : educatia, sanatatea, haleala de zi cu zi, somajul ...
                            Last edited by mr.K; 11 September 2016, 11:48.

                            Comment


                            • Mizeria asta a inceput inca din 1990, din vremea initiativelor de genul "poduri de flori" sau alte rahaturi asemanatoare. Imi amintesc ca in acele vremuri la Universitatea din Petrosani (care inca se numea Institutul de Mine Petrosani si era una dintre cele mai prestigioase institutii de profil la nivel european) venisera sa invete vreo 6 studente basarabence. Pentru ele s-a amenajat un separeu special intr-unul dintre caminele institutului, separeu unde aveau conditii de 5 stele absolut gratuite pentru ele, dar platite de noi toti prin taxe si impozite la bugetul statului. Asta in timp ce studentii nostri autohtoni stateau cate 6 in camere friguroase iarna, nu aveau apa calda si aveau toalete si spalatoare la comun, pentru care plateau taxa de camin. O situatie similara a fost si la facultatea de Medicina veterinara din Timisoara, unde sotia mea "presta" ca boboaca in acele vremuri si a fost chiar colega de an cu unele dintre bipedele venite de peste prut sa se scoleasca. Singurele performante ale primelor studente din Moldova au fost ca au reusit sa "rada" tot ce-au prins in materie de masculi dornici de oleaca de "invatatura". Cred ca se poate extrapola situatia pentru toate institutiile de invatamant superior din Romania anilor 90.
                              Faptul ca in Moldova de peste Prut nu prea mai sunt romani si ca pe cetatenii respectivei republici nu-i doare nici in cot de Romania, dar se infrupta le greu din "bunatatile" oferite gratuit de fraierii din "patria-mama" (haida-de!) eu l-am tot spus de multa vreme in diferite discutii cu cunostintele mele. Ma bucur sa vad ca nu sunt singurul care observa lucrul asta iar faptul ca scolile noastre stau sa cada pe copii si profesori este o bagatela pentru onor. conducatorii nostri pe care noi, prin votul nostru, ne incapatanam sa-i tot trimitem in parlament si guvern prin mandate fara numar...
                              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                              Comment


                              • Originally posted by Cherubino View Post
                                ...noi, prin votul nostru, ne incapatanam sa-i tot trimitem in parlament si guvern prin mandate fara numar...
                                Atunci voi cu votul vostru sunteti de vina. Noi românii nu vrem sa intelegem ca guvernul n-are bani pentru gradinite, scoli, invatamant în general. Vrei sa stii cine a fost Vlad Tepes, intri pe gugal, da-te dreq, ca toti copiii "are" tableta. La aia, saracii de ei, ei n-are tablete, trebuie sa-i invete cineva. Unde sa-i învete, în strada?
                                Last edited by Fanez; 11 September 2016, 17:12.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google