Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Norbi_sm View Post
    Salut, ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste idei unde gasesc faruri cu lupa?
    faruri cu lupa pentru logan nu gasesti "originale" , doar chinezarii taiwaneze cu care nu o sa ai lumina la fel de buna. daca te gandesti sa-i pun xenon si vrei lupe , stie si ultimul politai comunitar ca pe logan nu exista xenon din fabrica , deci talon luat. parerea mea , nu dati banii pe prostii. in schimb jantele frumoase fac toti banii pe un logan putin lasat din suspensie.
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • De ce să-mi sară mie doar nu am făcut eu statistica. Știrea inițială pt cine este interesat: http://incont.stirileprotv.ro/auto/i...at-limita.html

      Comment


      • Nu stiu ce s-ar face Mercedes fara 1.6-le ala de la Renault.
        Pe ce-l pun, pe Citan?
        Last edited by mr.K; 21 September 2016, 18:49.

        Comment


        • poluarea aia e cat nergu de sub unghie vs poluarea planetei. poate in marile aglomerari urbane sa conteze.
          daca cititi ziarul dimineata (fizic , nu on-line) poluati mai mult decat daca va duceti 5 km la servici cu un non euro diesel.
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Cand o sa renunte China macar la jumatate din carbunele ars acum, o sa ma gandesc si eu la mediu.
            O sa scada productia de chinezarii, dar o sa supravetuim si fara marfa ieftina.

            Comment


            • Cand o sa renunte China macar la jumatate din carbunele ars acum, o sa ma gandesc si eu la mediu....
              Când o sa renunte germania la carbunele ars acum si la padurile din România alaturi de austria, o sa ma gandesc si eu la mediu.
              Carbunele pentru gratar pe care scrie made in germany se produce în România prin arderea lemnului.
              Last edited by Fanez; 21 September 2016, 23:45.

              Comment


              • si ?! esti vegetarian ?
                se poate face carbune arzand si altceva ?! bag-o singur la perle.

                Comment


                • Originally posted by micutzu666 View Post
                  Orice nimic" ti se pare perla?
                  Originally posted by IancuMIC View Post
                  Chiar mai nea Fane, nu prea e...
                  ...
                  La a doua "perla", rosu direct.
                  Facem curatenie, mai tarziu.
                  Asa ca nu pot s-o vâr la perle. [emoji2]
                  Ma refeream la poluarea rezultata în urma producerii carbunelui pentru gratar. Macar sa scrie ca e made în România.
                  Am zis când o sa ma gândesc si eu la mediu, prin urmare n-are legatura daca sunt vegetarian sau nu. Oricum si vegetarienii fac gratare, stai relaxat.

                  Comment


                  • Dacă o luăm așa niciodată nu vom face nimic, mereu așteptăm să facă mai întâi alții.

                    Comment


                    • China produce intr-un minut gazele de la toate gratarele romanilor pe un deceniu.
                      Stiti ce se zice, ca foamea va veni cand chinezi vor manca orez cu lingura. Ganditi-va ce va fi daca si-ar permite o masina macar unul din 100 de chinezi. Ajunge fumul in stratosfera. Si acum cand e GP de F1 de la Shanghai, nu se vede orasul in zare de smog.
                      Last edited by mr.K; 22 September 2016, 08:22.

                      Comment


                      • K, mercedes foloseste 0.9tce si 1.5/1.6dci pe smart, a-klasse, b-klasse, cla si citan. scot ceva bani din modelele alea daca stai sa analizezi vanzarile... numai ca ei iau doar motorul, auxiliarele si gestiunea sunt proprii
                        Last edited by Seba; 22 September 2016, 09:27.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Protestatarii de la mitingul din Capitală, organizat împotriva votului dat de Camera superioară a Parlamentului privind urmărirea penală a lui Gabriel Oprea, au ocupat joi seara bulevardul din faţa Senatului, circulaţia fiind întreruptă.
                          Sunt blocate ambele sensuri ale bulevardului 13 Septembrie, dar manifestanţii au rămas în perimetrul zonei şi nu se deplasează. Aproape 2.000 de bucureșteni participă la acest protest.
                          Acum am aflat si eu. Impotriva RCA, ASF si Misu Negritoiu n-a iesit niciunul. Cum de i-o fi gasit acum pentru cazul asta?
                          O explicatie ar fi:
                          ”Antena 3, niște derbedei!”, au scandat cei din jurul reporterului Antena 3 în momentul în care l-a intervievat pe tatăl lui Gigină. Practic, evenimentul s-a transformat într-un protest împotriva Antena 3.
                          Deoarece
                          Un reporter al Antena 3 i-a luat un interviu tatălui polițistului Bogdan Gigină, numai că acesta a fost împiedicat de către manifestanți să vorbească. ”De ce îl luați pe el?” au întrebat doi dintre cei participanți la protest, probabil, fără a știi cine este bărbatul.

                          Comment


                          • cum ?! au adus atingere antenei 3 ? sacrilegiu ! ai si tricou cu antena 3, dac tot esti fan ?

                            Comment


                            • ... evenimentul s-a transformat într-un protest împotriva Antena 3....
                              Ce legatura avea antena3 in evenimentul respectiv?
                              Daca nu era antena 3, nu-si mai lua Oprea antemergatori.
                              Te duci sa strigi "jos maneaua" si te trezesti strigand "demisia Pitzurca"? Te duci sa faci o treaba, ori te duci sa faci ce se nimereste? In afara de asta de ce n-au iesit acum 3 luni, acum o luna, acum 6 luni? De ce nu zic: "vinovatii sa plateasca" si zic "Oprea e de vina, la puscarie!" Pana una-alta n-am vazut sa fie gata terminata vreo ancheta clara in cazul asta.
                              ...În timpul vizitei președintelui Franței, a căzut un motociclist! Ar fi putut să moară… Cine ar fi fost vinovat atunci?
                              După logica DNA şi a voastră (cei care vreţi să ieşiţi în stradă), în cazul în care motociclistul murea, lui Hollande trebuia să i se facă dosar pentru ucidere din culpă, exact ca și lui Oprea....
                              Last edited by Fanez; 23 September 2016, 22:18.

                              Comment


                              • CNADNR amână redeschiderea autostrăzii demolate Orăștie-Sibiu

                                Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România anunţă că redeschiderea lotului 3 de autostradă Orăştie-Sibiu se amână pentru începutul lunii octombrie.

                                Ploaia de săptămâna trecută a stricat planurile Companiei Naţionale de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România. Închisă în septembrie anul trecut pentru reparaţii, autostrada Orăştie-Sibiu, lotul3, ar fi trebuit redeschisă la finalul acestei luni. Imediat după închiderea lotului 3 Orăştie-Sibiu, fosta conducerea a CNADNR a cerut demolarea unei porţiuni de aproximativ 200 m. Specialiştii CNADNR au avut 13 luni la dispoziţie pentru refacerea a 200 m de autostradă.

                                „Având în vedere că în ultima perioadă de timp pe zona Orăştie-Sibiu a plouat 11 zile, CNADNR SA anunţă că decalează termenul de finalizare a lucrărilor la lotul 3 Cunţa -Sălişte. În graficul de execuţie conform prognozei meteo, CNADNR SA prevăzuse o perioada de 5 zile cu ploaie, întârzierea fiind dată de dublarea perioadei în care nu s-au putut efectua lucrări specifice, în conformitate cu standardele de calitate”, anunţă CNADNR.
                                sursa

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google