Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by jonnie007 View Post
    Fane...nu a existat niciun PNL+USR. Nu aveau nici un fel de protocol ...
    Pnl si cu usr. Adica si unii si ceilalti. Oricum ar fi fost acelasi lucru ("bine facut", evident)
    Nici pnl nici usr n-au fost capabili sa "promita" un premier. S-au folosit de acelasi personaj care nici macar nu e era foarte agreat de români.
    Last edited by Fanez; 12 December 2016, 13:05.

    Comment


    • Ba macar USR nu a fost prin parlament sau la guvernare, deci era o alternativa. "Astilaltii" stim de ce sunt capabili. Au facut nimic din 90 incoace.
      Keep walking...

      Comment


      • Asa nu mai votam pe nimeni, ca partidele consacrate au furat tot timpul din 90 încoace. Si totusi romanii au votat doar PSD, in prezent bazinul electoral al PSD-ului a mai crescut, cuprinzând cea mai mare parte a tarii, exceptând judetele: AB, CJ, CV, HR, MS, SB si SM. Si cei care nu au mers la vot, poarta o responsabilitate tacita, in sensul ca se supun majoritatii celor care au ales si sunt in asentimentul castigatorilor.

        Comment


        • jonnie007 are oare cum dreptate...usr nu prea a mai fost prin politica...si din cate am inteles...nici membrii nu prea au fost...prin urmare, comparativ cu cele doua prim curve a politicii romanesti (PSD si PNL)...pare ok...chiat ca am dubii si despre ei.

          Comment


          • Originally posted by jonnie007 View Post
            Ba macar USR nu a fost prin parlament sau la guvernare, deci era o alternativa.
            Si au venit fara proiect, fara oferte, fara nici un plan concret. Doar ca n-au mai facut politica si nici nu se pricep la asta, trebuia sa ma convinga ca sunt cei mai potriviti?
            Mai vin si cu oferta de premier a altui partid (una dintre marile greseli).
            Asa doar ca sunt tineri si paralel cu lumea în care traiesc nu e suficient sa fie "alternativa". Sa nu-mi vânda mie gogosi anticomunism si alte bla-bla-uri d-astea unii care s-au nascut dupa revolutie sau care aveau 4-5 ani în '89.

            Comment


            • Fanez dar PNL si PSD cu ce oferta/plan/proiect au venit?

              Comment


              • cu planul de a-si ascunde mai bine capetele care tre' sa stea in parnaie. si promitand venituri mai mari bazate pe scaderi de impozite. cum sa crezi asa ceva, masura de dreapta venita din partea unui partid de stanga. ceea ce demonstreaza cat de bine se pricep romanii (alegatorii) la politica.

                bolovan, degeaba il injuri pe robu, circulatia in complex e ok, pasajele vor fi ok, semaforizarea trebuie intr-adevar ajustata (mai sunt semafoare aiurea sau cu reglajul dubios), iar cele 7 vapoare au fost de fapt planul lui ciuhandru initial de 12 vapoare, din care robu a luat doar 7. nu contest ca-i doar un infumurat care nu dovedeste deloc ca e inginer automatist (optimizarile lui lasa al dracu de dorit), dar ce alternativa aveam?
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • si despre KVI si madame K-esi? nu ar trebui sa infunde si ei ceva?

                  oricum, de cum a iesit Trump era deja f clar care va fi rezultatu alegerilor la noi, am si zis asta

                  Comment


                  • Seba fac zilnic prin orasul asta aprox 30 km (deh...sunt satul de masina...dar n-am ce sa fac). Dar semafoarele sunt chiar apogeul tampeniei.
                    Am zeci de filmari. Pe calea aradului, venind spre TM...am prins toate semafoarele pe rosu, din spre dumbravita...la fel. Ieri de pe podul michelangelo pana pa judetean am prins doua semafoare pe rosu. Rebreanu...inainte (2013) erau sincronizate pentru 65Km/h...acum sunt sincronizate pt 45-50km/h. De fapt...trebuie sa mergi pana la primul cu 40-45km/h ca sa nu trebuiasca sa franezi la restul. dar si asa...ai toate sansele sa prinzi spre AEM un semafor rosu.
                    Asta dimineata am plecat din sagului->centru->Iosefin...in 2012-2014 faceam 25min (7.9Km). Asta dimineata am facut 40 min (aceasi distanta).
                    Viteza medie afisata de calculatorul masinii rar sare de 12-13Km/h.
                    Modern->centru->iosefin faceam 14-17 min. Acum, sambata, ocolind zona centrala...adica ocoleam 90% din semafoare fac aprox 12-14 min.

                    Inclusiv gagiul cu site-ul de monitorizare a spus calar ca nu exista o imbunatatire a traficului. Mai mult, imbunatatirea din luna noiembrei...se datoreaza scaderii traficului (varful este in octombrie...dupa care scade traficul cu aprox 3-7% in noiembrie...si asta asa o fo an de an).
                    Da...vaporasele sunt de pe vremea lu' ciuchi...dar de ce crezi ca n-au fost cumaprate? Pentru ca nu exista cadru legal. Macar nu s-au grabit aia sa le cumpere pana nu erau utilizabile. Tampeniile facute de fosta administratie...macar nu puteau asa de rau (chiar daca unele erau la fel de mari)

                    Comment


                    • las ca nici cu sensurile giratorii de la sb de ex nu mi-e rusine, si acolo o f mare porcarie. au incercat sa copieze modelu bv-ului dar fara succes

                      stai in sensurile giratorii din sb de-ti vine rau, mai bine cu semafor

                      eu am invatat temporizarea semafoarelor care ma intereseaza, cate secunde pana se face verde. stii ce linistit stau? daca sunt primu in coloana stiu exact cand sa plec, cu 1 sec inainte

                      Comment


                      • Sa-i spuna cineva tipei astea ca... e gata; s-a terminat.
                        Bucureşti, 11 dec /Agerpres/ - Preşedintele PNL, Alina Gorghiu, a declarat că proiectul Dacian Cioloş - prim-ministru este unul care încă se joacă, arătând că liberalii vor realiza duminică noaptea o numărătoare paralelă
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • cristi.... treci tu prin TM o sa-ti placa.

                          IancuMIC lipsa de coloana Parca mai era unul care a spus ca demisioneaza in 5 min...si a tinut cu dintii de scaun... De fapt...ca masta reflecta mare parte din poprul roman. Vorba multa...dar nimeni nu-si respecta angajamentul...nimeni nu vrea sa-si asume responsabilitate...

                          Comment


                          • n-o suport!!!

                            lasa bri, nu stii ca speranta moare ultima? Carmaciu tarii i-a dat ultimatum, sa vedem ce face

                            pe mine altceva ma frapeaza. ce cauta Leon Danaila in cloaca aia ?! tipu e totusi cultivat, nici nu se poate compara cu nici unu de acolo. am avut un curs de neuropsihologie la fac si la master din tratatu lui, elaborat cu Mihai Golu. Pai te lua durerea de cap si masele cand te apucai sa-l citesti

                            nu multumesc, in TM nu pun cm de anvelopa. am fost odata cu altcineva acolo, cu masina respectivului, si nu mi-a placut deloc

                            m-am aventurat odata pana in Arad, dar am lasat masina la gara si odata prin Cj, prin oras. la fel, un oras care nu mi-a placut abs deloc , din nici un pct de vedere.
                            Last edited by cristi....; 12 December 2016, 14:56.

                            Comment


                            • Cristi....
                              De ce nu ti-a placut in TM?
                              Intreb, pentru ca eu traind aici...nu am aceasi perspectiva cu unul care nu traieste aici. M-am obisnuit cu anomaliile/urateniile etc din TM...asa de mult...incat nici nu mai sunt constient de ele. Si de asta intreb. Ca sa intelegi, la un moment dat a fost facut un experiement, in fata unei firme, au parcat un camion rosu si un scris albastru mare pe el (70%). Au lasat camionul acolo o luna de zile. Dupa o luna au construit un perete in locul camionului...si au lasat scrisul pe perete. Dupa 3 luni de zile, nimeni nu a observat schimbarea. Asa se intampla si cu noi vis-a-vis de orasul in care traim.

                              Comment


                              • Alinuta stie ca tre' sa-si dea demisia, oricum nu avea ce cauta din start cocotata in fruntea unui partid cu oarece pretentii. Ei ii statea bine in esalonul 2, unde sunt gagicile care ii sustin moral pe aia cu greutate in partid.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google