Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bolovan View Post
    Fanez dar PNL si PSD cu ce oferta/plan/proiect au venit?
    PSD a venit cu un program de guvernare. Bun, rau, ala care e.
    PNL a venit cu: "astia sunt penali", "coruptia ucide", "astia nu sunt buni", "noi n-am facut nimic bun dar sa nu ia astia puterea, s-o luam noi". Etc.
    Last edited by Fanez; 12 December 2016, 15:14.

    Comment


    • orasu e frumusel asa dar nu mi-a placut traficul haotic, mizeria, infractionalitate si criminalitatea crescuta si prezenta rromilor

      recent nu am fost, ultima oara am fost in 2012. tata de ex e din TM, nascut acolo si crescut 7 ani pana sa se mute in Buc, dar a zis ca nu s-ar mai intoarce niciodata in TM acu. nu mai e ce a fost odata, cum era prin 65-70

      Comment


      • Sa faca bani, ce crezi ca o sa faca ceva prin Parlament, ar trebui sa puna o varsta maxima pana la care poti sa candidezi, gen 65 de ani, când iesi la pensie.

        Comment


        • Vad ca USR a obtinut un scor bun in Cluj, Brasov, Sibiu si Iasi.
          Voturile astea sunt plecate de la PNL, nu rupte de la PSD.
          Oricum, guvernul tehnocrat "independent" a dovedit ca nu poate atrage oamenii spre PNL cu atatea "reusite" cate a avut in ultimele 12 luni.




          orasu e frumusel asa dar nu mi-a placut traficul haotic, mizeria, infractionalitate si criminalitatea crescuta si prezenta rromilor
          Daca n-am sti ca ne referim la TM, aici ar putea fi oricare oras mai mare din Romania.
          Last edited by mr.K; 12 December 2016, 15:14.

          Comment


          • asta cu rromii..vezi ca se numeste discriminare...si daca imi exprim si eu parerea...cu siguranta luam ban amandoi pt discriminare
            Cu infractionalitatea...nu's ce sa zic...da..e.ste...dar in TM mi-au spart o singura data masina...in bucuresti de 3 ori...si ultima data eram in mers cand au furat din portbagaj (am plecat de la o firma, am pus laptop-ul in portbagaj...chiar in ideea sa nu tenteze...si cand am ajuns la hotel...nu mai era laptop-ul...n-am auzit nimic, n-am simtit nimic...si la politie mi-au spus ca s-au mai intamplat cazuri de genul asta).

            P.S. Daca in 2012 ai avut parerea asta...sa nu ajungui prea curand...se trece pe rosu, se circula haoitc, hotii de buzunare sunt la ei acasa. Plin de aurolaci. Trist...dar asta a ajuns orasul asta (eu sunt banatean coclit...din tata in fiu...nascut langa TM...deci mi-am petrecut o buna parte din viata in tm)...si sincer...nu-mi place cum evolueaza orasul. Multe lucruri bune....sufocate de multe lucuri rele.


            aris86 in primul rand, daca esti urmarit penal...n-ai ce cauta intr-o functie publica (fie ea de parlamentar/senator/consilier/portar sau femeie de servici).
            Mai mult, trebuie sa existe o conduita de imagine: ai parinti infractori..pa...sorry...ai venituri dubiiase (nejustificabile)...pa...
            Functia publica, pe langa "task" presupune si o imagine. Senatorul/parlamentarul/politistul/judecatorul/procurorul etc...sunt mai mult decat niste angajati...sunt o imagine si un exemplu pt societate. Daca asta-s murdari sau cu semne de intrebare...ce pretentie poti avea de la populatie?

            Comment


            • cu rromii nu am nimic, atat timp cat nu fac scandal, mizerie, pagube sau alte prostii. daca sunt oameni la locul lor si muncesc cinstit jos palaria. nu e discriminare pt ca nu sunt de acord cu consecintele si efectele comportamentelor si actiunilor lor, nu ca am ceva cu ei ca indivizi

              in fine, si prin bv au mai aparut indivizi dastia cu sicane prin trafic, de obicei baeti de bani gata cu masini scumpe ce se cred zeii soselelor dar inca nu e un fenomen care sa ia o amploare f mare. doar de 2 sicane am avut parte pana acu, sper sa nu se mai intample
              Last edited by cristi....; 12 December 2016, 15:28.

              Comment


              • Pai nici politicienii n-au mari pretentii de la populatie, nici populatia de la politicieni, daca ne uitam cum s-a votat aproape 2 decenii.
                Sa votezi primari condamnati, unii chiar in arest, deja mi se pare prea mult chiar si pentru politica de balta din Romania. Si totusi, exista.

                Ne meritam unii pe altii, per ansamblu, nu ca indivizi.

                Comment


                • cristi....mai...nici eu nu am treaba cu ei...cat timp stau nu ies neinsotiti si nu umbla liberi pe strada. Bine...exagerez. Dar cand 90% din ei comit infractiuni si sfideaza restul populatiei...dupa care tot ei urla ca sunt discriminati...imi creste tensiunea...si din nefericire...sufera cel mai tare restul de 10% care sunt chiar ok...si daca nu erau mai tuciurii...nu-ti dadeai seama ce natie sunt.

                  mr.K in ce oras a iesit primarul iar primar...in timp ce executa o pedeapsa pentru coruptie/evaziune fiscala? Din nefericire cauzir din ce in ce mai dese. Prin urmare, ne meritam politicienii...

                  Comment


                  • Originally posted by Fanez View Post
                    Si au venit fara proiect, fara oferte, fara nici un plan concret. Doar ca n-au mai facut politica si nici nu se pricep la asta, trebuia sa ma convinga ca sunt cei mai potriviti?
                    Nu esti satul Fane de proiecte din carti de colorat?
                    Toate guvernele au avut proiecte unu' mai pompos si halucinant ca altu'...insa rezultatele au fost zero!
                    Sa nu mai spunem de promisiuni si povesti de adormit pensionarii.
                    Pana unde tine naivitatea asta romaneasca de se tot voteaza partidele care au facut nimic de 25 de ani?!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • din totdeauna am zis ca in istoria romaniei lipseste un razboi civil.
                      ar cam fi timpul. sau federalizarea tarii. se dezvolta transilvania, fiindca inspira incredere investitorilor, iar oltenia si muntenia raman de "white trash".
                      pe mine ma enerveaza lozinca cu poporul care a fost dezbinat.
                      eu nu vreau sa fiu "imbinat" cu nimeni. fiecare cu pregatirea sa si cu interesele sale.

                      Comment


                      • Originally posted by bolovan View Post
                        ... in ce oras a iesit primarul iar primar...in timp ce executa o pedeapsa pentru coruptie/evaziune fiscala? , ne meritam politicienii...
                        În primul rand nu cunosti cazul, nu stii despre ce e vorba. Ai inghitit propaganda ca a fost condamnat pentru nu stiu ce si atât. Vezi i cazul "Olguta Vasilescu ".



                        Originally posted by jonnie007 View Post
                        ... se tot voteaza partidele care au facut nimic de 25 de ani?!
                        Acum sa mai votam si partide aparute peste noapte care tot nimic n-au facut. Ba mai sunt si paralel cu realitatea. Exemplu de argumente menite sa m convinga : "sunt tineri, n-au mai fost în politica."

                        Comment


                        • Originally posted by bolovan View Post

                          mr.K in ce oras a iesit primarul iar primar...in timp ce executa o pedeapsa pentru coruptie/evaziune fiscala? Din nefericire cauzir din ce in ce mai dese. Prin urmare, ne meritam politicienii...
                          Baia Mare, anul acesta Catalin Chereches era in arest preventiv. Ramnicu Valcea, M. Gutau, condamnat penal pentru coruptie, executat 2 ani, a candidat si a castigat.
                          Craiova, Lia Olguta, cercetata in arest la domiciliu, ulterior in control judiciar a castigat primaria, acu am citit pe net ca a fost aleasa deputat sa scape de cercetare.
                          Primarul din Jilava si Magurele (IF) era la puscarie, in timp ce era ales de populatie acu 4 ani si altele....

                          @Fanez, toti ambaleaza eticheteaza frumos promisiuni electorale si apoi când trebuie sa le puna in aplicare or sa gaseasca scuze gen ”greaua mostenire de la guvernarea anterioara”

                          Comment


                          • aris86 multam...stiam eu ca in ciuda varstei nu ma lasa asa de tare neuronul si din nefericire nici macar nu ambaleaza frumos (vezi Liviu Dragnea...care din bun simt macar nu trebuia sa mai iasa in public). Dar nu asta-i dureros...dureros este faptul ca populatia ii voteaza la greu. Iar cel mai revoltator a fost condamnat iar un primar (braila? Dar probabil ma insel)..a fost condamnat pentru evaziune fiscala/coruptie etc. Si lumea a iesit in strada sa-l sustina. Si cred ca asta spune totul despre poporul roman

                            Comment


                            • Originally posted by Fanez View Post
                              Acum sa mai votam si partide aparute peste noapte care tot nimic n-au facut. Ba mai sunt si paralel cu realitatea. Exemplu de argumente menite sa m convinga : "sunt tineri, n-au mai fost în politica."
                              Pai ce sa faca Fane daca n-au fost in parlament sau guvern?! Au facut treaba in mediul privat sau prin asociatii non profit.
                              Dar astia ce au guvernat tara in ultimul sfert de secol ce dreaq au facut de ii tii in brate?!
                              Adevaru e ca PSD, PNL & restu' porcilor ordinari sunt calare pe realitate.
                              Peste noapte a aparut partdul lui Dan Diaconescu. Ala da, era un pistol cu apa.

                              Te-am prins...esti de-a lu Dragnea si Monta!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • stai la rand. am dosarul lui de mult timp.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google