Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Presedinta interimara a partidului... care a pierdut alegerile.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Daca nu sunt alegeri anticipate, cu astia defilam 4 ani.
      si deja au inceput s-o dea la intors cu tva-ul, taxele, maririle de salarii...
      acum vor sa intarzie numirea guvernului ca sa nu se mai mareasca nimic la anul, pe motiv ca nu s-a votat bugetul si n-au fost cuprinse maririle.

      Preşedintele PSD, Liviu Dragnea, l-a sunat marți dimineață pe Dacian Cioloş, căruia i-a cerut să amâne aplicarea unei serii de măsuri fiscale, printre care supraacciza la carburanți, taxa de...

      Comment


      • Sper sa nu se ia Cioloș după Dragnea. Sa-si frângă ei singuri gatul.

        Premierul spune că va analiza propunerea social democraţilor,  după ce, iniţial, purtătorul de cuvânt al Guvernului a transmis că actualul Cabinet va amâna măsurile fiscale cerute de Liviu Dragnea,...


        Bine ați venit în regatul TR

        Sursa hartii:
        Attached Files

        Comment


        • Discutii despre orice va trece prin cap

          Dacii liberi

          Stiu ma Fane cine e Turcan aia. Intrebarea era asa de control... Adica cine dreaq e asta si ce-i cu ea de se face ca face politica pe planeta Pamant?!
          Keep walking...

          Comment


          • Originally posted by jonnie007 View Post
            Cine e Raluca Turcan?
            Este cireasa de pe coliva PNL-ului traditional. Cred ca Bratienii se rasucesc in mormant cand vad ce a ajuns partidul lor.
            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

            Comment


            • Original a fost postat de jonnie007 Vezi Post
              Cine e Raluca Turcan?
              Inca n-am reusit sa aflu.

              Comment


              • Dacă aduni procentele la PNL, ALDE și PMP se apropie de 31-32% cat avea deobicei liberalii în România, în fond este același aluat dar cu nume diferit.

                Comment


                • PSD guverneaza de obicei astfel, intr-un mandat de 4 ani:
                  -in primii 3 ani nu onoreaza promisiunile electorale, dirijand banii catre cheltuieli carora li se pierde urma usor, greu de verificat dupa o perioada mai lunga.
                  - in anul cu alegeri sparge pusculita catre comune si face cate ceva si in orase, majoreaza pensiile si ajuta un pic si salariatii prin diverse artificii la impozitare.

                  De obicei, iese.

                  Comment


                  • romanii "ie" prosti si uita repede. mai ales daca in media arunci cu gunoi in ceilalti.
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • Lumea uita multe, au alte griji pe cap: haleala, pretul benzinei, alegerile din USA ....
                      Asa au uitat ca Ponta promisese la un moment dat 1 milion de locuri de munca.
                      Daca pe romanii tot i-au interesat alegerile din USA, ar trebui sa ia aminte ca acolo alegerile le castiga cei care promit (si fac!!!!) locuri de munca.
                      Oricum, munca nu e punctul forte al majoritatii romanilor.
                      Last edited by mr.K; 14 December 2016, 10:39.

                      Comment


                      • Unul dintre cele mai cunoscute pamflete ale lui Constantin Tanase:
                        Pleac-ai nostri, vin ai nostri, noi ramanem tot ca prostii"

                        Ne-am trezit din hibernare
                        Si-am strigat cât am putut:
                        Sus Cutare! Jos Cutare!
                        Si cu asta ce-am fãcut?

                        Am dorit, cu mic, cu mare,
                        Si-am luptat, cum am stiut,
                        S-avem nouã guvernare,
                        Si cu asta ce-am fãcut?

                        Ca mai bine sã ne fie,
                        Ne-a crescut salariul brut,
                        Dar trãim in sãracie,
                        Si cu asta ce-am fãcut?

                        Ia coruptia amploare,
                        Cum nicicând nu s-a vãzut,
                        Scoatem totul la vânzare,
                        Si cu asta ce-am fãcut?

                        Pentru-a câstiga o pâine,
                        Multi o iau de la-nceput,
                        Rãtãcesc prin tãri strãine,
                        Si cu asta ce-am fãcut?

                        Traversãm ani grei cu crize,
                        Leul iar a decãzut,
                        Cresc intruna taxe-accize,
                        Si cu asta ce-am fãcut?

                        Totul este ca-nainte,
                        De belele n-am trecut,
                        Se trag sforile, se minte,
                        Si cu asta ce-am fãcut?

                        Se urzesc pe-ascuns vendete,
                        Cum nicicând nu s-a vãzut,
                        Ţara-i plinã de vedete,
                        Si cu asta ce-am fãcut?

                        Pleacã-ai nostri, vin ai nostri!
                        E sloganul cunoscut;
                        Iarãsi am votat ca prostii,
                        Si cu asta ce-am fãcut?
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          ...
                          Asa au uitat ca Ponta promisese la un moment dat 1 milion de locuri de munca.
                          ...
                          Promisese 1 milion de locuri de munca pana in 2020, nu peste noapte sau intr-un an. Intr-un an s-au cat a fost ponta premier au facut 350.000 de locuri de munca (le reprosa cineva de la.... contracandidati).
                          Last edited by Fanez; 14 December 2016, 14:00.

                          Comment


                          • Eu iti spun ca daca mai promitea si acum in campanie PSD locurile alea de munca, nu mai lua 45 %, ci maxim 35%.

                            Poporul roman cand voteaza un partid, voteaza imaginea lui, liderul.
                            Aici s-a facut diferenta: romanii prefera sa voteze un penal mai degraba, decat o gagica pitipoanca, cu aere de mare intelectuala, dar in definitiv doar un lider slab.
                            Last edited by mr.K; 14 December 2016, 16:26. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              PSD guverneaza de obicei astfel, intr-un mandat de 4 ani:
                              -in primii 3 ani nu onoreaza promisiunile electorale, dirijand banii catre cheltuieli carora li se pierde urma usor, greu de verificat dupa o perioada mai lunga.
                              - in anul cu alegeri sparge pusculita catre comune si face cate ceva si in orase, majoreaza pensiile si ajuta un pic si salariatii prin diverse artificii la impozitare.

                              De obicei, iese.
                              Ca să parafrazez titlul uneia dintre cele mai frumoase opere a geniului Mozart, Cosi fan tutti, nu doar pesedeul!
                              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                Promisese 1 milion de locuri de munca pana in 2020, nu peste noapte sau intr-un an. Intr-un an s-au cat a fost ponta premier au facut 350.000 de locuri de munca (le reprosa cineva de la.... contracandidati).


                                Fane trebuie sa ne prezinti si niste dovezi in acest sens. Altminteri e doar propaganda de PCR.
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google