Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • depinde, daca esti zugrav nu conteaza. dar in rest are dreptate mrK, daca lucrezi in birou sau cu publicul, puti a transpiratie de la prima ora.

    Comment


    • Eu am văzut manager Audi care venea cu bicicleta la munca și nu îi cădeau ifosele pe jos.
      Si eu am vazut oameni cu multi bani si cam nespalati. Degeaba ai haine de firma si parfum scump, ca miasma de dedesubt isi face loc la suprafata.
      Ala de la Audi cred ca la interviul de angajare n-a venit cu bicicleta, ca sa stea naclait.

      Fondatorul firmei de lângă serviciul meu (tot un neamț) vine cu bicicleta la munca, și omul are sute de mii în conturi, dar romanul știe tot și este expert in bula lui de sticla.
      Nu trebuie sa fii expert ca sa simti mirosul de transpiratie. Asta, daca iti pasa.
      Poate sunt eu mai sensibil la nas, desi mi l-am antrenat in armata.


      Inca un caz pentru spionii de pe forum. Cine a fost in spatele acestei actiuni?

      Lasand gluma la o parte, am impresia ca Merkel e agent al statului islamic, la cat s-a zbatut sa aduca paganii in Germania.


      Un camion a intrat, luni seara, in multimea de oameni aflata la Targul de Craciun din Berlin. 12 persoane au fost ucise si alte 48 ranite.
      Last edited by mr.K; 20 December 2016, 08:24.

      Comment


      • Originally posted by stolniceanulucian View Post
        Eu am vzut manager Audi care venea cu bicicleta la munca i nu îi cdeau ifosele pe jos.:
        Daca locuia la 1km distanta...
        Si eu m-as duce cu bicla la serviciu ca nu lucrez la costum cu cravata dar nu prea am cum s-o urc in lift. Sa cobor si sa urc 9 etaje zilnic cu bicla in spate... hai ca la plecare e cum e dar cand vin dupa ce am pedalat 6km dupa o zi de munca nu-mi prea vine s-o urc in carca 9 etaje. In afara de asta ar trebui sa-mi fac balconul garaj pentru ea ceea ce e foarte "complex".

        Comment


        • la tine fane e suficient sa n-ai curent si se rezolva cu sportul pe ziua respectiva !
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Daca atunci cand ajunge acasa isi aduce aminte nevasta ca a uitat sa-i spuna sa cumpere ceva, deja se antreneaza pentru maratonul Bucurestiului.

            Comment


            • Sau sa fie liftul defect cum s-a intamplat de multe ori

              Comment


              • K, dusul la locul de munca il faci inainte aparatele de pontaj. daca firma nu e gandita pentru asta, atunci se poate si cu autobuzul. ca si aia e civilizatie, mult mai calumea decat fiecare sa mearga cu jeepul la birou.

                in antwerp n-am mai fost din 2008, atunci nu era decat cartierul evreiesc. si aia majoritatea mergeau cu bicicleta, iar aia mai smecheri cu s-klasse. n-av vazut nici un evreu cu logan
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Noi si avem o clima propice mersului cu bicicleta, 6luni de frig, 4 de caldura mare, mai raman 2 luni.
                  Cum am zis, transport in comun civilizat inseamna de fapt civilizatie.
                  Transport civilizat inseamna sa ai trocariciuri care sa vina regulat, curate, sa nu stai ca in cutia de sardele, sa aiba un pret competitiv.

                  Cum la mine in oras un belet e 2 lei, daca mergem in oras eu cu nevasta plus juniorul, dus intors e 3x2x2=12 lei. Asta, daca nu trebuie sa schimb 2 mijloace de transport, ca ajung la 24 lei.
                  Ce zici, e mai ieftin sau nu cu masina? Iese si parcarea subterana, scap si fara nasturi rupti, nici nu ma ploua prin statie.

                  Doar prin Bucuresti mai vezi preturi la calatorie mai mici.

                  De ce credeti ca merg in Asia cu bicicletele? Pentru ca sunt ecologisti? Sau pentru ca nu-si permit masini?

                  Comment


                  • pentru ca n-au autobuze civilizate
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Tocmai am venit de la Pitesti pe A1.
                      Fratioare daca se uita vreunul in retrovizoare, mergeau cu 100-110 pe banda 2 in conditiile in care banda 1 era libera. Intr-un final am mai depasit si prin dreapta un idiot, care, culmea avea undeva la 30 + - niste ani cu o basca de semiretard pe cap.

                      Am descoperit ca pilotul automat e foarte util si ca bujiile iridium se simt de la 3000prm in sus, altfel sunt apa de ploaie.
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Eu cred ca n-au bani de bilet pentru autobuz.

                        Comment


                        • Originally posted by 827sam View Post
                          ...i cu o basca ... pe cap.
                          sa nu-l ploua in gat daca vin averse !

                          acum serios. cum naiba poti merge zeci sau sute de km asa , vara-iarna?

                          ps : mi se pare mie sau incepe sa se aglomereze in orase grav (de sarbatori cica)?
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Ba daca n-avea si geamurile aburite, n-a facut nimic!
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Originally posted by Costi-bc View Post
                              ps : mi se pare mie sau incepe sa se aglomereze in orase grav (de sarbatori cica)?
                              "grav" e un eufemism. stii ce e in bucuresti ?!
                              ieri si azi am crezut ca mor sufocat de nervi.
                              a trebuit sa mai trec si prin hipermarketuri. iti vine sa sari cu burta in coltul mesei, cum ziceam in perioada de "rockărit".

                              Comment


                              • Originally posted by 827sam View Post
                                Tocmai am venit de la Pitesti pe A1.
                                Fratioare daca se uita vreunul in retrovizoare, mergeau cu 100-110 pe banda 2 in conditiile in care banda 1 era libera. Intr-un final am mai depasit si prin dreapta un idiot, care, culmea avea undeva la 30 + - niste ani cu o basca de semiretard pe cap.

                                Am descoperit ca pilotul automat e foarte util si ca bujiile iridium se simt de la 3000prm in sus, altfel sunt apa de ploaie.
                                Fix de el te-ai cramponat, când cineva mere mai incet pe banda 1, nu imi bat capul, sa ii dau flash-uri, incerc sa trec pe banda 1 si apoi sa revin pe banda 2. Nu este normal ce se intampla, dar nici sa tot catalogam pe alti participanti la trafic, ca poate la rândul tau si pe tine te vor cataloga altii. Este treaba politiei sa aplice legea, nu sa ne facem singuri dreptate, justitiari.

                                100-110 km/h pe banda 2 in conditii de iarna este o viteza recomandata, nu este musai meri cu minim 130 km/h.
                                Last edited by aris86; 21 December 2016, 10:38. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google