Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mie si 100-110 km/h in conditii de iarna sunt cam multi ! avand in vedere si calitatea asfaltului de pe A2 sa nu mai zic de banda 1.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Lumea confunda viteza maxima cu viteza recomandata. Daca viteza amaxima este 130 km/h...atunci musai trebuie mers cu 130 km/h. Fie ploaie fie vant.

      Comment


      • Da' bine i'ai zis:

        Originally posted by aris86 View Post
        ...când cineva mere mai incet pe banda 1, nu imi bat capul, sa ii dau flash-uri, incerc sa trec pe banda 1 si apoi sa revin pe banda 2....

        Comment


        • ce-mi plac astia care dau flash-uri cand te depasesc...probabil nu vad...asa ca de regula-i ajut eu cu faza lunga.
          N-am priceput de ce dau flash-uri...probabil sa-m,i semnaleze ca trece un oligofren?

          Comment


          • Iti dau flashuri cand te depasesc probabil sa te avertizeze sa nu faci vreo prostie gen : sa tragi brusc de volan catre el , sau sa schimbi directia de mers etc , fiecare cu piticii lui.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Originally posted by Fanez View Post
              Da' bine i'ai zis:



              am vrut sa scriu banda 2, si pana la urma a iesit banda 1.
              Rectific, chiar daca cineva mere mai incet pe banda 2, nu este de datoria mea sa-l judec, cataloghez, ci treaba mea la volan este sa ma feresc si sa ajung intreg acasa.

              Pe ploaie viteza maxima este 80 km/h pe autostrada, ori in conditii de ceata si conditii de formare a poleiului, 100-110 km/h este mult, dar altii vor peste 130 km/h. Viteza de deplasare este in stransa legatura cu conditiile atmosferice si valorile de traficul la momentul respectiv.
              Last edited by aris86; 21 December 2016, 11:07. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by aris86;1741241[...
                ci treaba mea la volan este sa ma feresc si sa ajung intreg acasa.
                Este un mod de gandire foarte sanatos, la care subscriu, dar in acelasi timp, daca-l faci dobitoc (in cataloghezi), pe el nu-l afecteaza cu nimic.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Pe el nu il afecteaza, dar te afecteaza pe tine ca te enervezi.

                  Comment


                  • Originally posted by bolovan View Post
                    ce-mi plac astia care dau flash-uri cand te depasesc...
                    N-am priceput de ce ...
                    Poate dau flash-uri pentru cei din fata, de pe contrasens, sa nu intre altul in depasire din sens opus.

                    Comment


                    • prometheus in legislatie nu scrie nici unde. Scrie ca trebuie sa semnalizezi. Asa ma avertizeaza. Daca nu...ghinuionul lui..selectia naturala sa-si spuna cuvantul. Asta daca pana atunci nu invata legislatia rutiera.
                      P.S. Asta am vazut doar in sud-estul tarii (nu spun unde...)...prin tariile cu apa calda n-am vazut . Acolo au prostul obicei sa semnalizeze...necivilizatii...

                      Fanez pe autostrada?

                      aris86 asa se gandeste si prin occident...primitivii aia...nu rasa evoluata ca in RO

                      Comment


                      • Originally posted by aris86 View Post
                        Pe el nu il afecteaza, dar te afecteaza pe tine ca te enervezi.
                        Aia da...

                        Altii isi fac cruce si se roaga la Divinitate cand se urca in masina sa plece la drum. Eu vorbesc cu mine de fiecare data (simt aceasta nevoie sa vorbesc cu o persoana inteligenta ) sa fiu calm si sa nu ma enervez. De cele mai multe ori imi iese, dar sunt cate unii care te fac sa ajungi in pragul nebuniei.

                        In urma cu 2-3 saptamani m-am enervat atat de tare pe un dobitoc care s-a bagat in fata mea si a franat (el fiind pe banda de facut la stanga, iar eu pe banda 2 - de mers inainte) cu 10 m inainte de semafor. M-am dus langa el (pe banda 1) si am racnit atat de tare incat m-a auzit, desi aveam amandoi geamurile inchise. A deschis geamul nervos, ca de ce il injur, dar am considerat ca e in zadar sa-i raspund, asa ca am deschis si eu geamul si am continuat sa-i zic in continuare de toate neamurile, de urmasi, de stramosi (chestiuni pe care nu le pot reproduce aici). 30 de secunde i-am carat fara oprire si fara sa ma repet. El nu putea decat sa zica "ce ma?!, cum ma?!, ce faci ma?!" iar eu ii detaliam ca sa inteleaga clar.
                        Dupa aia m-am usurat si m-am calmat. Goosfraba!
                        Last edited by vitriol; 21 December 2016, 11:24.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Nu mi-am dat seama ca e vorba de autostrada. O fi cum a zis prometheus.

                          Comment


                          • Originally posted by vitriol View Post
                            Este un mod de gandire foarte sanatos, la care subscriu, dar in acelasi timp, daca-l faci dobitoc (in cataloghezi), pe el nu-l afecteaza cu nimic.
                            Este o gandire pentru orice individ cu "capul pe umeri" , care are toate facultatile mintale absolvite.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Au inceput discutiile despre noul premier. Sa vedem cine iese.

                              Comment


                              • Dupa 12:30 se va anunta propunerea de premier facuta de PSD si ALDE.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google