Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Când a fost gata bugetul în România la timp? R: niciodată, nu înțeleg atâta graba. Sa mănânce și romanii ultimul porc liniștiți de crăciun.

    Comment


    • Ce-ti mai place sa te bagi in seama.
      Recunosc faptul ca e o exprimare nefericita.
      Last edited by IancuMIC; 22 December 2016, 21:34.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Ca-ti facea Dragnea, pardon Alah Akbar asta bugetul fix de Craciun.
        La buget se lucreaza tot anul. Musulmana asta impreuna cu Dragnea doar vor muta niste sume la capitolul ajutoare sociale, taind de pe la invatamant, eventual.
        Last edited by IancuMIC; 22 December 2016, 21:35. Reason: fara sens dupa corectare post

        Comment


        • Deja ai trecut in tabara extremistilor? A vorbi incet se poate traduce si prin a vorbi rar (ca si a gandi). Asteptam telefon de la Trump? Sau de la Merkel? Poate de la Brucsel. Musulmanii nu sarbatoresc Craciunul asa ca pot munci linistiti. In afara de asta n-am auzit ca d-na premier sa fie musulmanca decat ca niste speculatii. Daca esti roman e musai sa fii si ortodox? Sau daca esti neamt esti catolic? Prin definitie? Exista si chinezi crestini.
          Last edited by Fanez; 22 December 2016, 18:10.

          Comment


          • Discutii despre orice va trece prin cap

            D-na premier?!
            Stai Fane ca inca nu e in functie. oricum suntem de rasu curcilor cu propunerea asta din partea "pesedeilor" penali.
            Nu stiu unde dreaq au gasit-o pe madam Sacâz asta...ca pana mai ieri nici nu stiam ca exista.
            E un spectacol manelistic marca PSD.
            Keep walking...

            Comment


            • Astia de la Antena 3 si PSD chiar asa au ajuns sa traiasca in lumea lor???
              Codrin Stefanescu in direct la antena 3:
              Ciolos a fost pus de PNL sa puna alegerile pe 11 decembrie ca au vorbit cu cei de la ANM ca va fi zapada de 3-4 m in satele psd-iste
              )
              Stiu ca e foame mare sa ajungi la ciolan si ca nu pot sa-si puna maine guvernul, dar chiar asa baliverne la tv.
              Dincolo la RTV, o baba de la Vaslui, le tot tine isonul jurnalistilor si tot comenteaza decizia de amanare a premierului. CNA-ul chiar doarme in post de permit manipulare ieftina si injositoare, chiar s-a ales praful de neamul romanesc. In ultima perioada nu prea am mai urmarit canale de stiri, doar la Digi 24 si TVR, dar nu ma asteptam ca pentru osciulet sa minta de inchaga apele.
              As vrea sa-l intreb pe Codrin si acolitii dumneai când s-a depus ultima oara in Romania zapada de 4 m, chiar nu are pic de rusine, mai este si secretar de partid?

              Klaus Iohannis a discutat cu Sevil Shhaideh, propunerea PSD-ALDE de premier, la  telefon dupa ce a sustinut declaratia de presa de joi si ar urma sa se vada cu aceasta saptamana viitoare, au precizat surse politice pentru HotNews.ro. Potrivit acestora, seful statului a fost surprins de propunere atunci cand i-a fost facuta, insa ar fi afirmat despre aceasta ca este o propunere buna.
              Last edited by aris86; 22 December 2016, 19:03. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Discutii despre orice va trece prin cap

                Astia de la Haznaua 3 sunt in stare de orice. Iar semianalfabetii fideli acestui post tv cred absolut orice.
                Keep walking...

                Comment


                • Originally posted by jonnie007 View Post
                  ..."pesedeilor" penali. ...pana mai ieri nici nu stiam ca exista....
                  Cine a inventat termenul asta referitor la cei acuzati de ceva, cu dosare penale a comis o grava eroare. Era o zicere cand eram eu mic: "jartea penala". N-avea legatura cu vreun dosar penal. Penale se mai numeau in armata tigarile facute din chistoace.
                  Acum daca ne uitam ca unii ziceau ca nu penalii, nu penalii... nu P e N a L ii.
                  Nu stiai ca exista. Erau cateva voci pe aici care voiau politicieni de care n-a mai auzit nimeni pana acum etc.

                  Originally posted by aris86 View Post
                  ...CNA-ul chiar doarme in post de permit manipulare ieftina si injositoare, chiar s-a ales praful de neamul romanesc. In ultima perioada nu prea am mai urmarit canale de stiri, doar la Digi 24 si TVR...
                  Pe principiul asta (i)RealitateaTV si Digi24 ar trebui inchise ca B1 s-a mai domolit.

                  Originally posted by jonnie007 View Post
                  Astia de la Haznaua 3 sunt in stare de orice. Iar semianalfabetii fideli acestui post tv cred absolut orice.
                  Ai luat-o pe urma lu' nea mocirla.

                  Originally posted by aris86 View Post
                  In ultima perioada nu prea am mai urmarit canale de stiri, doar la Digi 24 si TVR...
                  1. De unde stii ce e pe alte posturi daca n-ai vazut?
                  2. Acum imi explic de unde iti vin idei paralele cu realitatea din Romania.
                  Last edited by Fanez; 22 December 2016, 20:22. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Bine zis nene Iancu.

                      Comment


                      • Fane, acu fara suparare, sa iei de bun tot absolut ce zice in principal trustul "intact" (cata marlanie sa-si spuna chiar ei asa) si orice alt "post" in general fara sa treci prin filtrul gandirii, e ca si cum intre tine si pupatorii de moaste care spera sa castige bani la loto, ai pune semnul = (egal). spirit de turma si indoctrinare, nimic mai mult. orice om cu mintea intreaga isi pune intrebari vis-à-vis de ce se vehiculeaza la tembelizor (mai ales ca nu-ti tre' multa minte sa realizezi ca realitatea, antenele, b1, mint de ingheata apele in iulie) si se gandeste de doua ori.
                        apropos de faza cu iesitul necunoscutilor. da, vreau necunoscuti in locul psd, dar sa-i vad pe liste. nu sa ma trezesc c-am votat una si iese alta. daca psd spunea in campanie ce premier are de gand sa puna, crede-ma ca liberalii jucau turca pe procentajul psd-ului, care avea toate sansele sa fie dintr-o singura cifra si aia mai mica de 6.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Tocmai ca trec prin filtrul gandirii ce vad si aud prin presa, la "antene", la rtv, la b1, la realitatea etc. Nu pot sa nu remarc modul in care unele televizuini pun accentul pe ceva anume si-l prezinta "intr-un fel". Am vazut aberatii de prostit prostii mult mai multe la unele decat la altele. Ca sa nu mai zic de halul in care isi bat joc de limba romana niste unii si niste unele care se cred vedete ca mesteca o stire si se tin de un microfon.
                          Cine a votat psd nu si-a pus problema cine va fi premier, iar cei care si-au pus-o au fost siguri ca va fi Dragnea din moment ce nu au anuntat pe nimeni. Majoritatea celor care au votat cu psd se asteptau sa fie Dragnea prim-ministru (cum era de altfel logic si firesc daca ne uitam la alte tari mai civilizate si date ca "exemplu de democratie").
                          Last edited by Fanez; 23 December 2016, 00:17.

                          Comment


                          • Originally posted by Fanez View Post
                            Majoritatea celor care au votat cu psd se asteptau sa fie Dragnea prim-ministru (cum era de altfel logic si firesc daca ne uitam la alte tari mai civilizate si date ca "exemplu de democratie").
                            da, cum sa nu un condamnat penal, poate prin Coreea de N/China/Cuba/Venezuela/Belarus. Tu te auzi ce scrii, chiar nu poti reproduce o idee personala, trebuie sa reproduci cuvant cu cuvant ce spun cei de la antena 3. Vezi sa nu-l uiti pe Badea, saracul e convins ca este o conspiratie impotriva poporului si cere parlamentului sa-l convoace pe Johannis sa dea socoteala de ce nu a anuntat azi viitorul PM.

                            Comment


                            • Aris, cineva care te stie mi-a zis despre tine ca esti baiat destept. Ce faci, te-ai certat cu el si tii neaparat sa-l contrazici?
                              L.E. Tu de unde stii "cuvant cu cuvant" ce se vorbeste la antena3?
                              Last edited by Fanez; 23 December 2016, 00:27.

                              Comment


                              • Ba da' ce a facut Dragnea asta bun pentru Romania?
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google