Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • defineste "jucator". care sunt trasaturile pe care cineva trebuie sa le posede pt a fi catalogat drept "jucator"?. orice refuz (fara a avea in spate vreo justificare, macar pt tine) te face automat "jucator"? il vezi ca fiind "jucator", asa cum era base? nu ca am vreo simpatie fata de fostu, dar macar era un jucator inteligent si agresiv, chiar daca era in sens rau

    pe actualu in vezi ca fiind inteligent si agresiv sau doar mai degraba numai una din cele 2 trasaturi apare ca fiind mai...dominanta/mai bine conturata?
    Last edited by cristi....; 27 December 2016, 22:51.

    Comment


    • Ii place sa se joace; de-a desemnarea.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Originally posted by cristi.... View Post
        Trebuia sa respecte voia si alegerea poporului. Ce, cand poporul l-a ales pe el a fost ...PSD-u si-a recunoscut imediat infrangerea (mi se pare ca ponta l-a sunat chiar a 2a zi ...:
        Ponta l-a felicitat inainte sa apara datele oficiale de la BEC.


        Originally posted by aris86 View Post
        Avei vreo garanie ca nu l-ar fi suspendat pe Johannis i dac pune premier pe Sevil? Triceanu & co au afirmat de câteva luni ca vor sa-l debarce pe preedinte...
        Asta e intoxicarea propagandei.

        Comment


        • Originally posted by IancuMIC View Post
          Desi, sper ca n-o sa se ajunga acolo, (nu din dragoste pentru presedinte), se pare ca asta va fi scenariul ce se contureaza; in perioada cat presedintele va fi suspendat, presedintele interimar, poate numi un premier.
          ...

          O asemenea solutie ar putea duce la instalarea unui guvern condus de Sevil Shhaideh cat timp Iohannis e suspendat, iar presedinte interimar e presedintele Senatului, Calin Popescu Tariceanu.
          Hotnews.
          Last edited by IancuMIC; 27 December 2016, 23:30.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Originally posted by Cherubino View Post
            Asta îns nu m va împiedica nici în continuare s-mi spun punctul de vedere, fiindc m-am sturat ca tot felul de ini de pe diferite site-uri (inclusiv de pe-aici) s-mi repete cu obstinaie c negrul pe care-l vd eu este de fapt alb i c motivul pentru care eu îl percep ca fiind „negru” este doar faptul c sunt „simpatizant al PSD-ului”, „pro-comunist”, sau alte aberaii de-astea.
            Pai ba...daca ti-au mai spus si altii ca ai probleme in acest sens, mergi tati la culcare sau baga o telenovela ceva. Lasa-ne cu parerile tale, ca nu scrii nimic interesant.

            Sunt curios pe care neica nimeni mai scoate din joben Liviutu.
            O sa ajungem la vorba lu' György Frunda...Sa le dam tara pe mana 2-3 ani s-o puna la punct si apoi ne-o inapoiaza

            Originally posted by Fanez View Post
            Intr-un singur an a facut mai mult rau decat boc in 4.

            Vino si cu niste exemple Fane.
            Last edited by jonnie007; 27 December 2016, 23:47. Reason: Automerged Doublepost
            Keep walking...

            Comment


            • ...daca ti-au mai spus si altii ca ai probleme in acest sens, mergi tati la culcare sau baga o telenovela ceva. Lasa-ne cu parerile tale, ca nu scrii nimic interesant.
              Postezi rar dar si cand postezi... du-te si culca-te la loc. Vrei sa-ti arat posturi in care ai zis si tu ceva interesant? N-am cum ca n-ai nici un post in care sa fi zis ceva interesant.

              Stiti cum e in fotbal: "hai cu egalarea!"...
              Hai cu suspendarea!

              Comment


              • Discutii despre orice va trece prin cap

                Fane stim ca esti cu PSD-ul. Psd a mai fost la guvernare si a facut pe dreaq ghem.
                PNL e vai steaua lui...iar restul partidelor sunt mult prea mici.
                Sa ramana guvernu actual si aia e! Dupa inca 3 ani ii tragem pe roata daca e cazul.
                Last edited by jonnie007; 27 December 2016, 23:59.
                Keep walking...

                Comment


                • Scenariu lansat de Eugen Nicolicea: Tehnic, il putem suspenda pe Iohannis in Parlament, punem guvernul, apoi revocam hotararea de suspendare si nu mai facem referendumul de demitere
                  Cat de handicapat sa fii ca sa propui artificii din astea de balci.

                  Comment


                  • Nicolicea...alt derbedeu! Cum dreaq ajung nenorocitii astia in parlament?!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Fane stim ca esti cu PSD-ul. Nu reusesti sa ne convingi ca e bine cu voi....

                      Solutia cred ca era si este un guvern tehnocrat.
                      Ti-am zis eu ca e cazul sa te culci, nu vrei sa intelegi.
                      Cel mai tehnocrat prim-ministru propus de PSD nu e bun ca e turc. Imi zici de guvern tehnocrat cu ministri din domenii paralele?
                      In mintea ta tehnocrat = apolitic ceea ce... culca-te bă-băiete...
                      Last edited by Fanez; 28 December 2016, 00:00.

                      Comment


                      • Pe liste. Ca nu am mai putut vota omul, ca in USA.

                        Comment


                        • Originally posted by jonnie007 View Post

                          Sunt curios pe care neica nimeni mai scoate din joben Liviutu.
                          O sa ajungem la vorba lu' György Frunda...Sa le dam tara pe mana 2-3 ani s-o .
                          Gioni, vezi ca acelei doamne nu i se contesta profesionalismul; pana si cei din opozitie au apreciat-o. Motivul refuzului nu e cunoscut, deocamdata, da nu cred ca tine de faptul ca e o anonima.
                          Inteleg faptul ca doriti persoane cunoscute, cu palmares; conform acestei idei, nici aia de la USR, n-ar avea nicio sansa; ca n-au experienta si nu-s cunoscuti.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • PSD sta in 2 oameni, Dragnea si madama pagana?
                            N-au si ei al 3-lea om de valoare, ca sa-l propuna premier?

                            Comment


                            • Discutii despre orice va trece prin cap

                              Don Iancu...nu stiu de care din opozitie a fost apreciata, insa a fost contestata in randurile Psd. Repet...daca tot ce avea mai pun Psd e aceasta Sevil, atunci ne-am dus dreaq.

                              Am inteles ca serviciile ar fi dat aviz negativ...sau ceva de genu'.
                              Cei de la Usr n-au calcat la guvernare sau in parlament. Deci cel putin teoretic sunt curati.
                              Psd in schimb a fost la guvernare si ce a facut bun?!
                              Vin eu cu un exemplu: Privatizarea Petrom. Un jaf colosal.
                              Last edited by jonnie007; 28 December 2016, 00:08. Reason: Automerged Doublepost
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Vicepresedintele PSD Mihai Chirica critica propunerea facuta de Dragnea pentru functia de premier: "Este nepotrivita"

                                Primarul Iasului, Mihai Chirica, este de parere ca propunerea sefului PSD Liviu Dragnea pentru functia de premier - Sevil Shhaideh - este "nepotrivita".
                                Edilul, care este si vicepresedinte al PSD, recunoaste insa ca Liviu Dragnea a fost imputernicit de liderii din teritoriu sa propuna solutia pe care o crede el de cuviinta.


                                Dragnea a decis de capul lui, precum Ceausescu.

                                Probabil ca sunt mai multi pesedisti de frunte care nu-s de acord cu numirea facuta de el, dar n-au oo sa-l contrazica, sa nu isi piarda privilegiile.
                                Partidul, ca orice alt organism, se conduce prin frica si santaj.
                                La alegerile nationale se trimit delegati "siguri", despre care se stie cum vor vota, vin cu lectia invatata.
                                De fapt, in partidele din prezent, tiparul PCR e prezent aproape 100%.
                                Doar in urma unor evenimente extraordinare se poate rasturna un lider. In rest, ala decide pentru tot partidul, si apoi spune ca e vointa poporului, asa ca decide si pentru toata tara.
                                Last edited by mr.K; 28 December 2016, 00:21.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google