Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Merge si invers: alde psd
    Keep walking...

    Comment




    • educatia nu e de aceiasi parere cu tine, aris

      o .. intre ochi, asta a dat guvernu tehnocrat bugetarilor cu mult trambitatele "cresteri"

      ti-a dat 50 de lei in plus dar ti-a crescut si preturile


      lucrurile vor incepe sa se miste in tarisoara asta atunci cand nu vor mai exista servicii secrete si interese obscure venite din afara

      parerea mea e ca suntem tinuti in mod voit la un nivel foarte jos pt a putea fi controlati si exploatati. clasa politica executa doar niste ordine

      base a fost foarte bun si a rezistat eroic tocmai pt ca a fost un foarte bun executant, pe placu americanilor si al fmiului, a facut exces de zel chiar si cand nu a fost nevoie (taierile salariale). el a dus-o bine, a fost mentinut pe pozitii, restu sa se descurce

      ceasca nu a sfarsit la fel, tot din cauza serviciilor? cum nu a mai vrut sa faca imprumut si a platit toate datoriile l-au dat jos

      iar criteriile de performanta... cel putin in educatie e o foarte mare magarie si porcarie
      Last edited by cristi....; 28 December 2016, 23:44. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • eliminarea unor taxe nefiscale, printre care si cea Radio-TV, reintrodusa de plen la cererea lui Liviu Dragnea, dupa ce Comisia pentru buget a decis scoaterea ei din proiect, motiv pentru care PNL ameninta ca vor depune o sesizare la CCR.
        O fi constitutional sa platesti aceeasi taxa de 2-3-4-5 ori?

        Comment


        • liberalii ar zice ca DA )

          asa cum e la fel de constitutional sa vrei guvernu tau , sa faci ce vrei tu, sa ignori si sa sfidezi o majoritate parlamentara, si cate si mai cate

          bine ca ccr i-a dat peste ochi lui Vi si a declarat legea "dragnea" complet constitutionala.
          Last edited by cristi....; 28 December 2016, 23:49.

          Comment


          • Pai stai asa ca constitutia nu e decat pentru ceilalti, la noi nu se aplica ca suntem liberali, frumosi, liberi si mai suntem inca tineri.

            Comment


            • Originally posted by cristi.... View Post
              o .. intre ochi, asta a dat guvernu tehnocrat bugetarilor cu mult trambitatele "cresteri"
              ti-a dat 50 de lei in plus dar ti-a crescut si preturile

              Incredibil. Scrii numai ca sa te afli in treaba! Esti paralel cu realitatea.

              Pe timpul carui guvern n-au crescut preturile?
              Keep walking...

              Comment


              • Originally posted by IancuMIC View Post
                Mie imi place, banateanu asta N-am auzit prea multe despre el, da' nu cred ca acest om poate fi o marioneta, sau un interpus.
                arise, cand n-o sa mai fii orbit de ura, o sa poti fi si obiectiv. Pana atunci, nu poti vedea padurea din cauza copacilor.
                ...
                Eu nu sunt nici pro nici contra psd; orice partid care va aduce un banut in buzunarele romanilor si va crea un climat social demn, va fi muuult mai apropiat de mine, decat cei care baga permanent, chit ca-i bine, chit ca nu, batul prin gard.
                Astept si cresterea salariului minim promis; nu ma afecteaza in mod direct, da cand vad pe ce salarii lucreaza unii...
                Astept ca programul ala promis sa se transpuna in practica; daca nu, pierderea nu va fi decat de partea celor ce l-au fluturat in alegeri.
                Sincer, ma ingrijoreaza pozitia presedintelui, daca e sa dam crezare zvonurilor; vom vedea cum va fi primita noua nominalizare, dupa care multe lucruri se vor clarifica.
                Nenea Iancu nu sunt orbit de ura, dar nu mi se pare in regula (corect) ca un coleg care are facultate si master sa aiba salariu minim pe economie ca lucreaza la Academia Romana, iar o femeie de serviciu din educatie sa aiba salariu mai mare. Vreau sa fie echitabil pentru toti, ori nici un guvern nu a facut acest, ba mai mult de fiecare data s-a crescut salariu si pensiile cu procente, pentru unii foarte mult si altii foarte putin. Bunica are pensie 500 ron si toata viata dansei a lucrat la colectiv si-a sacrificat sanatatea si un parlamentar care doarme toata ziua primeste pensie din start 1500 ron.
                Romanul uita repede, daca il amageste cu cateva promisiuni si o crestere de 10-20 ron ii pupa talpile acelui om. PSD a fost la guvernare de 25 de ani, rezultatul se vede. Au furat, vandut tara, intreprinderi, BCR, Petrom, autostrada Bechtel si altele, chiar asa de repede ati uitat cum a fost praduita tara? Cele mai mari tunuri s-au dat cu Bombonel si Taricel la butoane, acu sunt fete virgine ale politicii romanesti.
                Basescu mi-a taiat salariul in 2010, pentru acest lucru nu l-am mai votat si nu il voi mai sustine niciodata.
                Last edited by aris86; 29 December 2016, 00:07.

                Comment


                • Daca am retinut bine; PSD-ul e vinovat, pentru ca a fost la guvernare 25 de ani, timp in care a furat si a vandut tara.
                  Eu n-am nimic de comentat, pentru ca la o asa axioma, nu prea ai ce sa comentezi, dar sunt convins ca o vor face altii.
                  Un sfat prietenesc.
                  Incearca sa te informezi si din alte surse.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • stai ca mai e unu cu facultate, master, doctorat si formare in psihoterapie (12 ani de studii superioare deci) care nu ia nici 2 mii/luna. lei, nu euro )


                    ah, era sa uit. maretu guvern tehnocrat a blocat angajarile pt anul viitor in sistemu bugetar

                    ete dracovenie

                    Last edited by cristi....; 29 December 2016, 00:20. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Nici eu nu castig 2000 ron/luna net, dar macar m-am plimbat si am vazut tara, altii traiesc o viata intreaga si nu reusc sa o vada. Hai sa vedem ce putem schimba, ori daca vor creste salariile cu procente de fiecare data, or sa se ajunga la inechitati imense intre clasele salariale. La noi, jumatate din angajati sunt pensionari, cu salarii babane unii si cei tineri nu au sanse de reusita.

                      Angajarile sunt blocate de Boc, din 2010, la 7 lipsa pui altul in loc, sa nu deviem de la subiect.

                      Comment


                      • in sistem de stat nu ai sanse/nu poti spera la un trai decent (termenul de "decent" e destul de vag, fiecare are propria perceptie vis a vis de cati bani ar avea nevoie pt a trai decent); in cel privat, la multinationale , e mai bine, dar esti forjat bine

                        cea mai buna optiune pt tineri eu o vad in antreprenoriat
                        Last edited by cristi....; 29 December 2016, 00:28.

                        Comment


                        • Originally posted by IancuMIC View Post
                          Daca am retinut bine; PSD-ul e vinovat, pentru ca a fost la guvernare 25 de ani, timp in care a furat si a vandut tara.
                          Eu n-am nimic de comentat, pentru ca la o asa axioma, nu prea ai ce sa comentezi, dar sunt convins ca o vor face altii.
                          Un sfat prietenesc.
                          Incearca sa te informezi si din alte surse.
                          Da, ai retinut bine sunt sate si orase in tara in care au avut doar primari PSD-ei si o duc vai de mama lor, ca nu ne placem sa recunoastem realitatea e altceva.
                          Aparatul bugetar si multe deconcentrate sunt de ai PSD-ului, presedinti de CJ si altii.

                          Comment


                          • Asa deci; primarii si presedintii de CJ, sunt direct raspunzatori de nivelul de trai din localitatile unde acestia actioneza. In aceiasi ordine de idei, cei mai saraci cetateni sunt aia care au primar psd ist; cei mai bogati, ce primar au?
                            Te invit sa citesti care sunt atributiunile unui primar.
                            Sincer, ma surprinzi neincetat.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Poate o sa-l întrebați pe primarul din Peștera de ce a plecat din PSD si cum a reușit sa crească nivelul de trai din comuna, ca și acela are același atribuții cu toți primarii din tara.
                              Anul acesta după turul României, am constatat ca oamenii (50 - 70 de ani) îl plângeau pe Ceaușescu, deoarece actualii conducători doar i-au prăduit și jefuit, nu au realizat ceva notabil în tara aceasta.

                              @Cristi. Poate ar fi bine sa-i mulțumești lui Cioloș ca ti-a dat 15% spor de doctorat, după ce anterior Boc l-a tăiat (inclus în salariu doar cei care aveau la vremea respectiva sporul), apoi nu l-am dat nimeni sau spui doar ce îți convine tie.
                              Last edited by aris86; 29 December 2016, 00:59. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Chestia cu atributile primarului...care nu afecteaza nivelul de trai....activitatea doctorului din spital oare nu afecteaza nivelul de trai al pacientului?
                                ........doar el trebuie sa-si faca meseria...ce conteaza ca ia spaga pt a face un copchil sanatos.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google