Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by jonnie007 View Post
    http://mobile.hotnews.ro/stire/21500591

    Tu nu crezi nici daca iti spune ea in fata
    Sa vina pe la mine si sa-mi spuna ca ea a cheltuit cel putin la fel ca predecesorii si alti penelei. Compara si tu sumele si motivele "plimbarilor"
    Originally posted by mr.K View Post
    .... Si banii la FMI i-a dat tot din bani imprumutati.
    l:
    Si eu am imprumutat de la o banca sa platesc imprumutul la alta banca. Dobanda era mai mica, suma totala de plata mult mai mica, rata mai suportabila.

    Comment


    • Ideea pe care nu vor unii sa o inteleaga, se traduce in felul urmator.
      Cand ai avut alegeri si ai pierdut, tu ca guvern nu te mai lansezi in imprumuturi si alte cheltuieli,
      pentru imbunatatirea standardelor de viata
      Sigur vorbim despre toate imprumuturile facute din 90.
      Dintre toate guvernele post decembriste doar cel condus de Isarescu si Tariceanu, n-au apelat la imprumuturi. Asa e corect. de ce sa vorbim doar despre guvernul Ponta? Eu vreau sa vorbim despre absolut toate imprumuturile.
      Pana una alta, in 2009, România a imprumutat 19, 95 mld. euro, adica cel mai mare credit extern din istoria ţării şi aproape jumătate din buget.
      Last edited by IancuMIC; 29 December 2016, 23:15.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Originally posted by jonnie007 View Post

        Ba copii...in perioada 2009-2012 la butoane a fost PDL. Nu v-a salvat psd de la nimic.
        Ba copile... Cum era cand a zis celalalt idol al tau, base, "mi-am vazut visul cu ochii" cand avea guvern psd? Cine e habarnistul aici?
        L.E. Declar public ca nu-ti mai raspund pe topicul asta. Ignor orice vei scrie aici.

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          ..........
          Si eu am imprumutat de la o banca sa platesc imprumutul la alta banca. Dobanda era mai mica, suma totala de plata mult mai mica, rata mai suportabila.
          Da, dar Ponta cand a afirmat ca a achitat si ultimul dolar catre FMI, a lasat impresia ca tara scapase de toate datoriile.
          Iar el, tocmai ce indatorase mai mult tara, ca nu mai ajungeau banii de ajutoare sociale.

          Comment


          • Insist, sa pastram discutia in limitele bunului simt si al unui limbaj decent.
            Succes.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Originally posted by jonnie007 View Post
              Ba copii...in perioada 2009-2012 la butoane a fost PDL. Nu v-a salvat psd de la nimic.
              1. În primul rând, cu „bă” să te adresezi celor care te-au educat în halul ăsta de frumos. Eu unul nu-ți mai permit să fii mârlan și la prima „deraiere” voi solicita moderatorilor să te aducă cu picioarele pe pământ.
              2. În al doilea rând, dacă n-ai fi atât de preocupat să faci atacuri la persoană și să pui etichete nesimțite, poate ai citi mai atent posturile pe care le citezi, ca să înțelegi ce scrie în ele și să nu mai comentezi aiurea-n tramvai.
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • Discutii despre orice va trece prin cap

                Originally posted by Fanez View Post
                Ba copile... Cum era cand a zis celalalt idol al tau, base, "mi-am vazut visul cu ochii" cand avea guvern psd? Cine e habarnistul aici?
                Nu e idolul meu nici Base, nici vreun liberal, nici alt hot ce a fost la carma tarii.

                Cand a avut Base guvern psd intre 2009 si 2012?


                Fane te faci de ras tata!

                (Cherubino nu am timp de tine. Nu te mai agita)
                Last edited by jonnie007; 29 December 2016, 23:33.
                Keep walking...

                Comment


                • Cand s-au anuntat rezultatele alegerilor, era unul din anturaj care l-a pupat pe Dragnea.
                  In vara, un pesedist a pupa mana unui presedinte de consiliu judetean.
                  Scene medievale.

                  Cum era la congresele PCR, strigau toti : uraaaaaa, uraaaaa.

                  Comment


                  • N-am participat la congrese pcr dar te cred pe cuvant.
                    Asteptati-va acum sa se intoarca Ceausescu. Intoarcerea lui e pusa la cale in secret de Dragnea si mafia pesedista in colaborare cu Putin.
                    Trump stie tot dar si-a dat acordul tacit.
                    Scutul de la Deveselu nu e facut impotriva rusilor ci pentru ei (cadou de la Trump pentru Putin).
                    Daca aveam prim-ministru musulman ar fi fost benzina 10 bani/litru ca in Kuweit. Asta a fost motivul real pentru care a fost refuzata propunerea lu' Dragnea.
                    Firea a taiat copacii din Bucuresti ca sa-si faca stoc de lemne pentru foc.
                    Ponta joaca baschet cu Ghita in fiecare seara dar se jura ca nu stie unde e. De fapt Ghita sta ascuns in pivnita la Kovesi.

                    Comment


                    • .....Se lucreaza la o formula prin care metroul sa intre in ograda primariei, chiar Firea zicea de un astfel de plan.
                      ........................
                      Care e formula? Aia cu E=mc2?
                      Vad ca toata discutia este centrata pe... "hotii nostrii sunt mai buni ca hotii vostrii"....adica unii au furat mai putin si au facut ceva pentru tara, au introdus niste taxe, altii au furat mai mult si au scos niste taxe....cred ca imi fac pasaport si o tai de aicea, cica la Moscova se traieste mai bine, votca este mai ieftina, invat ruseste.
                      PS
                      Sper sa-mi vireze Firea niste bani in cont, i-am suflat formula la "examenul oral".
                      Last edited by Oti; 30 December 2016, 00:06.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Discutii despre orice va trece prin cap

                        https://<a href="http://www.facebook...FTof0azLcA</a>
                        Last edited by jonnie007; 30 December 2016, 00:19.
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Cu tot respectul, dvs nu ati dat dovada de impartialitate, din contra ati indemnat audienta sa nu ia in considerare postarile mele.

                          Originally posted by IancuMIC View Post
                          nea arise, d.ta ai o problema cu psd-ul, iar asta se vede fara sa fii detinator de master Stii, partidul ala care timp de 25 de ani a furat si a vandut tara.
                          Nu ca asta ar fi o problema, dar nu poti fi acuzat de prea multa obiectivitate; prin urmare posturile tale sunt exclusiv izvorul unor enorme frustrari si vor fi tratate ca atare de catre audienta.
                          ...
                          Dupa ce am scris, evident ca dvs v-ati suparat si apoi ati trimis PM.

                          Am inteles exact ce ati vrut sa spuneti, o sa redau mai jos public continutul mesajului.

                          QUOTE=IancuMIC]Aveam impresia ca esti baiat finut; daca nu poti purta o discutie fara sa ma ei la misto, atunci ar fi mai bine sa utilizezi doar forumurile unde sunt permise asfel de marlanii.
                          O seara buna.
                          PS.
                          Am deplina convingere ca ai inteles exact mesajul meu.[/QUOTE]

                          Comment


                          • @aris86 chiar ca m-ai dezamagit complet. Eu ti-am tinut partea alta data cand ai sarit calul. Fraer .
                            Nu stiu cat esti de convins tu insuti de ceea ce scrii dar vad ca tot continuu in aceeasi directie.
                            Am scris aici ca sa nu te mai obosesti sa faci public PM-ul.
                            P.S. Numai impartial n-ai fost spre deosebire de... altii .
                            Last edited by Fanez; 30 December 2016, 06:35.

                            Comment


                            • @Fanez, gluma ii gluma si cred ca toti am gustat-o, fie ca ne place sa recunoastem sau nu. Toti am participat la discutie, chiar daca am mai sarit calul uneori. Nu am dezamagit pe nimeni de pe acest forum, cum nici tu/altii nu m-ati dezamagit.
                              Pana la urma, nu e treaba mea, daca Johannis taraganeaza numirea altui premier si nici nu ma afecteaza in mod direct, au trecut atatia ani peste aceasta tara si nu prea s-a schimbat mare lucru fata de 1989, din pacate.
                              M-am resemnat de cateva luni ca or sa castige PSD-ul si normal ca nu sunt multumit, dar nu ma pot opune vointei poporului. Cu bine, cu rau, cu greu o sa trecem peste toate.
                              O zi armonioasa tuturor!

                              Comment


                              • N-am participat la congrese pcr dar te cred pe cuvant.
                                Nici eu, dar cred ca ai urmarit la scoala la TV Congresul al XiV-lea, ca era materie obligatorie.

                                Eu acum vad propunerea din programul de guvernare pesedistan.

                                Impozit 0 pentru transferul proprietatilor care au valoare mai mica de 450 de mii de lei
                                Pai aici intra majoritatea imobilelor vandute de-alde Negoita si altii ca el.

                                Dragnea:
                                Acum e revelionul, dar dupa lumea va iesi in strada
                                Vezi s anu, are romanul alte ganduri dupa Revelion. E obosit, fara bani, nu-i arde de mitingurile visate de pesede.
                                Sa mai astepte Liviu pana prin februarie, sa se odihneasca electoratul pesede. Ma rog, aia care se simt obositi, desi multi nu au de la ce, poate doar de la stat in crasma sateasca unde beau pe caiet, pana vina alocatia copiilr/ajutorul social.
                                Last edited by mr.K; 30 December 2016, 09:00. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google