Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Dupa cum te-ai sesizat cu ciorba, n-as spune ca n-ai nicio grija.
    Păi cum să n-am grijă? Dacă am sesizat că ciorba-i înăcrită, imediat m-am îngrijorat de posibilitatea apariției unei toxiinfecții politice.
    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

    Comment


    • Eu spun ca ai o problema de perceptie daca spui ca deja ciorba e inacrita, cand nici n-a fost numit guvernul.
      Abia s-a pus apa la fiert si se taie zarzavaturile.

      Comment


      • Păi când am scris eu nu era vorba de niciun nou guvern, ci de condamnarea lui Dragnea. asta e „ciorba” înăcrită. Ne tot cramponăm atâta de asta. Omul a nominalizat „de drept” un candidat la postul de prim-ministru (chiar dacă toată lumea realizează cine va fi primul ministru „de fapt”), nu are intenția să facă parte din guvern, având altă demnitate în stat...asta e. Nu vreau să-i ridic nicio statuie, fiindcă nu merită nici măcar una din c*cat, dar m-am săturat și de „placa” asta cu „condamnarea-n sus”, „condamnarea-n jos”. Asta e situația, tineretul bovin „frumos și liber” a avut „lucrări importante” prin cluburile patriei în ziua votului și n-a dat pe la secțiile de votare, așa că defilăm cu Dragnea &Co, probabil patru ani de-acum înainte iar eu, sincer să fiu, n-am nicio îngrijorare din pricina asta. Așa cum am mai scris cu alte ocazii, PSD-ul a mai fost la guvernare și nu s-a prăbușit draga de romînica în abis. Din contră...
        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

        Comment


        • Condamnarea astuia este extrem de actuala in contextul formarii noului guvern, actiune pastorita chiar de catre condamnat.
          Plus ca, daca ar fi fost condamnarea cu executare, infractorul era inca la parnaie.
          Last edited by mr.K; 2 January 2017, 21:23.

          Comment


          • Explică-le asta tinerilor „frumoși și liberi”, că din cauza lor nu ți s-a îndeplinit dorința de a mai avea klausul un guvern „mociorloș” numai și numai al lui, care să ne uimească cu „performanțele” sale încă patru ani de-acum înainte.
            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

            Comment


            • Acum trebuie sa repare ce au stricat cei de dinaintea lor. Asta dureaza.
              Pun si eu o intrebare tampa: daca a scazut tva-ul si s-a ieftinit motorina, de ce preturile au ramas la fel?

              Comment


              • Originally posted by Fanez View Post
                ...daca a scazut tva-ul si s-a ieftinit motorina, de ce preturile au ramas la fel?
                Pentru că: Românika!
                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                Comment


                • "Sa se sesesizeze militia!" Aici tot de cerere si oferta este vorba? La noi e asa: "noi cerem, daca ei cumpara la preturile astea si nu ne obliga nimeni sa avem preturi normale, de ce sa nu profitam?" Am avut de la cineva o alifie pt copii adusa din germania unde era 1 euro. Am gasit si in magazine la noi cu 20 de lei. In germania nu da nimeni 4 euro pe asa ceva considerand ca e un pret nejustificat.
                  Last edited by Fanez; 2 January 2017, 21:49.

                  Comment


                  • La multi ani tuturor, inca nu ati terminat cu politica vad!

                    Comment


                    • Metabolismul e de vina
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Mai avem cateva zile, sa se aseze guvernul... [emoji1]

                        Comment


                        • Originally posted by Fanez View Post
                          Acum trebuie sa repare ce au stricat cei de dinaintea lor. Asta dureaza.
                          Pun si eu o intrebare tampa: daca a scazut tva-ul si s-a ieftinit motorina, de ce preturile au ramas la fel?
                          A crescut rca-ul la transportatori

                          Comment


                          • Originally posted by Fanez View Post
                            Acum trebuie sa repare ce au stricat cei de dinaintea lor. Asta dureaza.
                            in lumea lui Harry Potter

                            Comment


                            • Originally posted by Cherubino View Post
                              Explic-le asta tinerilor „frumoi i liberi”, c din cauza lor nu i s-a îndeplinit dorina de a mai avea klausul un guvern „mociorlo” numai i numai al lui, care s ne uimeasc cu „performanele” sale înc patru ani de-acum înainte.
                              O logica impecabila.
                              Au castigat "unii" pentru ca au fost alesi de multi oameni cu drept de vot. Nu stiu de ce ai impresia ca o participare mai mare nu insemna, automat, repartizarea proportionala a voturilor, mentinandu-se astfel aceeai diferenta procentuala intre castigatori i invinsi.
                              Tinerii, spre deosebire de cei de 70+ ani, au tendinta de a fi diferiti, implicit a avea multiple pareri despre acelasi lucru.
                              Si, cum am zis si altadata, a nu merge la vot, pe langa faptul ca este un drept democratic, poate reprezenta si o forma de protest si o asumare tacita a castigului unei tabere.
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • Buna seara,ma poate ajuta cineva sa gasesc parerile celor care au 1.5 dCi pe acest forum?multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google