Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cate dureri de cap, va da Dragnea asta; deja unii simt jar la talpi
    ...
    arise nu te mai obosi, mai ia si mata o pauza; uite ca vine viscolul iar
    Concluziile se trag mai tarziu; pana atunci, privim in stanga, privim in dreapta, analizam si vedem cine minte si cine nu.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Originally posted by aris86 View Post
      Fostul ministru de Finante din guvernul Ciolos, Anca Dragu, a explicat "gaura de 10 miliarde de lei" din buget reclamata astfel de liderul PSD...]
      Imi venea sa plang de ciuda ca n-a mai ramas guvernul zero barat la guvernare. Imi venea sa-mi donez salariul de mila lor. Saracuta de ea, ce frumos explica cum au facut ei niste eforturi ca sa le fie mai usor actualilor guvernanti. Ce frumos a zis ea: "...din pacate, dragnea a marit salariile si pensiile si astfel nu mai sunt bani pentru..."

      Si Dragnea explica chiar acum cum stau treburile cu bugetul si "gaura din buget". Acum pe cine credem?
      Last edited by Fanez; 10 January 2017, 23:01. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Pai? A terminat de explicat cum a fost el conadamnat pe nedrept...si ca de fapt totul a fost un complot al universului impotriva lui...cel mai cinstit om...si voiculescu imediat dupa el (deh...voiculescu era prea ocupat sa scrie 11 carti in 12 luni, sa participe la nu's cate cursuri de reabilitare, sa faca munca voluntara...si sa fie si femeie-n casa)

        Comment


        • Eu ma tem sa nu ajungem in 4 ani sa ne batem cu China si USA la PIB-uri.
          Pesede a mai guvernat, nu va fi nicio supriza nici acum, spre finalul celor 4 ani tara va fi pe burta, iar inainte de alegeri se va varsa pusculita bugetara in satele pesediste. Reteta clasica, de care unii neocomunisti nu se mai satura. Sadomasochismul a prins bine la romanasi.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Oamenii ies in strada in marile orase pentru a cere demisia lui Victor Ciorbea....
            Credeam ca ies la deszapezire.

            Originally posted by bolovan View Post
            ...si astept sa vina statul sa ma salveze...
            Cu limuzina.

            Originally posted by aris86 View Post
            ...Când folosește termenul „gaură”, Liviu Dragnea încearcă să transmită că avem de-a face cu niște bani colectați, existenți, care au dispărut. Acest lucru este fals. Chiar dacă ne aflăm în fața unei estimări eronate în privința absorbției fondurilor europene, acești bani nu au existat niciodată, nu s-au încasat...
            Eu n-am inteles ca a transmis Dragnea asa cum interpreteaza ei.
            Am bolduit "gaura din buget".

            Comment


            • Credeam ca ies la deszapezire.
              Deszapezeste Firea toata tara, nu mai e nevoie. O ajuta si Voiculescu.

              Comment


              • Deszapezeste Firea toata tara...
                D-aia isi permit sa iasa pentru alte alea. Mare noroc au ei cu Firea si cu Voiculescu.

                Comment


                • Eh, o ajuta si Pandele.

                  Comment


                  • Acuma face si el ce (mai) poate...

                    E Firea la tv. Nici Pandele, nici Voiculescu nu e pe langa ea. Astia s-au vorbit si s-au dus la bautura.

                    Sa vedem pe cine mai demite
                    Last edited by Fanez; 11 January 2017, 00:08. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • deszapezeste pesedeul : http://loon.ro/firmele-de-casa-psd-p...e-deszapezire/
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • De'acu nu vor mai fi drumuri inchise.

                        Comment


                        • e ca la loto pentru loterie. firma are "decat" 2 angajati sa zicem. costuri minime. ninge 2 saptamani pe sezon. subinchiriaza utilaje si oameni si face treaba (cum se poate, costuri cat mai mici). restul banilor raman.
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Nu e chiar asa.

                            Trebuie sa inchiriezi utilajele pentru toata perioada, nu pentru 2 saptamani cat ninge.
                            Se factureaza utilajele din baze:
                            -ore stationare
                            -ore actiune

                            Comment


                            • Originally posted by Costi-bc View Post
                              Trolling la greu; macar sa fi citit in intregime articolul ala; mi-ar firusine sa vin cu mizerii de 2 lei.
                              Inteleg frustrarea dar...unde-i obiectivitatea?

                              Contractele au fost atribuite de către CNAIR în ultima săptămână a anului trecut prin procedură de negociere. CNAIR susține că s-a recurs la această procedură deoarece ”ansamblul ofertelor prezentate ca răspuns la o licitație deschisă, la o licitație restrânsă sau la un dialog competitiv a fost neconform sau inacceptabil”.
                              Tot norocoasă la licitația CNAIR este și firma Tel Drum, apropiată șefului PSD, Liviu Dragnea.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Licitatiile alea se desfasoara de multa vreme, fara finalitate.
                                Atribuirea a avut loc prin negocieri directe
                                Faptul ca s-a recurs la o procedura negocierii directe e un lucru ce trebuia facut, nu mai era timp, zapada batea la usa.

                                Faptul ca in urma aceste proceduri au castigat firme colorate intr-o anumita nuanta, dupa alegeri, da nastere la intrebari.
                                Pentru mine sunt certitudini unele lucruri.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google