Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oricum a nins fain in Bucuresti noaptea trecuta.
    Attached Files

    Comment


    • "Au fost luate în considerare la negocieri doar ofertele care au respectat criteriile de selecție calitativă", precizează CNAIR.
      ...
      Din punctul meu de vedere, nu ma intereseaza atat cine deszapezeste, cat mai degraba sa o faca o lucrare de calitate si mai ales la timp. Asta e cel mai important; e cineva care doreste altceva?
      Eu inteleg faptul ca, CNAIR s-a ocupat de negocieri; ce treaba are psd ul aici? E cumva CNAIR vreo regie autonoma condusa de psd?
      Daca s-au facut fardelegi sa fie aratate; asta e rolul opozitiei. Asta-i ca aia cu...epurarea politica.

      Bucureşti, 10 ian /Agerpres/ - Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) a atribuit prin negociere mai multe contracte, în valoare totală de circa 24,52 milioane de lei, pentru întreţinerea curentă pe timp de iarnă a autostrăzilor A1, A2 şi A3 şi a drumurilor din administrarea DRDP Bucureşti - Lot 2 SDN Bucureşti Sud, Lot 5 SDN Târgovişte şi Lot 6 SDN Ploieşti


      Aceiasi stire prezentata corect, nu tendentios.
      Last edited by IancuMIC; 11 January 2017, 11:04.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • E cumva CNAIR vreo regie autonoma condusa de psd?
        E o companie nationala.

        Ca e condusa de pesede, nu exista indoiala, d-l ministru Kuk n-o fi liberal ascuns.
        Homor nu conduce nika, el e director interimar, pe faras dupa cum zice presa.

        Mafia din Giurgiu si Teleorman a pus stapanire pe toata Romania. S-a mutat polul de putere, care a fost la Cluj o buna bucata de vreme.

        Dragnea la A3 : Liviu Dragnea: "Sansele sa ma puna jos sunt mici. Am ales sa mor in picioare!".
        Liviu Dragnea ii transmite un mesaj presedintelui Klaus Iohannis, dar si celor care il ataca. Liderul PSD ii anunta ca, in ciuda condamnarii cu suspendare din Dosarul Referendumului si a dosarului penal in care e implicata si fosta sa sotie, caz instrumentat de DNA, nu se va lasa intimidat si nu va ceda.
        Cu alte cuvinte, oricate condamnari mi-ati da, ma doar koor de lege, eu raman la putere.
        Last edited by mr.K; 11 January 2017, 11:20. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Asta ai inteles. d.ta? Orice om cu scaun la cap, pricepe ce a dorit a spune.
          ...
          Pana una alta avem un guvern psd&alde; o fi bine, o fi rau, vom vedea.
          Eu ma limitez sa urmaresc cum isi face acest guvern treaba, eventual sa vad daca masurile luate au si efectul promis. Recunosc, nu sunt clarvazator sa spun ca va fi , va drege, se va, vor fi...
          As putea spune ca sunt, dar mi-e teama de penibil.

          K. Iohannis: Pacea socială se poate obţine numai prin compromis, care trebuie făcut între politicieni, între politic şi societate, între societate şi biserică, între diferitele grupuri din societate.
          Last edited by IancuMIC; 11 January 2017, 12:40.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • iohannis e un incapabil ales ca alternativa a lui victor ponta. daca oricare dintre astia doi ar fi candidat impotriva lui basescu, iliescu, sau vadim, nu prindea turul doi. replica asta o fi exersat-o din momentul oficializarii rezultatelor alegerilor si abia acum i-a iesit calumea?

            despre guvernul psd&alde, daca si-ar face treaba intr-un mod profesionist, nu ced c-ar comenta nimeni nimic. as vrea sa vad treburile facute bine, cu cap, in interesul tuturor, spre deosebire de orice alta conducere de pana acum, dar premisele sunt slabe. deocamdata e intr-adevar prea devreme sa tragem concluzii, dar nu strica nici sa ignoram demagogia ambelor tabere si sa ne dam seama cand se spun gogosi electorale si cand se face totusi ceva util. apoi, dupa 1 an, maxim 2, sa ne uitam si la costurile cu care se fac lucrurile. dupa aceea putem trage concluzii. pana atunci putem presupune, intr-o masura mai mult sau mai putin indreptatita cum vor evolua treburile. personal, ma indoiesc ca vor merge in (mai) bine.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Eu ma limitez sa urmaresc cum isi face acest guvern treaba, eventual sa vad daca masurile luate au si efectul promis.
              Citam ideea intreaga, fara sa scoatem din context doar ce ne convine; asa e onest.

              Eu doar constat ca se repeta absolut totul de la trecutele guvernari pesede.
              Nu trebuie sa fii clarvazator ca, extrapoland, sa vezi unde ne vom situa peste 4 ani.
              Tot unde ne aflam si in ultimul an din precedenta guvernare pesede.
              Asta ai inteles. d.ta? Orice om cu scaun la cap, pricepe ce a dorit a spune.
              Eu am inteles ca omul are cultul personalitatii proprii. Cam devreme sa calce pe urmele lui Ceausescu, ala a inceput sa creada ca e cel mai bun la orice abia dupa vreo 10 ani de la accederea in fruntea PCR.

              Sa fie clar, eu nu suport liderii care se erijeaza in tătuci ai natiei. Putin, Erdogan, Kim ala din Koreea de Nord sunt doar cateva exemple actuale, nefericite.
              Last edited by IancuMIC; 11 January 2017, 13:01.

              Comment


              • @Seba nu trebuie sa astepta...este suficient sa vedem cine este in guvernare/conducere etc. Deci...avem un infractor care dicteaza totul, un ministru care a avut un proces (adevarat...castigat...declarat nevinovat)...si ceva ministrii cu un spate nu tocmai ortodox. Unde mai punem avem in parlament un numar urias de persoane aflate in urmarire penala/jduecati (cand zic un numar urias...ma refer la ori ce numar >0)

                Comment


                • @K: mincinosul asta mustacios are o scuza, cel putin 16% din populatie il sustine, pe ceausescu il injurau toti
                  @bolovan: lumea i-a ales. asta-i poprul, astia sunt conducatorii. ce e grav e ca cel mai mare partid, cu cel mai mare bazin electoral, nu are pe cine scoate in fata si totusi castiga detasat.
                  Last edited by Seba; 11 January 2017, 13:00.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Populatia aia e formata din razgandaci. Cum nu le mai da ce le-a promis, uita repede de ce l-au votat, ba-l si injura de neamuri.
                    Ne dezicem repede, ca popor, de orice am sustinut.

                    Comment


                    • mr.K stai linistit...si daca le dai...si dupa 30 secunde vine unul si le da si el...rapid isi schimba "orientarea". Suntem un popor de curve docile...si nu foarte inteligente

                      @Seba mdea...si aici nu este vina celor 16% ci celor 50% care nu merg la vot.

                      Comment


                      • @seba
                        @mr k
                        @bolovan
                        De la 1 febr. guvernul a luat 5 masuri
                        1. cresterea salariului minim la 1450 lei
                        2. cresterea cu 20% a salariilor din adm. locala
                        3. cresterea cu 50% a salariilor actorilor si artistilor
                        4. deducerea din imp. pe venit a abonamentelor medicale (400E pe an)
                        5. eliminarea plafonului CAS si CASS
                        As dori, daca puteti sa dati un raspuns simplu la intrebarea: sunteti de acord cu aceste masuri? DA sau NU. Nu raspunsuri de politician.
                        Mersi.
                        Last edited by IancuMIC; 11 January 2017, 13:22.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • 1. da
                          2. nu
                          3. nu
                          4. da
                          5. da

                          Cresterea haotica a salariilor a diverselor clase bugetare continua.

                          Comment


                          • aris, multumesc. Scuze, ca nu te-am mentionat; nu erai on-line.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • pai si actorii sau artistii ce au? ciuma ? generatia mall chiar nu mai stie pe unde se afla un teatru... chiar si cel mai amarat...

                              Comment


                              • 1. nu
                                pentru bugetari este bine, pt mine ca PFA imi creste impozitul pe venit plus ca ma obliga sa fac contract de munca cu ITM, din nou o crestere a cheltuielilor cu munca, deci, pt micul intreprinzator este pe total o crestere a taxelor.
                                2. nu
                                atat timp cat nu este platita performanta
                                3. nu
                                aici trebuie gasita o sursa de finantare privata sau parteneriat public/privat, vreau sa platesc prin taxe performanta nu agaricii astia care cica is actori.
                                4. nu
                                cred ca se adreseaza unei alte categorii de bugetari
                                5. nu, nu stiu ce aduce bun la buget, promit ca am sa ma informez.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google