Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am zis:

    Originally posted by Fanez View Post
    ...
    A fost incendiu la Bamboo? Precis au ars toate docomentele. ....
    Altceva nu comentez.

    Comment


    • Oamenii sunt convinși ca PSD-ul face ceva și pentru ei, da de unde. Poți sa crești salariile/pensiile, dacă apoi generezi inflație, nu se mai simte creșterea. Referitor la incediu, nu am ce sa comentez, rămâne sa se pronunțe autoritatile.

      Comment


      • Oamenii sunt convinsi ca PSD-ul face ceva si pentru ei...
        Oamenii asteapta sa vada ce va face psd-ul.

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          Pentru ca unul lupta cu infractorii, iar celallat ii elibereaza.
          Gresit, cel care zici matale ca lupta cu infractorii, de fapt lupta impotriva propriului sau popor, prin restrangerea unor libertati. Acuma eu imi dau seama ca suntem o natie ca vai de mama ei, dar asta nu inseamna ca suntem toti niste potentiali infractori si ca trebuie sa fim tratati ca atare.
          Nicio tentativa de restrangere a unor drepturi sau libertati legitime n-ar trebui sa bucure pe cineva, pentru ca nu se stie niciodata daca in viitor ea nu se va rasfrange chiar asupra acelui cineva.
          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

          Comment


          • asta nu inseamna ca suntem toti niste potentiali infractori si ca trebuie sa fim tratati ca atare.
            Gresit. Toti suntem niste infractori cu prea multe drepturi si prea putine obligatii. Drepturile sunt un lux, nu sunt pentru plebei. Drepturi constitutionale? "constitutia este un vis , departe de a fi realizat in Romania" (cantidata tehnocrata la fotoliul de ministru al justitiei).
            11:34 - Raluca Pruna a declarat ca se va baza pe o larga dezbatere, in ce priveste problemele intampinate in aplicarea noilor Coduri: "Nu spun ceva nou. Ca si jurist roman, am o asteptare ca atunci cand Codurile sunt adoptate sa dureze o perioada. Stiu si ca sistemul judiciar se loveste de lipsa de predictibilitate. Stiu ca exista multe decizii cu privire la neconstitutionlitatea unor Coduri. Aceasta procedura nu poate fi facuta altfel decat cu dezbatere. Raspunsul este da. Voi colabora cu Parlamentul. Este un lucru de la sine inteles".
            Iacata ca nu s-a prea dezbatut nicio modificare a codului penal schimbat prin OUG pe sub masa. sursa
            Dacian Ciolos a facut anuntul privind retragerea propunerii de la Justitie printr-o postare aparuta luni noapte, la ora 01:30, pe pagina sa de Facebook.
            Auileo? la 1.30 noaptea? pai cum? asa peste noapte? (sursa e aceeasi)
            Last edited by Fanez; 21 January 2017, 13:05.

            Comment


            • Originally posted by Cherubino View Post
              Gresit, cel care zici matale ca lupta cu infractorii, de fapt lupta impotriva propriului sau popor, prin restrangerea unor libertati. Acuma eu imi dau seama ca suntem o natie ca vai de mama ei, dar asta nu inseamna ca suntem toti niste potentiali infractori si ca trebuie sa fim tratati ca atare.
              ...
              De vreme ce aplaudam un guvern coordonat de un condamnat definitiv, eu spun ca suntem un popor de potentiali infractori, care idolatrizam infractorii, ii votam.
              Legea martiala ar fi un lucru bun pentru tara asta, dar sa se aplice minim 5 ani.
              Last edited by mr.K; 21 January 2017, 15:47.

              Comment


              • Nu e adevarat. Avem ca presedinte un om impecabil, imaculat, cum poti sa zici ca votam infractori?
                Last edited by Fanez; 21 January 2017, 15:49.

                Comment


                • Oricat ai vrea, ala nu e condamnat definitv, precum presedintele camerei deputatilor.

                  Comment


                  • Nici macar n-are vreun dosar. Nici n-a avut vreodata. Nici n-o sa aiba.

                    Comment


                    • Pe cand idolul tau are deja 2. Daca i-ar deschide dosar pentru tot ce a facut, ar avea fo' 200.

                      Bamboo era din cartoane, de s-a daramat.

                      In Tutcia se joaca pe mize mari.

                      Parlamentul Turciei a aprobat reforma Constitutiei, care-i permite lui Erdogan sa ramana la putere pana in 2029
                      Last edited by mr.K; 21 January 2017, 16:38. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Pe cand idolul tau are deja 2....
                        Iohannis are 2 dosare? Nu te cred.
                        As vrea sa vad daca si al nostru e in stare sa faca la fel ca Erdogan
                        Acest proiect prevede transferul puterii executive de la premier la presedinte...
                        N-ar fi bine si pentru noi asa?
                        Nu s-ar mai zice "vreau guvernul meu", s-ar zice "eu sunt guvernul".
                        Last edited by Fanez; 21 January 2017, 17:00.

                        Comment


                        • Citat:
                          Original a fost postat de mr.K Vezi Post
                          Pe cand idolul tau are deja 2....
                          Iohannis are 2 dosare? Nu te cred.
                          Nu stiam ca Ioha e idolul tau, eu vorbeam de pesedist.

                          As vrea sa vad daca si al nostru e in stare sa faca la fel ca Erdogan
                          Ar putea, daca aresteaza cateva sute de parlamentari pesedisti. Sunt sigur ca are cu ce le deschide la fiecare cate 2-3 dosare, la cate faradelegi au facut pesedistii.
                          Vreo 30 dintre cei din parlament au deja dosare, trebuie doar finalizate si eliminate pedepsele cu suspendare.
                          Last edited by mr.K; 21 January 2017, 17:03.

                          Comment


                          • Un singur idol am in viata: Iohannis Klaus Werner. Stima si mandria. Singurul exemplu demn de urmat.
                            Traiasca! Traiasca! Traiasca!
                            Uraaaa! Uraaaa! Uraaaa!

                            Comment


                            • Nu stiu de ce am unele indoieli in a te crede.
                              Ti-a dat si tie vreo casa, ca sa-l sustii?

                              Comment


                              • Ar putea, daca aresteaza cateva sute de parlamentari pesedisti
                                Sa-i aresteze. Il ajuta Neprihanita Codruta, cel mai devotat om al luptei impotriva coruptilor ordinari si penali.
                                La puscarie cu mafia pesedeului. Jos coruptii! Coruptia ucide! La puscarie!
                                Ti-a dat si tie vreo casa, ca sa-l sustii?
                                Asta ar insemna dare de mita deci coruptie. Primire de foloase necuvenite? Nici vorba.
                                Am auzit pe cineva spunand: "Din '90 trebuia sa fie Iohannis presedinte!" - asta avea dreptate. Si eu sunt de aceeasi parere.
                                Last edited by Fanez; 21 January 2017, 17:12.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google