Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Fanez View Post
    Arise, te uiti in gura lu' Chirila? Ce s-a intamplat cu Adamescu inainte sa ajunga la clinica aia privata?
    A fost condamnat la 4 ani si 4 luni de inchisoare pentru ca a dat mita unor judecatori?
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Eu cred ca lui Dragnea i-a pasat parecum de Adamescu. Era de-al lui, tot un infractor.


      CSM a dat aviz negativ ciornelor pesediste prezentate ca proiecte de OUG pentru albirea infractorilor.

      Guvernul asta cred ca e unul de sacrificiu, va da OUG-urile alea cu orice risc, apoi va fi remaniat. Important e sa scape bossu' infractor.
      Last edited by mr.K; 26 January 2017, 12:40.

      Comment


      • Originally posted by vitriol View Post
        A fost condamnat la 4 ani si 4 luni de inchisoare pentru ca a dat mita unor judecatori?
        Condamnat la 4 ani de puscarie, nu de chinuri pana la moarte.

        Comment


        • Condamnat la 4 ani de puscarie, nu de chinuri pana la moarte.
          Murea si in libertate, oricum.

          De cetatenii corecti, nu infractori, care mor prin spitale, nu iti pasa?

          Eu zic asa: astia cu sanatatea in pioneze, sa se abtina naibii de la infractiuni, ca sa stea sa se trateze in libertate.

          Comment


          • Fanez corect...faptul ca a murit in puscarie...treaba lui...ce ne pasa noua? Simplu: nu a fost obligat sa intre in puscarie...el a ales asta (prin actiunea facuta de el...de mituire). Nah...si a crapat...mare branza...un loc in plus pentru infractori.
            Nu sunt deacrod nici cu aministia...nici cu prea multe investitii in puscarie...dintr-un motiv simplu: acolo te duci voluntar...nimeni nu te obliga sa comiti infractiuni...daca le comiti...cunosti consecintele...
            P.S. Nici nu-mi pare drept sa platesc din buzunarul meu, al contribuabilului puscaria...nu inteleg de ce nu le imputa lor costuriile de cercetare/judecare/incarcerare...

            Comment


            • La 3 saptamani de la primul viscol, sa mergi cu RATB e o proba de anduranta. Ce probleme recunoaste Regia si ce rute au fost suplimentate
              Bine ca l-a dat Firea afara pe ala de la RATB, uite ca s-au rezolvat problemele la cateva ore dupa viscol.


              Primele efecte ale guvernarii pesede se vad deja.
              Miracol economic la Comisia de Prognoza: In doar 2 luni, majorarea salariilor reale s-a dublat, iar PIB a sporit cu inca o crestere anuala


              Germania si Japonia incep deja sa tremure, ca le vom lua locul in G7 pana in 2020.

              Exact cum se raportau la CAP pe vremea lui Ceasca, productii de ne invidiau marii fermieri americani.
              Last edited by mr.K; 26 January 2017, 12:55.

              Comment


              • Ascultam aseara in masina, la radio, emisiunea lui Mandruta, pe Digi FM (Mandruta ala de a ramas fara permis pentru ca a "calcat putin linia continua" - conform spuselor domniei sale, in traducere, a depasit exact in locul unde Huidu a omorat dăcât 3 oameni procedand exact la fel), unde sunau doar cei care au trecut prin parnaie si se plangeau ca n-au cazare de 5 stele.
                Culmea, toti erau de acord cu gratierea. Te-ai fi asteptat?!

                Tocmai faptul ca e rau in inchisoare ar trebui sa te puna putin pe ganduri inainte de a comite infractiuni.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • 520 dintre cei 1300 de detinuti din Penitenciarul Iasi ar beneficia de gratiere. Intre ei sunt si cativa indivizi extrem de periculosi, care fie au peste 60 de ani, fie au copii mici.

                  Pai cum sa fiu eu de acord cu asa ceva?
                  Oricine nu are ceva de castigat de pe urma gratierii, nu poate fi de acord cu aceasta.

                  Comment


                  • vitriol asta inseamna sa schimbi insusi esenta romaneasca: noi avem dreptul, nu, pardon, obligatia morala sa comitem infractiuni ca sa fim apreciati in societate. Iar cine ne impiedica...nu ne impiedica pentru ca nu-i corect, nu-i civilizat etc...ci pentru ca ne calca in picioare dereptul de a fura, mitui, spagui etc. Nu suntem suficient de inteligenti (pardon...suntem prea inteligenti...) ca sa respectam niste reguli de bun simt si convietuire. Nu suntem deasprua regulilior...noi...vecinii nu...

                    mr.K a fost zilele trecute un articol...din DE...in care tot asa au gratiat in masa...din aia vo 3 au recidivat cu omor.

                    Comment


                    • Eu unul aș plăti , ce mai contează 4 euro ? Ba mai mult, aș plăti și mai mult doar ca să țină infractorii în pușcării. E ca la cartelă, extraopțiune de 4 euro,încarc 4 euro îi mai ține un an. Aș trece chiar la o opțiune cu beneficii mai multe ( ani mai mulți și mai grei de pușcărie ) )

                      Comment


                      • Pai spunele si telespectatorilor de la Antena 3 si RTV, ca este posibil sa arunce cu cele cade in mana dupa tine. )

                        Comment


                        • dacia1981 eu as da si un spor de 10 ani pentru demnitari/reprezentanti ai statului/bugeari cu functii ce implica responsabilitati mari etc.
                          Si daca nu se plateste ziua de cazare...pentru fiecare zi de cazare sa primeasca inca o zi in plus...

                          Comment


                          • Și nu sunt total împotriva grațierii, aceasta ar fi bună DOAR în momentul când o să avem și noi muritorii de rând același nivel de trai ca în Germania că tot făcea cineva comparații pe aici.

                            Comment


                            • eu as da si un spor de 10 ani pentru demnitari/reprezentanti ai statului/bugeari cu functii ce implica responsabilitati mari etc.
                              De acord.
                              Doar ca tocmai astia beneficiaza de suspendarea pedepsei, ordonante de gratiere, doar nu lupta degeaba pentru partid.

                              Comment


                              • Originally posted by dacia1981 View Post
                                ...încarc 4 euro îi mai ine un an. ...
                                In italia trebuia sa le dai 8 euro/zi/persoana in afara de banii cheltuiti cu cazarea si masa. Ia sa dea fiecare dintre astia ca tine, cu dare de mana in cazuri d-astea cate 4 euro/zi. De unde ati scos voi 4 euro astia nu stiu. Sa platiti numai voi astia care va doriti ca unii sa stea la puscarie indiferent daca au fost inchisi pe drept sau pe nedrept. Hai sa vedem cati sunt de acord sa plateasca si sa se imparta suma. 4 euro/zi ar putea fi insuficienti.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google