Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai atunci sa nu-i mai bagam la puscarie, zic.
    - Ce ai facut?
    - Am furat 15 masini...
    - Mars, dreacu, acasa, ca n-o sa plateasca populatia pentru tine 5 ani.

    - Ce ai facut?
    - Am omorat un om
    - Ah... du-te intai pe la biserica, ca tot o sa fie gata catedrala mantuirii neamului, apoi du-te acasa si stai 3 zile la colt, in genunchi, pe coji de nuci. Hai! Sa nu te mai vad pe aici!
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Originally posted by vitriol View Post
      - Ce ai facut?
      - Am furat 15 masini...
      - Ia doi ani cu suspendare!
      - Ce-ai furat?
      - Un salam.
      - Ia 3 ani cu executare! Ca plateste mr.k, bolovan si dacia 1981 pentru tine. Sa te inveti minte, sa nu mai furi salam. Macar daca furai si tu o casa, 1 milion de euro, te lasam liber. Asa, furi un salam? Esti chiar prost. Ne faci de ras.
      Last edited by Fanez; 26 January 2017, 14:09.

      Comment


      • În Italia se câștigă mult mai mult....nu compara mere cu pere. Eu sunt bugetar așa că văd și eu cum se risipește (fură) banul public. Îți dau un exemplu , de ce statul cumpără o foaie goală A4 la un preț de câteva ori mai mult decât în orice librărie ? De ce km de autostradă costă mai mult decât în alte țări deși forța de muncă e cea mai ieftină ?
        Răspunsul e unul singur, că se fură și atâta timp cât sunt furat sunt împotriva a orice eliberează infractori, grațieri etc.
        .......
        Iată și întrebarea potrivită pentru referendum în opinia mea
        Sunteți de acord să plătiți 10 euro (nu zic 5) ca să ținem hoții în pușcării ?

        Comment


        • Originally posted by dacia1981 View Post
          Iat i întrebarea potrivit pentru referendum în opinia mea
          Suntei de acord s pltii 10 euro (nu zic 5) ca s inem hoii în pucrii ?
          Sunteti de acord sa platiti 10 euro [b]pe zi [/] ca sa tii la puscarie....?

          Comment


          • Da, sunt de acord, ca poate dupa ce-i da cu suspendare, vine si imi fura mie masina. Sau, mai rau, vine si imi da in cap pe strada.

            Nu inteleg de ce este atat de greu de inteles ca puscariabilii trebuie sa stea inchisi... Fane, trebuie sa te duci la parnaie si nu vrei sa ne spui?
            Last edited by vitriol; 26 January 2017, 14:21.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Și încă ceva Fane, cea mai mare parte din bani pentru penitenciare se duce pe salariile angajaților și ce mai rămâne se duce pentru pușcăriași așa că nu știu de unde ai dedus că plătim o avere pentru ei.
              În altă ordine de idei un cod penal mult mai aspru ar duce la descurajarea infractorilor.
              .......
              Off topic Eu folosesc browserul edge în windows phone și îmi e cam incomod,dacă îmi ziceți și mie o aplicație gen tapatalk pentru windows phone v-aș fi recunoscător.(cei care aveți smartphone-uri cu windows)

              Comment


              • Originally posted by dacia1981 View Post
                ...de ce statul cumpr o foaie goal A4 la un pre de câteva ori mai mult decât în orice librrie ? De ce km de autostrad cost mai mult decât în alte ri dei fora de munc e cea mai ieftin ?
                Rspunsul e unul singur, c se fur ...
                Pentru ca toate contractele se acorda prin licitatie pe care o castiga numai firmele "cu dedicatie".

                Comment


                • Corect Fane și cine deține aceste firme ? Nu firme apropiate de PSD,PDL,PNL,PMP sau mai știu eu cine ? Oare nu pentru dosarele parlamentarilor e această ordonanță? Că dacă era pentru amărâtul care a furat o pâine nu o băga p-aia cu max 2 miliarde .

                  Comment


                  • Fanez nu de asta si tovarasul Dragnea a fost condamnat cu suspendare?
                    P.S. As mai interzice ca persoanele condamnate (indiferent de motiv) sa nu mai poata ocupa functii publice/guvernare etc. Nu-mi convine ca un infractor ca Liviu Dragnea sa fie in parlament. El cel mult trebuia sa fie maturator de strada (dar nici acolo nu as avea curajul sa-l las)

                    Comment


                    • Cei care pot beneficia de gratiere sunt vreo 2000. Nu gasesti 2000 de oameni care sa se ofere sa plateasca 10euro/ zi doar ca sa nu iasa aia de acolo.
                      Last edited by Fanez; 26 January 2017, 14:40.

                      Comment


                      • Dar de ce sa platim noi sa ramana asta in puscarie? Nu sunt deacrod. Ei sa plateasca ziua de cazare. Le iei casa, masina, hainele de pe ei pana platesc tot.

                        Comment


                        • Originally posted by vitriol View Post
                          Da, sunt de acord, ca poate dupa ce-i da cu suspendare, vine si imi fura mie masina)
                          N-ai inteles ce am zis. Lu' ala care fura 15 masini ii da cu suspendare, lu' ala care fura de foame ii da cu executare. Tu platesti pentru ala care executa, nu pentru ala care poate veni sa-ti fure masina si n-a fost inchis.

                          Comment


                          • Și rezolvă eliberarea celor 2000 problema din sistemul penitenciar? Tot supraaglomerate or să rămână și tare mi-e că o să plătim și amenda , în plus mai scapă și aleșii noștri de câteva dosare....

                            Comment


                            • Eu am inteles ca in italia, aia 8 euro/zi se dau detinutului pentru ca e inchis. Un fel de salariu (compensare pentru conditiile de detentie). Asadar, voi cei care vreti sa dati bani ca sa stea gigi ciordaru la parnaie, il platiti sa stea acolo. Sta un an si cand iese are 8 euro X 365 zile banii lui de buzunar.
                              Dupa ce a fost tinut pe cazare si masa tot din banii contribuabililor.

                              Comment


                              • Fanez...aici ai dreptate...lu' Mosul ala care s-a batut pentru pamantul lui' ii dai 3 ani cu executare...si lu' Dragnea care a furat nu's cat...ii dai cu suspendare...mdea...nu-i corect

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google