Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai asta am si zis. Vezi posturile mele de mai sus.
    In cazul lui dragnea, n-a primit cu suspendare ca a furat nu's cat ci ca ai primit tu un sms in care ti se zicea: "du-te la vot si exprima-ti opinia!"

    Comment


    • Originally posted by Fanez View Post
      Lu' ala care fura 15 masini ii da cu suspendare, lu' ala care fura de foame ii da cu executare.
      De unde a tu informatiile astea?
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • De la gigi ciordaru.
        Cum sa iei 3 ani cu executare pentru un furt de 5 lei, in cazul in care esti la prima abatere? Aaaa legi aspre.
        Huidu a luat cu suspendare. Pentru ce fapta?
        Aaaa legi aspre.
        Last edited by Fanez; 26 January 2017, 14:56. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Prin urmare...sa-i gratiem pe toti...si sa-i bagam in PSD (aka sa-i aducem acasa)...si Dragnea sa le fie mentor (sau idol...dupa preferinte).
          P.S. Nu, nu sunt cu PNL, ALDE, PMP etc...si aia sunt la fel de infractori ca si astia din PSD...nu vad absolut nici o deosebire...in afara de nume.

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post
            Huidu a luat cu suspendare. Pentru ce fapta?
            Pentru omor din culpa.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Fanez, ai vreun interes de susții cu atâta ardoare eliberarea infractorilor?

              Comment


              • Originally posted by bolovan View Post
                ... nu sunt cu PNL, ALDE, PMP etc...
                Pai daca erai cu alde erai cu psd
                Originally posted by vitriol View Post
                Pentru omor din culpa.
                Wow! Cu suspendare? Deci n-a furat un salam ca sa ia cu executare.

                Comment


                • Suna-l, bre, pe Gigi ala si zi-i sa-ti dea un link, ceva, cu aia care au fost condamnati pentru furtul unui salam si sunt la prima fapta. M-ai innebunit de creierii capului cu salamul tau.

                  E o diferenta foarte mare intre o fapta comisa fara intentie si una comisa cu intentie.

                  Referitor la ala de care zici ca a luat cu executare pentru ca a furat 5 lei, stiu eu caz in care un cetatean a spart fo' 20 de masini si a furat doar maruntisul din scrumiera (cat poti sa tii acolo? maxim 10-20 de lei). In presa a aparut ca cetateanul ala, saracutul de el, a luat 5 ani pentru ca a furat 10 lei. Pai bah! Cand furi cate de 10 lei de douăj' dă ori, nu prea e bine, ca se pune la socoteala si geamurile alea sparte/incuietori stricate.
                  Last edited by vitriol; 26 January 2017, 15:18.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • vitriol intelege te rog...dragnea nu a furat cu intentie...din greseala...din greseala...el nu a vrut asa...dar s-a intamplat.

                    Comment


                    • Pai normal... Lui ii trebuiau 15 lei pentru tigari, dar daca s-a nimerit sa fie mai mult, ce era sa faca?
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Originally posted by Fanez View Post
                        - Ia doi ani cu suspendare!
                        - Ce-ai furat?
                        - Un salam.
                        - Ia 3 ani cu executare! Ca plateste mr.k, bolovan si dacia 1981 pentru tine. Sa te inveti minte, sa nu mai furi salam. Macar daca furai si tu o casa, 1 milion de euro, te lasam liber. Asa, furi un salam? Esti chiar prost. Ne faci de ras.
                        Judecator: -Ce-ai furat?
                        Infractor: -Masina lui Fane, eram beat, am si proptit-o intr-un stalp, e cam avariata, dar motorul inca merge.
                        J:-Eh, iti dam un avertisment, el e mai tolerant cu infractorii.
                        I:-In cazul asta, stiti cumva ce electronice are in casa?

                        Fane, trebuie sa te duci la parnaie si nu vrei sa ne spui?
                        Eu tot l-am iscodit pe tema asta, dar degeaba.
                        Last edited by mr.K; 26 January 2017, 15:20.

                        Comment


                        • vitriol corect...nu avea nimeni sa schimbe o bacnota de 200.000 euro

                          Comment


                          • Originally posted by vitriol View Post
                            ...
                            E o diferenta foarte mare intre o fapta comisa fara intentie si una comisa cu intentie.
                            Mare diferenta este intre un furt si ucidere. (Nu mai stiu exact dar n-a murit doar o persoana).


                            Originally posted by bolovan View Post
                            ....dragnea nu a furat cu intentie...din greseala...din greseala...el nu a vrut asa...dar s-a intamplat.
                            Dragnea n-a fost condamat pentru furt.

                            Comment


                            • Originally posted by Fanez View Post
                              Dragnea n-a fost condamat pentru furt.
                              Mai ai putintica rabdare.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                Cei care pot beneficia de gratiere sunt vreo 2000. Nu gasesti 2000 de oameni care sa se ofere sa plateasca 10euro/ zi doar ca sa nu iasa aia de acolo.
                                NUmai in penitenciarul din Iasi sunt 520.
                                Cred ca-s mult mai multi de 2000 la nivel de tara, dar cifra e secreta, ca sa nu se panicheze populatia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google