Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Cherubino View Post
    ...Parc mi-a lua i eu un Logan de-sta...
    E teapa. Astea cu cablu portocaliu au doar 179 de km autonomie. Mai trebuie sa fii atent cand bagi stecherul in priza, sa-l bagi cu cracu stang in gaura stanga ca daca-l bagi invers autonomia se reduce la 162,17 km. Avantajul este ca daca stai cu motorul la relanti ti se invarte contoarul invers si mai recuperezi din autonomia pierduta.

    Comment


    • Toate cele trei modificări vor produce un efect mai mare decât al unei amnistii: amnistia înseamnă că fapta ar continua să existe în Codul Penal, dar infractorul este iertat. Acum se produce o dezincriminare.

      Comment


      • ...efectele lor devastatoare pentru lupta anticorupie
        am incheiat citatul.

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          E teapa. Astea cu cablu portocaliu au doar 179 de km autonomie. Mai trebuie sa fii atent cand bagi stecherul in priza, sa-l bagi cu cracu stang in gaura stanga ca daca-l bagi invers autonomia se reduce la 162,17 km. Avantajul este ca daca stai cu motorul la relanti ti se invarte contoarul invers si mai recuperezi din autonomia pierduta.
          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

          Comment


          • asta o fi din cauza ca n-au pliat oglinzile ?!!

            https://www.4 tuning.ro/filme-masini/view/Oo7B-g9Pp7j?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_351638

            Comment


            • Poate ne faci o „traducere”, că nu merge link-ul.
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • daca scoti pauzele dintre 4 si tuning (in doua locuri) merge.
                e un filmulet cu o parcare de masini cu oglinzile rupte zilele trecute.

                Comment


                • Romanul tot roman, sa incerce el sa eludeze legea ) http://ziarulonline.com/modificarea-...de-autoritati/

                  Comment


                  • si sa arunce pisica moarta in curtea altuia : " Sa vina tineretul sa faca treaba asta ca ei fac mai multe accidente."
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • Sa vezi scandal cand vor afla ca au stat degeaba acum si ca trebuie sa vina si la anul daca se da legea asta

                      Comment


                      • legea nu poate functiona retroactiv. nu cred ca ii mai pot chema, daca au permise valabile dupa legea de acum.
                        altfel, soferii ii pot oricand sa-i dea in judecata si sa castige, ori aici, ori la cedo.

                        Comment


                        • Originally posted by Seba View Post
                          pe mine nu m-ai nimerit, nu ma mai intereseaza ce fabrica dacia. a avut grija ca prin oferta vasta de dotari si motorizari sa ma scoata de pe lista lor de clienti mai bine fac politica...ca doar la asta ne pricepem, politica, femei, masini si fotbal.
                          rasu-plansu: la fotbal stim ce rezultate avem, la femei stim cum stam cu divorturile, violurile, bataile conjugale, la masini daca nu avem ce lega cu sarma, ni s-au cam terminat optiunile...tare mi-e ca nici la politica nu ne pricepem mai bine

                          le: ai dreptate, nu merita politica, e mizerabila. mai ales cand se sustin interese marunte de grup in detrimentul oricarei urme de cinste. am ajuns sa ne f...ta grija de ultimii 3000 de puscariasi, cand in spitale mor oameni cu zile, in scoli e dezastru, drumurile cam ca-n Burkina faso si industrie cam ca-n Bangladesh. si nici in ceasul al 12-lea, nu astea ne sunt prioritatile, nu putem dormi ca nu reusim sa ascundem elefantu'n cires
                          de noi toti, 19 milioane, ni se rupe, atata timp cat ii pica fiecaruia ceva acolo, o firimitura de la masa boierului. cu o mentalitate de sluga ieftina, n-o sa fim nici o data altceva decat o sluga ieftina. scoala e pentru prosti, aia cu scoala nu ajung ministrii si presedinti de partid sau mari goange prin parlament. si eu zic tot asa la toti cu care schimb o vorba sau care mai intreaba una-alta, nu cititi (mai ales carti scrise de straini, ca aia au toti ceva cu noi) ca se fac dracu sinapse si doare dovleacu cand schimba neuronii electroni intre ei, luati de bun doar ce vi se serveste la orice post de radio, telviziune sau site de pe internet. nu ganditi, ca nu mai puteti respira pe urma. nu ascultati alta muzica in afara de salam, guta, Fernando din caransebes, vali de la strehaia, etc. sa nu cumva sa ascultati macar o data-n viata un minut de doors, queen, pink Floyd, sau bach, enescu, Beethoven. astia ar trebui interzisi. eu asa-mi educ si fetele. ba le mai zic si sa ciordeasca sau sa dea in cap la oameni cand or sa mai creasca. singura temere ce-o mai am vis-a-vis de viitorul maret ce ne asteapta e ca nu cumva sa devina dracului obligatorie hotia inainte sa implineasca macar 14 ani, nu de alta, dar sa aibe buletin.
                          Ai un like!
                          Ti-am copiat motto....("Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.") il fac afis si am sa-l lipesc undeva sa, vada tot poporu.....
                          In loc sa-i scoata la munca cu lopata sa faca drumuri (puscariasii, astia marunti, cu evaziune, uz de fals..), stau bine mersi, unitatea militara din Piatra-Neamt este "goala pusca", detinutii care pot fi "educati" fara paza numeroasa, ar putea sa fie cazati acolo cu un blid de linte (poate sa fie din partea mea si caviar pa paine) si sa faca macar un drum comunal pe an.

                          Tara este plina de puscarii....si noi nu le vedem.....

                          Mai dam si la niste ...."tipi", imbracati in camuflaj pt desert, sa o pazeasca...stiu ca sunt in refacere, si-au facut datoria, dar sa bage niste gloante pa teava la detinuti...
                          Last edited by Oti; 28 January 2017, 18:23. Reason: Automerged Doublepost
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Originally posted by B997NDL View Post
                            legea nu poate functiona retroactiv. nu cred ca ii mai pot chema, daca au permise valabile dupa legea de acum.
                            altfel, soferii ii pot oricand sa-i dea in judecata si sa castige, ori aici, ori la cedo.
                            Nu stiu cum e legea dar daca in lege zice: " persoanele cu varsta de sunt obligate la control anual" n-au ce sa reclame. Ies in strada ca ii trimite la control medical anual?

                            Comment


                            • legea obliga la vizita medicala pentru reinoirea permisului, dar daca ai permisul valid 10 ani, cum sa te oblige ?
                              nu treci vizita, nu iei permisul, dar il ai deja valabil si nu ti-l pot lua fiindca a fost eliberat in baza unei legi in vigoare, nu pe vorbe.

                              Comment


                              • Un barbat de 53 de ani, eliberat din penitenciar saptamana trecuta, a fost prins, sambata, in flagrant, de politistii de la Transporturi, imediat dupa ce a sustras un telefon mobil, intr-un autobuz din Bucuresti, anunta Politia Capitalei, citata de News.ro.
                                Un barbat de 53 de ani, eliberat din penitenciar saptamana trecuta, a fost prins, sambata, in flagrant, de politistii de la Transporturi, imediat dupa ce a sustras un telefon mobil, intr-un autobuz din Bucuresti, anunta Politia Capitalei, citata de News.ro.


                                Sa-i gratiem si pe restul, ca mai sunt telefoane, televizoare, masini de furat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google