Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • problema se pune altfel. au promis ceva in campanie. eu nu am auzit de amnistie nimic in campanie. au fost alesi ca sa faca ce au promis ! nesimtitii nici macar nu au buget pe 2017 si deja isi fac planuri cum sa-l capuseze , cum sa fure cat mai legal !
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • @bolovan, ii imbarcam pe toti intr-un avion si ii trimitem la Kremlin, sa aiba grija apoi tatucul de ei.

      Comment


      • Originally posted by Costi-bc View Post
        ... eu nu am auzit de amnistie nimic in campanie.
        Dar cand ai auzit? Si unde?
        au fost alesi ca sa faca ce au promis!
        si nu fac? Nu au inceput sa faca din prima zi? Ca s-au intarziat anumite chestii, cum ar fi formarea guvernului si aprobarea bugetului, cu tot ce a implicat asta, vezi cine e de vina.
        Last edited by Fanez; 1 February 2017, 23:41.

        Comment


        • Nu vezi ca nu le mai pasa de buget, ieri trebuiau sa-l depuna la parlament. Au amanat pentru azi dimineata si nu a mai dat nimeni pe acolo.
          Chiar esti orbit de ura, Fanica, trezireeaaaaaaa.

          Comment


          • aris86 de ce la kremlin? Si nu in botzuana? Sa primeasca acolo spaga....cat se poate de multa.

            Comment


            • Originally posted by aris86 View Post
              Nu vezi ca nu le mai pasa de buget, ieri trebuiau sa-l depuna la parlament....
              Vinerea trecuta trebuia sa fie aprobat.
              Chiar esti orbit de ura...
              ura nu vad decat la astia care vor sa dea jos guvernul, la protestatari si la cei care vor sa bage la puscarie pe toata lumea. Aaaa... si la tine, bineinteles.

              Comment


              • Sincer...eu sunt orbit de mult de ura...uras nesimtitii, ipocritii si infractorii din parlament (si aici in includ si pe infractorul sef: Tovarasul Liviu Dragnea)

                Comment


                • Faptul ca am avut dreptate ca PSD este un gunoi de partid si plin de hoti, asta nu inseamna ca ii urasc. Din nefericire, s-a intamplat ceea ce am prevazut din 11 decembrie, când romanii orbiti, au votat in cunostiinta/necunostiinta de cauza trandafirii, ca atata stiu daca ii intrebi cine este psd-ul?

                  Rusine PSD-ului ca ati implicat huliganii echipei dinamo, ca sa sparga un protest pasnic in Piata Victoriei, patronul fiind fratele primarului sector 3, Robert Negoita (PSD).
                  Last edited by aris86; 2 February 2017, 00:11. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by Fanez View Post
                    Principalul repros care li se face este ca "au dat ordonanta peste noapte". Adica unii au voie, la astia e nenorocire.
                    Asta ai inteles tu. Sau asta iti place sa intelegi. puteau s-o dea si-n miezul zilei, ce au scris in ea e problema, nu ora la care s-a dat. nu mai fa pe prostu', ca nu-ti sta bine, ai o varsta de la aia de 87 de nai n-am pretentii, aia vor pe buna dreptate 5 lei la pensie, de la astia ca tine am pretentii.

                    punct minus pentru "pseudo-opozitie": trebuiau s astea dracului acasa, in banca lor, nu sa deturneze demonstratiile. pun pariu ca asa cum aia striga nu abuzului, nu favorizarii, jos guvernul, la fel de bine nu-s de accord nici cu gasca lu base, gorghiu si alte maimute profitoare, dar de alta culoare decat rosu communist.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Huliganii de la Dinamo
                      @Seba, eu cred ca Fanez rade de noi, nu pot sa cred ca un om de varsta dansului poate sa fie atat de naiv.........
                      PSD-ul a adus huligani ca sa sparga mareea de oameni.

                      Fanez a ramas singur pe baricade pe aici, nu il mai sustine nimeni )
                      Attached Files

                      Comment


                      • Am trait sa o vad si pe asta )

                        Antena 3 a luat apararea manifestantilor anti-guvernamentali si a inceput sa priveasca guvernul cu un ochi critic Usoara schimbare de ton la Antena 3 in aceasta seara, odata protestul urias din Bucuresti si dupa ce guvernul a abandonat ordonanta de urgenta care ar fi adus gratierea pentru o jumatate din pedeapsa lui Dan Voiculescu. Antena 3 a renuntat la orice discutie despre finantarea societatii civile de catre Soros si a respins orice scenariu privind violente provocate de protestatari.

                        Mai mult: moderatorul Radu Tudor a luat apararea protestatarilor si a respins categoric ideea ca ei ar fi aruncat petarde in jandarmi. Radu Tudor a spus ca protestatarii sunt pasnici si e evident ca ei nu au venit cu petarde la ei. "Acesti agitatori au distrus pur si simplu spiritul mitingului pasnic de pana acum", a mai spus Radu Tudor.

                        Si mesajele de pe burtiere au fost pro-manifestanti. Una dintre ele avea mesajul "Sunt numerosi agitatori langa cladirea guvernului".


                        Politicieni inconstienti arunca Romania in aer

                        Si atitudinea fata de guvern si majoritatea PSD-ALDE a devenit mult mai neutra fata de perioada anterioara. Iata cateva dintre mesajele de pe burtiere: "Politicieni inconstienti arunca Romania in aer", "Nu exista dialog intre puterile statului" si "Romania blocata de Ordonanta 13".

                        De notat ca dintre cei moderatorii prezenti in studio, Radu Tudor si Adrian Ursu au fost cei mai echilibrati, in timp ce Mugur Ciuvica a continua pe linia criticii dure la adresa manifestantilor si a lui Iohannis.

                        In emisiune a fost invitat si un lider al unui ONG al tinerilor, sustinator fervent la mitingurile antiguvernamentale. "Vocea protestatarior trebuie ascultata chiar daca numarul lor reprezinta 3% din alegatorii PSD-ALDE", au spus moderatorii.

                        RTV, televiziunea lui Ghita, a continuat insa sa acopere protestele in aceeasi nota ca pana acum: organizate de Soros sau SRI, plina de violenta. S-a remarcat prin virulenta generalul (r) Pavel Abraham, care a cerut in repetate randuri interventia autoritatilor.
                        Usoara schimbare de ton la Antena 3 in aceasta seara, odata protestul urias din Bucuresti si dupa ce guvernul a abandonat ordonanta de urgenta care ar fi adus gratierea pentru o jumatate din pedeapsa lui Dan Voiculescu. Antena 3 a renuntat la orice discutie despre finantarea societatii civile de catre Soros si a respins orice scenariu privind violente provocate de protestatari. RTV, televiziunea lui Ghita, a continuat insa sa acopere protestele in aceeasi nota ca pana acum: organizate de Soros sau SRI, plina de violenta.
                        Pai daca Dragnea s-a calicit si a dat OUG doar pentru el, ce sa-i faci. Cand a vazut Voiculescu ca PSD l-a lasat balta cu gratierea si a bagat-o prin Parlament, a trecut de partea poporului. Nu prea inteleg, parca urgenta cea mare ca sa evitam amenda CEDO era golirea puscariilor. Acuma vad ca prioritatea maxima era de fapt dezincriminarea abuzului in serviciu iar gratierea poate sa mai astepte. Ce teapa si-au luat astia de la Antena 3. Fantastic. Nu poti face o afacere cinstita cu borfasii astia.
                        Dan Tapalaga
                        Last edited by aris86; 2 February 2017, 01:04. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Originally posted by Seba View Post
                          ...ce au scris in ea e problema....
                          Singurul post de televiziune unde a venit cineva si a citit si explicat ce scrie in ea a fost antena3. Cine nu se uita la antena3 de unde sa stie ce scrie in ea? Ia de buna ce zice propaganda.
                          Opozitia ce a facut? A profitat de greseala psd-ului si ne multumirea unora ca n-au fost corect informati si a incercat sa rastoarne guvernul.
                          Treaba este ca psd-ul e varza la comunicare (bine, 95% din mass-media apartine propagandei).

                          Comment


                          • 'Nu poti face o afacere cinstita cu borfasii astia.' - bine spus.

                            Originally posted by Fanez View Post
                            A profitat de greseala psd-ului si ne multumirea unora...
                            ajungem undeva ! deci a gresit partidul conducator in frunte cu
                            dragnea si cu iliescu ?
                            Last edited by Costi-bc; 2 February 2017, 01:17. Reason: Automerged Doublepost
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • ...moderatorul Radu Tudor a luat apararea protestatarilor si a respins categoric ideea ca ei ar fi aruncat petarde in jandarmi. Radu Tudor a spus ca protestatarii sunt pasnici si e evident ca ei nu au venit cu petarde la ei. "Acesti agitatori au distrus pur si simplu spiritul mitingului pasnic de pana acum", a mai spus Radu Tudor.
                              A fost vreodata antena3 impotriva manifestantilor, sau au presupus astia care sunt antiantena3 si care nu se uita, habar n-au ce se discuta pe postul ala? Sau poate le-a zis cineva...

                              Originally posted by Costi-bc View Post
                              ...
                              ajungem undeva ! deci a gresit partidul...?
                              Am zis eu vreodata ca n-a gresit? Din contra, am mai zis ca a gresit.
                              Last edited by Fanez; 2 February 2017, 01:28. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • (EXCLUSIV RFI) Fost ministru PSD: Ordonanțele au fost date pentru a-l salva pe Liviu Dragnea

                                Apar primele reacții critice din interiorul PSD la adresa ordonanțelor din Justiție. Aurelia Cristea, fost deputat PSD şi ministru pentru Dialog Social, inițiatoare a legii anti-fumat, a demisionat, miercuri, din partid. Într-un interviu acordat RFI, Aurelia Cristea face acuzații extrem de grave la adresa partidului aflat la guvernare și în special la adresa conducerii PSD. ”Ordonanțele au fost date pentru a-l salva pe Liviu Dragnea de problemele sale cu Justiția, dar și pe alți parlamentari care au comis abuzuri în serviciu”, declară fostul deputat și ministru PSD Aurelia Cristea.

                                Aurelia Cristea: Nu mai pot să mă trezesc dimineața cu gândul că fac parte dintr-un partid care are în frunte o gașcă de infractori.

                                Reporter: Sunt cuvinte dure pe care le adresați unora dintre foștii dvs colegi. Din ce cunoașteți dvs, ca membru PSD în ultimii 20 de ani, de ce au fost date aceste ordonanțe atât de controversate?

                                Aurelia Cristea: Ca să îi salveze pe câțiva dintre actualii lideri PSD, dar nu îi salvează doar pe ei. Îi salvează pe toți cei care au exercitat demnități publice și au comis abuzuri în serviciu. E de fapt o rețea transpartinică pentru că vor fi și de la PNL, și de la PDL, din toate partidele. Scopul a fost clar de a-l salva pe Liviu Dragnea. El avea nevoie de asta, obligatoriu.

                                R: S-a vorbit în mod deschis (în interiorul PSD) că aceste ordonanțe sunt pentru a-l salva, așa cum spuneți, pe Liviu Dragnea?

                                A.C: Nu s-a vorbit concret pentru a-l salva în mod direct pe Liviu Dragnea. Însă discuțiile pentru modificări la Codul penal, despre dezincriminarea abuzului în serviciu și încercarea de a fi dezincriminat au mai fost și în decembrie 2013, în marțea neagră. De atunci, în continuu au fost discuții pentru modificări la Codul penal. Cel care le-a blocat a fost Valeriu Zgonea, fostul președinte al Camerei Deputaților.

                                R: A fost vreo reacție în urma demisiei dvs din partea colegilor sau a conducerii partidului?

                                A.C: Colegi, care mă sună, care sunt și ei confuzi pentru că tot cei care ne-am educat copiii și am crescut respectând legea nu putem accepta ceea ce s-a întâmplat aseară. Pentru că, dacă s-a întâmplat aseară acest lucru (n.r. ordonanțele de modificare a Codului penal), oricând ne putem aștepta la orice. Oricând! Și asta v-o spune cineva care a lucrat cu ei și a văzut lipsa de respect față de lege și față de orice principiu, regulă sau cetățean. (...) Ei au făcut la ceas de noapte ceea ce sunt obișnuiți: o hoție, ca să poată fura mai departe.

                                R: Considerați că s-a schimbat ceva în PSD din momentul în care Liviu Dragnea a acces la conducerea partidului?

                                A.C: Da, dictatura. E o dictatură pe care eu nu am văzut-o în PSD în ultimii 20 de ani. Și am trăit și în perioada Adrian Năstase...

                                R: Cum ati caracteriza PSD-ul de azi? Pare un partid foarte etanș, nu iau cuvântul decât câteva persoane, pare foarte bine ”coordonat”. Care e starea din PSD în acest moment?

                                A.C: Oricine va îndrăzni să ia cuvântul sau să exprime o altă opinie va fi dat afară imediat. Mai mult, au avut o asemenea procedură în ceea ce privește alegerea parlamentarilor astfel încât aceștia să fie toți trecuți prin pixul domnului Liviu Dragnea astfel încât niciunul să nu îndrăznească să spună ceva.

                                Conţinutul pe care încercaţi să-l accesaţi nu există sau nu mai este disponibil.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google