Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bolovan View Post
    Cazul Tundrea
    Ah...tu te referai la parlamentari/senatori/mari boieri? AAa...corect..n-am auzit...

    Deci, repet intrebarea:
    Da-mi un exemplu in care sa-mi explici cum ai putea sa ai de-a face cu bratul lung al legii, desi nu ai incalcat nicio norma morala si legala.
    Cel mai recent caz: Ludovic Orban. Sentinta nu e definitiva.
    Vezi si dosarele trimise de judecatori inapoi la DNA.

    Comment


    • Asa. Ce a facut Ludivic? Si-a vazut de treaba lui si a venit DNA-ul peste el?

      M-am lamurit. Merci.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Originally posted by IancuMIC View Post
        ...
        Manifestatia trebuie sa ramana doar a cetatenilor...
        Corect. Tu ca politician n-ai ce cauta sa intarati spiritele si sa pui paie pe foc, nici daca ai fi presedintele tarii.

        De ce nu s-a facut o petitie sa fie anulate oug vietii? Semnata de 500.000 de oameni rezolva cazul.
        Last edited by Fanez; 4 February 2017, 19:48. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Fanez s-a facut. Dar nu este suficient pentru boierul Liviu Dragnea.
          Ludovic Orban? Tipul ala cinstit ca si dragnea? In care toate dosarle sunt facaturi? Ca si tov Dragnea?
          Fanez cu tata...sa fim seriosi.

          Comment


          • Mai bine dati exemplu de un politician, director institutie, sef de asociatie propietari, fara pata, care nu a pus mana pe 10 lei din gramada de bani "de sub fund".
            Petitie.....dureaza 10 ani pana este luata in considerare.....se marita fata, pana atunci.
            Last edited by Oti; 4 February 2017, 20:05.
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • Originally posted by vitriol View Post
              Bai prietene, n-o mai da pe dupa visini. Daca n-ai fi comis ...
              Pai modul in care ajungi in instanta unde se dovedeste ca "faptele nu exista" cum e? Conform ordonantei nu se mai ajunge la situatii d'astea. Tot pe banii nostri.

              Comment


              • Originally posted by aris86 View Post
                Întrebare:
                În ultima luna, la tara temperaturile minime au ajuns la -20 grade. Tata a avut în cămară depozitate 3 sticle de apa și anume: 2 sticle apa plata (izvorul minunilor și bucovina) și una minerala (borsec). In ciuda temperaturilor foarte scăzute, apa din sticla izvorul minunilor nu a prins nici măcar o pozghita de gheata, în schimb cele 2 sticle au fost bocnă. Astăzi fiind mai cald afara, aproximativ 5 grade, am făcut o poza la cele 3 sticle. Apa din sticla de bucovina este încă înghețată, cea din borsec mai are o bucata de gheata, pe când cea din izvorul minunilor este lichida. Ce ar putea conține apa (izvorul minunilor) îmbuteliată de european drinks?
                "antigel" sau "alcool" in cantit suficiente...
                cred ca mai degraba este vorba de concetratia de saruri minerale, duritatea apei, nu cred ca este apa minerala naturala.....sta unu cu un "sac de ciment" si toarna in bazin.....
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Mamaaaaa, da' cat ati scris si cat am eu de citit de dimineata pana acum.

                  Dau eu un caz in care persoanele vinovate vor fi gratiate daca se aplica OUG.
                  Un caz mediatizat destul, in care un om corect era sa fie terminat, Traian Berbeceanu.
                  INSCENAREA DEMASCATA LA ICCJ – Inalta Curte l-a condamnat pe fostul sef al DIICOT Alba, Ioan Muresan, la 7 ani inchisoare cu executare, dupa ce i-a fabricat dosar comisarului Traian Berbeceanu. Procurorul Nicolaie Cean a primit 2 ani cu executare, iar politistul Alin Muntean 4 ani cu executare. Sentinta a fost dispusa in dosarul deschis de DNA dupa ce DIICOT l-a trimis in judecata pe Berbeceanu. Cauzele au fost reunite de ICCJ. Tinut o luna in arest, Berbeceanu a fost achitat (Minuta) INSCENAREA DEMASCATA LA ICCJ – Inalta Curte l-a condamnat pe fostul sef al DIICOT Alba, Ioan Muresan, la 7 ani inchisoare cu executare, dupa ce i-a fabricat dosar comisarului Traian Berbeceanu. Procurorul Nicolaie Cean a primit 2 ani cu executare, iar pol



                  Fane, eu personal nu vreau sa plece pesedeul de la guvernare, pentru ca pnl e cam aceeasi cloaca de infractori.
                  Vreau sa guverneze mai cu frica in perioada urmatoare, sa-si dea seama ca nu sunt singuri pe mosia lu' ma-sa.

                  Sper ca in 4 ani sa se modifice accesul la viata politica, ca acum e ingradit tare, degeaba faci partid din 3 oameni, ca pentru a candida la alegeri ai nevoie de sute de mii de semnaturi.
                  Peste 4 ani, sa iasa la vot toti aia care n-au iesit acum si au vazut ce se poate intampla: somnul natiunii naste monstri!

                  PS.Sa mai spuna cineva ca 13 nu e cu ghinion.
                  Last edited by mr.K; 4 February 2017, 20:18.

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    Fane, eu personal nu vreau sa plece pesedeul de la guvernare...
                    Eu vreau sa plece si sa vina un guvern usr-pnl.

                    Comment


                    • Eu vreau sa plece si sa vina un guvern usr-pnl.
                      Mda, ca orice pesedist frustrat.
                      Ceva de genul, sa vedem daca o sa va fie mai bine cu ailalalti.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        ...
                        Dau eu un caz in care persoanele vinovate vor fi gratiate daca se aplica OUG...
                        Gratierea nu se face prin OUG. Pentru gratiere este un proiect de lege in parlament.

                        Comment


                        • Informat mai esti, ca orice pesedist.




                          Decretul anti-imigranti al lui Trump a fost blocat de un judecator. Casa Alba ameninta cu o batalie in Justitie
                          De aia imi place USA.
                          Un judecator federal din Seattle a blocat temporar, vineri, decretul impotriva imigratiei al presedintelui Donald Trump vizand sapte tari musulmane, iar Casa Alba a promis imediat o replica, prefigurand astfel o infruntare cu justitia americana, relateaza AFP.
                          Last edited by mr.K; 4 February 2017, 20:54.

                          Comment


                          • Ordonanta se va abroga/retrage/anula... va disparea. Sa vedem ce alta forma va lua "jos guvernul" dupa asta. Pentru ce va mai iesi "lumea in strada", ce alte "nu vrem asta" vor aparea?
                            Daca vor sa-l "ascunda" pe Grindeanu, e clar cine conduce tara. Cum ar zice un clasic in viata: "nu astia, care cred ca ei conduc tara."

                            Comment


                            • Am fost la buticul din colt...unde evident se strang toti betivanii (de la 7AM in fiecare dimineata...la 7:05 sunt deja afumati bine de tot). Ghici ce...cam toti veneau cu niste texte vehiculate pe aici sau A3/RTV. In schimb...ce ma bucur, multi colegi de serivic (cam toti ingineri)...sunt in strada.

                              Fanez, iti spun eu cand se potolesc: cand guvernul grindeanu pica si boierul Liviu Dragnea pleaca. Si permite-mi sa cred ca nu astia sunt PSD-istii...am totusi o urma de respect fata de pertidele din parlament (assa un iz...sau mai degraba un damf)...nu-l risipi si pe ala.

                              mr.K nu sunt informati...ei doar repeta dupa boier, ce spune boierul...spun si ei. Pai daca nu stiau ca nu poate veni PNL-ul si USR-ul la putere fara alegeri? A uitat boierul sa le spuna sa repete si asta.
                              Last edited by bolovan; 4 February 2017, 21:19.

                              Comment


                              • Zice unu' pe un blog:
                                Nici nu stiti cand cineva va va ura si va zice orice la parchet dupa care veți fi la pușcărie nevinovat. La notariat iti trebuiesc2 martori la parchet un singur mâncător de *****. Aveti grija la prieteni

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google