Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fane, la parchet ca la parchet, dar la judecatorie mai trebuie si probe.
    Ne scuzi, dar texte din astea nu tin decat la oameni care se tem pentru ca au motive.

    Comment


    • Originally posted by bolovan View Post
      Am fost la buticul din colt...unde evident se strang toti betivanii (de la 7AM in fiecare dimineata...la 7:05 sunt deja afumati bine de tot).....
      Ei vin acolo sa se "repare" dupa bautura.


      Fanez, iti spun eu cand se potolesc: cand guvernul grindeanu pica si boierul Liviu Dragnea pleaca.
      Exact. OUG a fost doar "motivul", justificarea, scuza, cum vrei sa-i zici.

      Originally posted by mr.K View Post
      Fane, la parchet ca la parchet, dar la judecatorie mai trebuie si probe...
      pana la judecator poti sa stai prin "arest preventiv" dar depinde si de judecator ce probe accepta. Poti fi condamnat si nevinovat.
      Apoi vei fi privit ca "vinovat" (ca doar ai fost acuzat) de unii si altii chiar daca instanta te achita, deci viata ta e in mare parte distrusa.
      Last edited by Fanez; 4 February 2017, 21:41. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Nu nu, caderea infractorului Liviu dragnea este o consecinta a OUG-ulu. Sau tu inca esti convins ca o sa vina PNL-ul la putere? Iar te-ai uitat prea mult la A3?

        Comment


        • Pai, a cazut Dragnea?
          Ramane acolo, sa o ia de la capat, dar in alta forma.
          Daca nu se poate prin OUG, se va putea prin lege, ca in parlament tot alianta ticalosita are majoritatea.

          Comment


          • Originally posted by vitriol View Post
            Da-mi un exemplu in care sa-mi explici cum ai putea sa ai de-a face cu bratul lung al legii, desi nu ai incalcat nicio norma morala si legala.
            Profesorul Gheorghe Mencinicopschi, victimă colaterală a războiului „româno-român” Băsescu- Voiculescu.
            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

            Comment


            • Unii din strada: "nu vrem ordonanta nici asa abrogata" glumesc dar unii chiar asa gandesc.
              Daca s-a abrogat oug, de ce nu pleaca acasa sau pe undeva unde sa sarbatoreasca victoria?
              Sau nu impotriva ordonantei au manifestat? Gata, s-a anulat/abrogat, li s-a dat ce au cerut.
              N-au primit ordinul de incheiere a manifestatiei?

              Originally posted by bolovan View Post
              ...Sau tu inca esti convins ca o sa vina PNL-ul la putere?
              Nu cred ca o sa vina dar se face tot posibilul.
              Macar usr sa vina daca nu reusesc astia sa puna guvern pnl.
              Last edited by Fanez; 4 February 2017, 21:57. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Gheorghe Mencinicopschi? ALa cu Dan Voiculescu? Alta victima inocenta a justitiei corupte si abuzatoare?

                Fanez dar ce? S-a abrogat? Eu stiu doar ca urmeaza o sedinta de guvern...dar nu s-a abrogat nimic.
                Am inteles...deci mare lucru nu pricepi...cam asta-i masa PSD. N-are cum sa vina nici PNL nici USL ncii tata nici mama...decat daca sunt alegeri. Si nimenu vrea alegeri anticipate (ma rog...din manifestanti)...ei vor doar OUG-ul abrogat si dragnea la puscarie.

                Comment


                • Originally posted by Cherubino View Post
                  Profesorul Gheorghe Mencinicopschi, victimă colaterală a războiului „româno-român” Băsescu- Voiculescu.
                  Cum a fost victima? A prejudiciat statul roman.

                  Comment


                  • aris86 a fost cu boierul Voiculescu. El nu prejudiciaza.

                    Comment


                    • Originally posted by vitriol View Post
                      Ok. Un singur exemplu vreau, nu sa le enumeram pe toate.
                      Deci, repet intrebarea:
                      Da-mi un exemplu in care sa-mi explici cum ai putea sa ai de-a face cu bratul lung al legii, desi nu ai incalcat nicio norma morala si legala.
                      Originally posted by bolovan View Post
                      Ah...tu te referai la parlamentari/senatori/mari boieri? AAa...corect..n-am auzit...
                      Lia Olguta Vasilescu.

                      Comment


                      • Pai hai sa vedem...nu s-a dovedit ca este nevinovata...odar ca procurorii au fost foarte superficiali...si anumite probe nu se pot lua in considerare. Asta-i exact ca si contenstarea in instanta a amenzii pentru ca agentul constatator a trecut articolul pe randul 2 nu pe randul 1. Si dosarul a fost trimis inapoi la DNA nu declarata nevinovata. Deci este discutabil.

                        Fanez...mai sa-mi spui ca si liviu dragnea este nevinovat. Auzi...ia incearca sa-mi arati unul din tabara adversa...pun pariu ca nu o sa poti...ca abuzuriile se fac doar impotriva celor din PSD...
                        SI daca tot este vorba de PSD...sa incercam sa ne aducem aminte de panaitescu...ce a facut PSD-ul acolo..
                        Last edited by bolovan; 4 February 2017, 22:20. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Originally posted by bolovan View Post
                          Pai hai sa vedem...nu s-a dovedit ca este nevinovata....
                          Alooo! vinovatia trebuie dovedita, nu nevinovatia.
                          Pai ori suntem stat de drept, ori nu mai suntem?
                          "Nevinovat pana la proba contrarie" sau "vinovat pana la proba contrarie"?

                          .
                          Last edited by Fanez; 4 February 2017, 22:42.

                          Comment


                          • Fanez pardon...scuzati...instanta nu a spus ca este nevinovata...a spus doar ca dosarul nu este facut ok...contine greseli. Nu ca nu exista fapta.
                            Al drecu PSD-ul asta...toti sunteti niste victime inocente...toata lumea va doreste raul. Exact ca la A3/RTV...toti sunt prosti...doar ei destepti. TOti gresesc...doar ei nu...toti sunt manipulati...doar ei nu (adevarat...servirea boierului nu se numeste manipulare). Ai dreptate, a fost condamnat pentru conducere fara permis intr-un dosar de fraudare electorala.
                            P.S. Vezi ca motivarea poate sa ajunga si dupa un an de zile (au fost cazuri). Nu exista un termen (exista doar o recomandare de 30 zile...dar nu este un termen riguros)

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Informat mai esti, ca orice pesedist.[emoji38]
                              Pai daca ma uit la antena3...

                              Comment


                              • Mdea...I rest my case!
                                Hai ca m-am plictistit de discutie (si se pare ca nu sunt unicul)...mai discutam cand ai argumente serioase...ca asa...doar repeti ce-ti spun boierii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google