Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Babaiatule, zi sincer, daca erai prim ministru, o numeai daca stiai ca e cercetata?
    Eu asteptam sa fie achitata. Si tot nu o numeam, pentru ca nu prezenta incredere.
    Dar nah, eu nu gandesc precum pesedistii, ce stiu eu...

    Comment


    • Un om politic sau de afaceri care incurca pe "cineva", poc! Dosar penal pentru cine stie ce acuzatii ale unui denuntator condamnat penal pentru fapte grave, in special de coruptie.
      Last edited by Fanez; 9 February 2017, 14:26.

      Comment


      • Binomul e de vina, pesedistii fiind prin definitie, cei mai cinstiti oameni din Romania.
        Te-am intrebat daca tu ai fi numit-o pe aia pe post, stiind ce era cu ea.
        Sa vad daca esti sau nu bun de prim ministru.

        Comment


        • Eh, nu chiar toti. Mai sunt si tradatori si tarfe printre ei.

          Comment


          • Revin cu intrebarea: Fane, O NUMEAI SAU NU pe aia in functie echivalenta cu secretar de stat?
            Cateodata e bine sa taci, dar nu e cazul tau, ca nu pierzi nimic.

            Nenea asta, insa, trebuia sa taca.

            "Noaptea, ca hotii!" este, de mai bine de o saptamana, sloganul protestelor din Piata Victoriei.
            Asta dupa ce Guvernul a aprobat pe furis, in 31 ianuarie, tarziu in noapte, ordonanta de urgenta privind modificarea Codurilor Penale.
            Un deputat PSD contesta insa acest slogan. Dupa parerea lui Sorin Bota, in jurul orelor 22.00, cand Guvernul Grindeanu a dat lovitura incredibila sistemului de justitie, era inca zi.
            Mai mult, afirma social democratul, daca era vara, la acea ora era lumina.


            Mare ti-e gradina, Doamne, si ai lasat poarta deschisa iar astia s-au dus in parlament.

            La ora aia inca era lumina pe coasta de est in SUA.
            Last edited by mr.K; 9 February 2017, 14:53.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              ...
              Te-am intrebat daca tu ai fi numit-o pe aia pe post, stiind ce era cu ea. ..
              Nu prea. Acum depinde de mai multi factori. Cata incredere am in persoana respectiva etc.

              Comment


              • Raspunsul era NU, Fanica.
                Unui om aflat in cercetare penala pentru mita i se suspenda contractul de munca, iar tu tocmai ii ofereai unul daca o numeai.

                Eu stiu cum se fac numirile astea. Un anumit grup propune un nume printr-un mesager din anturajul celui ce poate face numirea. Se bate palma fara cercetari prealabile.
                Dupa aia, isi pun mainle in cap, cand se ia presa de ei.
                PSD-partid de novici.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Raspunsul era NU, Fanica.
                  Total gresit! Raspunsul era ca ala/aia are dosar penal pentru ca Laura Codruta este un om rau si le face dosare penale la toti oameni buni.

                  P.S. Mai nou (am vazut ca Fanica a mai invatat ceva) le face dosare penale si ii baga la puscarie chiar daca si-au recunoscut fapta.
                  Last edited by vitriol; 9 February 2017, 15:00.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Total gresit! Raspunsul era ca ala/aia are dosar penal pentru ca Laura Codruta este un om rau si le face dosare penale la toti oameni buni.
                    Ai si tu dreptate.

                    Comment


                    • Eu am zis ca

                      Nu prea. Acum depinde de mai multi factori.
                      Era deja cercetata si n-am stiut sau am stiut dar am zis ca nu conteaza?
                      Babaiatule, zi sincer, daca erai prim ministru, o numeai daca stiai ca e cercetata?
                      hai ca am inteles pana la urma
                      Ai vazut daca nu mi-ai desenat din prima?
                      In cazul asta, NU.
                      Last edited by Fanez; 9 February 2017, 15:06.

                      Comment


                      • Nu prea. Acum depinde de mai multi factori.
                        Pai nu depinde de nimic, ai toate datele. E cercetata penal. Pana nu se lamureste situatia, nu poti face nimic.
                        Doar ca Grindeanu si ai lui nu verifica ce oameni angajeaza, pentru ei sunt toti buni, cat au carnet de partid + recomandare (nu spun nimic si de o suma, ca nu am dovezi ).

                        Tu insa, ai dubii.
                        Last edited by mr.K; 9 February 2017, 15:06.

                        Comment


                        • Originally posted by vitriol View Post

                          P.S. Mai nou... ...le face dosare penale si ii baga la puscarie chiar daca si-au recunoscut fapta.
                          Pai Dragnea era acuzat ca "se apara". "Nenorocitul, se mai si apara!" Adica e ostil.

                          Originally posted by mr.K View Post
                          ...ai toate datele.

                          Tu insa, ai dubii.
                          Am editat postul mai sus.
                          Last edited by Fanez; 9 February 2017, 15:10. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Dupa o noapte cu ceva zapada, autoritatile pesediste au fost si ele luate prin surprindere.

                            A dreaqului pesedisti, ce mai tipau ei la tehnocrati ca nu se descurca dupa zile intregi de viscol.

                            Acum, mai bine sa nu vina iar viscolul, ca sunt sigur de ce ar face pesedeul, nu e nevoie sa-mi demonstreze, ca as proba pe pielea mea profesionalismul autoritatilor.
                            Last edited by mr.K; 9 February 2017, 15:14.

                            Comment


                            • Instanţa supremă a respins definitiv cererea fostului preşedinte al Consiliului Judeţean Constanţa Nicuşor Constantinescu de casare a deciziei de condamnare la cinci ani de închisoare primită în dosarul Centrului Militar Zonal.

                              "Respinge, ca nefondat, recursul în casaţie declarat de inculpatul Constantinescu Nicuşor Daniel împotriva deciziei penale nr. 768/P din 29 iunie 2016 pronunţată de Curtea de Apel Constanţa – Secţia penală şi pentru cauze penale cu minori şi de familie, în dosarul nr.821/36/2015”, se arată în decizia definitivă, din 8 februarie, a Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie.
                              - See more at: https://www.realitatea.net/cererea-l...v_2031187.html

                              n-avuse noroc saracul sa i se mai scada din pedeapsa, mai ales ca mai are 2 sentinte
                              15 ani de închisoare pentru abuz în serviciu, pentru că ar fi plătit 30 de milioane de lei din bugetul Consiliului Judeţean Constanţa pentru plantarea de perdele forestiere şi pentru alte proiecte care nu s-au realizat. O alta , de şase ani de închisoare, a primit Nicuşor Constantinescu în 27 iunie, la Tribunalul Bucureşti, care l-a găsit vinovat de abuz în serviciu pentru că a refuzat aprobarea construirii unui parc eolian
                              si inca 4 procese care se judeca inca
                              Tot pentru abuz în serviciu este judecat Nicuşor Constantinescu de Tribunalul Constanţa, din vara anului trecut, pentru achiziţionarea şi întreţinerea elicopterului care ulterior s-a prăbuşit în Lacul Siutghiol din Mamaia.
                              Nicuşor Constantinescu mai are un dosar la Tribunalul Constanţa, în care este acuzat alături de foşti angajaţi ai Consiliului Judeţean, pentru un prejudiciu de opt milioane de euro, privind plăţi nelegale din fonduri publice către asociaţii, fundaţii sau cluburi sportive.
                              Fostul preşedinte al Consiliului Judeţean Constanţa este judecat şi în dosarul privind retrocedările ilegale de plaje din Constanţa, alături de mai mulţi angajaţi ai Primăriei municipiului, printre care fostul edil Radu Mazăre. Dosarul se judecă din noiembrie 2008 la Curtea de Apel Bucureşti şi a avut până în prezent peste 100 de termene.
                              Într-un alt dosar, în 25 noiembrie 2016, fostul preşedinte al Consiliului Judeţean Constanţa Nicuşor Constantinescu a fost trimis în judecată de procurorii DNA, care îl acuză de abuz în serviciu, după ce ar fi efectuat plăţi nelegale de peste 11,6 milioane de lei pentru realizarea de lucrări de cadastrare, majoritatea fictive, a drumurilor judeţene şi comunale din Constanţa, fraudând bugetul local cu peste 11 milioane de lei.
                              Un PSD-ist adevarat care a praduit Constanta la maxim ))

                              Comment


                              • Oprescu e la mititica?! Aveti idee?
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google