Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Sechelariu avea avea la primarie un ML si un S Klasse, iar pesedistii din ziua de azi viseaza ca DNA sa-l salte pe primarul din Iasi pentru o achizitie legala de 4 Skoda amarate.[emoji38]
    Un ml si un s klasse egal 4 skoda amarate.

    Originally posted by bolovan View Post
    ...
    Si nu o spun eu...o spune IRES si ISSPol.
    ...

    Pai pe cine a intrebat ires si isspol?
    Ma duc si eu in piata, fac un sondaj si zic: astia care mi-au raspuns erau 80% tarani, restul erau samsari.
    In alta ordine de idei, denuntatorul lui Oprescu a uitat "ce a facut Oprescu". Daca n-a invatat si el denuntul pe dinafara. ..
    Last edited by Fanez; 15 February 2017, 17:21. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Pai atunci ce lauzi cu procentele tale? Nu de alta...dar de astia sunt facute si alea in care dau psd-ul cu 31% sau cat te laudai...
      Vezi cand nu te documentezi...doar tastezi dupa dictare?

      P.S. Te uita sa vezi cine au facut sondajele

      Comment


      • Originally posted by bolovan View Post
        ...a crescut numarul de asitati sociali. Doar eu stiu vo 5 persoane care tocmai au primit grad de handicap anul asta
        Ia cu cifre: asistati social si protectie sociala.

        Comment


        • si acum raporteaza la cati au votat...si cum ti-a castigat parditul tau iubit alegeriile...

          Comment


          • Ai deschis link-urile? Ai si citit?
            Last edited by Fanez; 15 February 2017, 17:43.

            Comment


            • Evident...doar ca eu am citit tot...nu ce mi-a fost indicat de catre stapanire

              Comment


              • Ai ajuns pana aici?
                ...din cei 6,4 milioane de asistati, 3,7 milioane sunt copii ce primesc alocatii, iar "betivi" ce refuza salariul minim sunt doar 247 de mii...
                Am luat date oficiale de la Guvernul Ciolos, pe primul loc este judetul Dolj la asistati sociali, mai sunt inca multe judete in fata judetului Teleorman, de beneficiari de ajutor social. Tot la asistati sociali se afla si persoanele cu dizabilitati, cu mari necazuri, loviti de soarta, aici este Prahova pe primul loc, cu de patri ori mai multi decat Teleorman
                sursa
                Ar fi cam 2,7 milioane de oameni cu drept de vot. Sunt convins ca mai mult de 50% dintre ei prefera altceva in afara de psd "care i-a dus la saracia in care se afla". Pe psd dau ei vina ca le merge prost (sau pe comunisti). Cel putin 1 milion sunt basisti, iar ceilalti au votat pnl sau usr ca sa le vina o mare schimbare, sa le fie bine ca sa nu le mai fie rau.
                Last edited by Fanez; 15 February 2017, 17:52.

                Comment


                • Eu nu ma referam la copii...ia fa o socoteala in procente...la masa de alegatori...
                  Nu zic ca toti sunt asitati sociali...doar ca masa critica este compusa din asitati si semi-analfabeti. Cauta si vezi...si reiau...incearca sa intelegi ce-ti dicteaza boiermea...incearca sa citesti tot...

                  Comment


                  • masa critica este compusa din asitati si semi-analfabeti.
                    Ar fi cam 2,7 milioane de oameni cu drept de vot.
                    Exact masa critica. Dintre astia, nici unul n-a stat acasa la vot, nici unul n-a votat cu altceva decat cu psd. Esti acoperit sau operativ? Vad ca stii cine cu cine a votat... care a votat cu bics, care cu bigrec...
                    Ia da-ma si pe mine in fapt si spune aici cu cine am votat eu (sau daca n-am votat, spune la ce carciuma am fost in ziua alegerilor).
                    Si inca doo intrebari: cati dintre asistati sunt semianalfabeti? Dintre cei care nu sunt asistati social cati sunt semianalfabeti?

                    Comment


                    • deci n-ai citit...bun...discutam dupa ce citesti.

                      Comment


                      • E clar. Nici n-ai deschis link-urile.
                        Ești exact ca ăla care vine nervos acasă și-și întreabă nevasta: Fă, m-ai inșelat? Ea speriată de bătaia ce oricum va urma zice: Nu te-am inșelat! El și mai nervos: Ia uite bă, ce întreb eu și ce-mi raspunde ea!

                        Originally posted by bolovan View Post
                        ...provin dintr-o comuna in care in mod traditional castiga PSD-ul...
                        Deci esti pesedist. Antenistule!
                        Last edited by Fanez; 15 February 2017, 18:15. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • OUG 14, contestată în instanță! Trei plângeri depuse împotriva ordonanței care abrogă OUG 13
                          Trei actiuni au fost deschise la Curtea de Apel Bucuresti împotriva OUG 14, care abroga OUG 13 pentru modificarea Codurilor penale. În doua dintre plângeri se solicita instantei suspendarea aplicarii Ordonantei 14, iar în cealalta se cere anularea acestui act normativ. Potrivit Realitatea TV, toate actiunile au fost deschise de o singura persoana, care se numeste Lidia Cazanescu.

                          Comment


                          • Nu trebuie sa va mire ca in general patura mai defavorizata a unei tari va vota cu partidul care are cel mai bun program social. Iar asta nu e un motiv de ras ci de plans, pentru ca avem un segment important al populatiei acestei tari care traieste de azi pe maine. Cei care aveti acum 30-40 de ani, stiti cu siguranta din care segment veti face parte? Apartenenta la o anume ideologie se schimba functie de banii pe care ii ai in buzunar. Exemplul unui profesor care dupa revolutie sustinea sus si tare ideologia pnl in vremea Campeanu, iar acum are mai putin de 1400 lei pensie si e un simpatizant psd, e unul care ma indreptateste sa spun asta.
                            ...
                            Haideti sa privim si din unghiul asta lucrurile.
                            - studii medii 46,4% cu PSD, 22,2% cu PNL
                            - studii superioare 26,8%, PSD, 24,4% PNL iar cu USR 22,3%
                            - elevi si studenti 31,1% PNL, 28,2% cu PSD, 17,9 % cu USR
                            - 28,5% ale celor intre 25 si 34 de ani PSD
                            - 28,9% dintre cei cu varste intre 25 si 34 de ani PNL
                            - 37,6% in randul celor intre 35 si 44 de ani PSD
                            - 25,6% dintre cei intre 35 si 44 de ani PNL
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Știam de aceasta statistica, tocmai de aceea afirm ca romanii au ales psd.

                              Comment


                              • Postul meu avea in vedere o discutie inceputa de nea bolovan, care incrimina, ptiu drace m-am molipsit de la televizor, care invoca segmentul ala de analfabeti; ma rog e expresia lui, eu nu-mi permit sa cobor pana la acel nivel.
                                Ce voiam sa spun.
                                Daca esantionul sondajului e reprezentativ si e e structurat corect, (nu vad de ca n-ar fi, pentru ca e facut de profesionisti in domeniu, nu de ageamii platiti de un partid sau altul), psd ar fi castigat oricum, chiar si fara aportul acelui segment. Aportul lor doar a marit diferenta dintre castigator si cei de pe locul 2.
                                ...
                                Ideea e in felul urmator; sa nu acuzam pe pe altcineva pentru propria neputinta.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google