Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fanez...ia cauta tu niste statistici (facute de ceva entitati credibile...nu de agariciul moscolit pe buze pe care-l invoci..a carui credibilitate este fix egala cu... ma rog...nea vasile care colecteaza gunoiul lunea si joia are credibilitate mai mare...)

    Comment


    • Originally posted by bolovan View Post
      ...
      Eu totusi iti recomand sa citesti tot articolul...
      Sa-mi arati si mie ce n-am citit.
      Asadar referendumul a fost o chestie de inflamare a spiritelor si de imagine. Sa creada lumea ca "uite dom'le, ne intreaba pe noi, tine cont de vox populi"

      Comment


      • Am mai spus, dar ma repet...continuam discutia dupa ce citesti si link-ul tau...si link-urile mele...

        Comment


        • Mai ungeti-va sufletele.

          directia 5 - Ramane din noi... dragostea (Official Video) by Cat Music |Subscribe to Romania's #1 ♫Music Channel: http://bit.ly/Subscribe2CatMusicMuzica: Mar...


          Asta mi-a trecut acum, prin cap.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Un politruc.

            De la Ion Iliescu, la Liviu Dragnea, o viata in slujba partidului stat

            Valer Dorneanu ajunge in anul 1990, consilier al lui Ion Iliescu, presedintele "emanat" al Revolutiei din 1989. Atunci, avea deja o cariera de 22 de ani ca procuror si expert jurist in legislatia muncii. A fost soldat credincios al PCR, FSN, FDSN, PSDR si, in sfarsit, PSD.
            Acum, poate fi multumit. A ajuns la apogeul carierei. Ce-si mai poate dori un fost procuror al regimului comunist? Functia de presedinte al Curtii Constitutionale este incununarea unei vieti petrecute in slujba legii.


            Cred ca se cunostea cu Ilici de pe vremea cand zambaretul era secretar de stat la Iasi.


            Poveste comunista.
            Zimnicea a căzut sub lama buldozerelor comuniștilor. Cum a fost declanșată demolarea orașului din cel mai sudic punct al României
            Un activist a informat județeana de partid că la Zimnicea e o mare nenorocire, că orașul fusese distrus în proporție de 89%. Alexandria a informat CC al PCR și peste câteva zile a venit aici președintele Nicolae Ceaușescu care a făcut o vizită în zona centrală. ÃŽnainte de a veni el, cei care conduceau destinele orașului și ale județului s-au speriat foarte rău și au băgat oameni și utilaje. Au distrus complet zona central a orașului pentru ca Ceaușescu să vadă acest lucru și să creadă în cele 89 de procente care i se raportaseră”
            Last edited by mr.K; 1 March 2017, 12:56.

            Comment


            • Astazi imi spal masina. Eu intelesesem ca ploua azi dar se pare ca nu la Bucuresti.
              Asta mi-a trecut prin cap.
              Last edited by Fanez; 1 March 2017, 13:10.

              Comment


              • "Magistratii de la Inalta Curte de Casatie si Justitie au respins vineri (10 februarie - n.red.) contestatia depusa de Tariceanu si au dispus inceperea judecarii pe fond in dosarul in care presedintele Senatului este acuzat de savarsirea infractiunilor de marturie mincinoasa si favorizarea faptuitorului".
                Sotia nr. 4 e martor.

                Inca un candidat la zabrele.
                Elena Udrea risca 10 ani de inchisoare in dosarul "Gala Bute", avand in vedere ca procurorii solicita pedepse maxime pentru inculpati.

                Miercuri este ultimul termen in dosarul in care Elena Udrea este acuzata de mai multe infractiuni, printre care luare de mita si abuz in serviciu, si care a inceput in 2015,

                "Se cere condamnarea, dar se cere si achitarea, eu ma astept ca in acest dosar sa fiu achitata. Nu cred ca se pot da condamnari pe denunturi mincinoase, neprobate timp de doi ani cu nimic in instanta", a spus Elena Udrea.
                Doar nu era sa te astepti sa fii condamnata.
                Last edited by mr.K; 1 March 2017, 15:01.

                Comment


                • Fane ai spalat masina? Nu pot sa cred; 22 de grade acum in Bucuresti. Decat 13 la Galati.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Inca nu. Urmeaza. Cam peste o ora, maxim doua, ma apuc.

                    Comment


                    • Originally posted by IancuMIC View Post
                      http://ziarulunirea.ro/1-martie-obic...orului-312502/
                      ...
                      Cati dintre voi v-ati inceput ziua, daruind o floare?
                      eu. zambile la dom'soara secretara.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Cum te-ai dat jos din pat, i-ai dat zambile secretarei, apoi te-ai dus la baie, te-ai barbierit etc, ai baut o cafea si ai plecat la munca. (Sau acasa?)

                        Comment


                        • Fane are visuri de director la stat.
                          Vreun post pe la cele 19 firme pe care vrea sa le infijinteze Firea, nu se gaseste si pentru tine ca rasplata?
                          Acolo nu sunt constrangeri privind salarizarea ca la primarie, trai pe vatrai.
                          Last edited by mr.K; 1 March 2017, 16:10.

                          Comment


                          • nevestii-mii si fetelor le-am dat deja de ieri. aia se pune la "cum v-ati terminat ziua de ieri" si ca sa evitam posibilele discutii, invariabil dimineata ma duc de acasa la gradinita, apoi la munca. nici o data invers mereu dorm in patul meu, sunt copil cuminte
                            ps: mi-ar surade ideea, dar deocamdata nu-mi permit (financiar - nu ma lasa pesedul sa am salariu suficient de mare la multinationala lui soros) sa am secretara acasa
                            Last edited by Seba; 1 March 2017, 16:09.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • ...de acasa la gradinita, apoi la munca. nici o data invers ...financiar - nu ma lasa pesedul sa am salariu suficient de mare la multinationala lui soros)
                              Nici o data de la munca la gradinita? Pai daca lucrezi 10-12 ore/zi la soros... Ai vazut, daca n-ai vrut sa fii asistat social...

                              Originally posted by mr.K View Post
                              ...
                              Vreun post pe la cele 19 firme pe care vrea sa le infijinteze Firea, nu se gaseste si pentru tine ca rasplata?
                              Ba da. De director.
                              Last edited by Fanez; 1 March 2017, 16:23. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Pai la director ma gandeam si eu. Ca sa ai secretara.

                                Ar mai fi un post de city manager pe care-l infiinteaza primaria Bucuresti.
                                Ai fi un fel de tap ispasitor pentru tunurile date de Firea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google