Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Daca tu ai inteles, ia fa un abuz in serviciu. Sau nu esti sigur?
    Nu-mi sta in caracter. In afara de asta, n-am cum nici daca as vrea.
    Originally posted by mr.K View Post
    Eu stiu numai cu cine voteaza aia din sectorul lui Fane.[emoji38]
    Si eu stiu. 80% cu usr, restul de 19% cu pnl.
    Originally posted by bolovan View Post
    Mdea...scuze...astia de la firma sunt devina...ca ma pun sa muncesc (scirbili)

    Originally posted by mr.K View Post
    Ai muncit atat ieri , ca e plin forumul de postarile tale.
    Dovada ca a muncit. Care e jobul lui? Sa posteze pe forumuri si pe fb. Ca si la tine, doar ca el e la alta "sucursala".

    Comment


    • Dovada ca a muncit. Care e jobul lui? Sa posteze pe forumuri si pe fb.
      Dupa aceeasi logica, jobul tau e acelasi.
      PS: il monitorizezi si pe FB? Nu de alta, dar stiu vag, ca nu are cont pe FB.


      Nu-mi sta in caracter. In afara de asta, n-am cum nici daca as vrea.
      Cred ca ai inteles rau abuzul in serviciu si dezincriminarea lui. Adica, n-ai inteles mai nimic, decat ce scrie in brosura de la partid.
      Last edited by mr.K; 9 March 2017, 15:21.

      Comment


      • N-am FB :-( Nu la masa nevasta...asa ca va terorizez pe voi cand nu mai am nervi de munca.

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          Dovada ca a muncit. Care e jobul lui? Sa posteze pe forumuri si pe fb. Ca si la tine, doar ca el e la alta "sucursala".
          Bolovan si Mr.K sunt platiti de USR sa-i contrazica pe cei din PSD in mediul virtual. Propagandisti, asa cum le spui tu.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Dupa aceeasi logica, jobul tau e acelasi.[emoji38]
            PS: il monitorizezi si pe FB?...


            , ...n-ai inteles mai nimic, decat ce scrie in brosura de la partid.
            Eu am timp liber mult, doar sunt asistat social.
            Pai de unde sa ma informez, de la digi24?

            Originally posted by bolovan View Post
            N-am FB :-( Nu la masa nevasta...asa ca va terorizez pe voi cand nu mai am nervi de munca.
            N-ai cont personal, ai doar cont de serviciu.

            Comment


            • Si Iohanis imi baga bani din 2 in 2 zile.

              Comment


              • Nici de serviciu...
                Acum ma scuzati...dar am facut prea multa pauza anul asta...ma duc sa procur material de furat pt PSD (aka sa-mi paltesc impozitiele..aka ma duc sa mucnesc...ca sa am din ce sa platesc impozitele)

                Comment


                • O idee buna Si eu ma gandeam, daca tot am spart banca de 8 martie, ma duc sa mai arunc niste bani si la impozite, zilele astea.

                  Comment


                  • Originally posted by vitriol View Post
                    Bolovan si Mr.K sunt platiti de USR... Propagandisti, asa cum le spui tu...
                    Am remarcat de mult.


                    Originally posted by mr.K View Post
                    Si Iohanis imi baga bani din 2 in 2 zile.[emoji38]
                    Iei si tu de la cine-ti da.

                    Originally posted by bolovan View Post
                    Nici de serviciu...
                    ...ma duc sa... ...aka sa-mi paltesc impozitiele..
                    Normal ca n-ai cum sa recunosti.


                    Originally posted by mr.K View Post
                    ...ma duc sa mai arunc niste bani si la impozite, zilele astea.
                    Pai voi nu platiti impozite, nu stiu ce denumiti voi "platirea impozitului", dar mai intreb la partid ce semnificatie are asta la voi.

                    Comment


                    • Pai hai sa-ti explic...nu-i ca la PSD unde furi ceva...si dai zecuiala boss-ului desupra ta.
                      Noi cam mergem 10-12 ore intr-un loc...unde avem o activitate (general numita munca). Iar in functie de cat de bine ne prestam munca, cel care ne cheama ne da bani. Din care peste 36% dam statului (si cel care ne cheama, popular numit angajator...plateste si el to vo 30%)...bani care ajung la stat...dupa care se fura...si se din ce se fura se plateste zecuiala...etc. Pricepi tu...

                      Comment


                      • Poti sa-i mai zici de 10 ori, el tot de la partid pricepe ce-i aia munca: lipit de afise, participat la sedinte plus zeciuiala etc.
                        Cica asta de a a fost primar la mine la Iasi, Nichita, ceruse de la UTI 20% din contractul cu semaforizarea inteligenta.
                        Dubla zeciuiala.

                        Comment


                        • Tocmai am aflat. Platiti impozit la salariul oficial, adica minim/economie. "Diferenta e in buzunarul tau" zicea o reclama la un megamarket.
                          Am auzit ca seful vostru a fost trecut in rezerva pentru rezultate slabe. (nu s-a atins telul propus).
                          el tot de la partid pricepe ce-i aia munca: lipit de afise, participat la sedinte plus zeciuiala etc
                          Am depasit faza aia.
                          Last edited by Fanez; 9 March 2017, 16:18.

                          Comment


                          • Ssssssst, nu spune tare, ca afla nevastamea de FSN (fara legatura cu partidul lui Ilici, doar o stranie coincidenta intre un lucru bun si unul prost).
                            Sefu' sa traiasca, si din rezerva, tot el conduce.

                            Comment


                            • si din rezerva, tot el conduce.
                              Neavand performantele dorite pana acum, nu prea cred. Au pus altul mai capabil.(cica)
                              Noi cam mergem 10-12 ore intr-un loc...unde avem o activitate (general numita munca). Iar in functie de cat de bine ne prestam munca, cel care ne cheama ne da bani
                              Am zis eu altfel? In functie de ce si cum scrieti pe forum/fb etc va da niste bani. Salariul oficial pentru care angajatorul plateste darile pentru voi este minim pe economie, indiferent cat primiti voi in plic (nu puteti sa luati decat cash, ca daca va intra intr-un cont se vede venitul real).

                              Comment


                              • Stie Fane totul despre munca la negru.
                                La rosu nici nu muncesti, numai primesti. Ca alea 2 angajate de PSD via DGASPC Alexandria.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google